kategorie: A2000/A3000, A4000, Sprzęt
[#1] CSPPC + PIV - Problem
Witajcie, od jakiegoś czasu mam poważny zgrzyt. Otóż mam A4k, w której używałem CS MKII i PIV. Trafiła mi się okazja kupienia CS060 MKIII, z czego skorzystałem. Sprzedałem CSMKII, niestety wcześniej nie sprawdziłem zestawienia CS MKIII + PIV. A okazuje się, że te dwie karty mają jakiś konflikt. Sprawdziłem PIV z CS 060 MKI - tutaj działa, z CS PPC nie chce, tak samo jak z CS 060 MKIII. Objaw jest taki, że dioda power miga szybko, a komputer się cały czas restartuje.

Superbonio powiedział mi, że gdzieś czytał o konflikcie z adresowaniem pamięci dla karty graficznej - PIV i CS PPC/MKIII chcą to robić w tym samym obszarze pamięci. Czy spotkaliście się z takim problemem i czy udało się Wam go jakoś rozwiązać?

Dzięki za odpowiedzi.
[#2] Re: CSPPC + PIV - Problem

@ITU, post #1

Z CSPPC działa doskonale:

link

Z CS MK III nie testowałem.

Jaki Super Buster? Wlutowany czy podstawka?

No i jaki KS? 3.1?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 11:39:02 przez stachu100
[#3] Re: CSPPC + PIV - Problem

@stachu100, post #2

Kickstart 3.1, buster 11 wlutowany w płytę. Pociągnięte dodatkowe zasilanie pod sloty Zorro. Wgram najnowszy firmware.
[#4] Re: CSPPC + PIV - Problem

@ITU, post #3

CS MKIII 060@50MHz?
Picasso IV rev. 1.2N czy 1.2 (choć nie ma to wielkiego znaczenia, u mnie działały obydwie)?
[#5] Re: CSPPC + PIV - Problem

@stachu100, post #4

Hej, CS MKIII 060 jest ustawiony na 66 MHz. Picasso rev 1.2. Ale CS 060 MKII był ustawiony na 75 MHz i wszystko działało pięknie.
[#6] Re: CSPPC + PIV - Problem

@ITU, post #5

A czy przetaktowana jest jedynie 060, czy też 060 i sygnały EXTCPU I EXT90 (muszą mieć 25MHz).
Jeżeli jest więcej (np 33MHz), tp szyna ZORRO jest podkręcona.
I może działać nieprawidłowo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem