kategoria: A2000/A3000
[#1] AmigaOS 3.9 na 060
Witam Koleżanki i Kolegów!

Jakie poprawki/biblioteki warto wgrać na AmigaOS 3.9 działjącym na 060? To jest moja wstępna wersja listy:
- BB 1-3
- HSMathLibs_060.lha ver. 46
- MuRedox.lha ver. 40.4

Czy ta bibliotekę warto zainstalować?
- HSMathLibs_881.lha ver. 46.00

Mateusz (Twardy) podpowiedział mi jeszcze oxypatcher'a, czy ktoś wie gdzie można tą bibliotekę kupić?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 19:00:40 przez tcz
[#2] Re: AmigaOS 3.9 na 060

@tcz, post #1

Nie masz 881 więc ta wersją HSMathLibs jest bezcelowa. Warto dodać nowe layers, intuition i icon.library a także CMQ060 (CopyMemQuick patch) oraz oczywiście zaktualizować oprogramowanie do wersji dedykowanych 060.
[#3] Re: AmigaOS 3.9 na 060

@tcz, post #1

muredox i oxypatcher robia to samo wiec trzeba ktoras wybrac.
Polecilbum mmulib (muredox jest czescia tego pakietu) opis jest tu http://amiga.ct8.pl/?p=1
oraz bym polecil boingbag 4 http://lilliput.amiga-projects.net/bbag4.htm

hsmathlibs jest platnym pakietem wersja demo co chwila komunikat wyswietla potrzebujesz oczywiscie pod 060 a nie 881

do tego pakiet fblit + ftext +cyberbugfixAGA dla zaoszczedzenia chip ramu (jesli nie masz karty gfx)

datatypy pod ten procek akdatatypes jest za darmo warpdt sa platne ale nowsze

directory opus magellan 5.91 jako nakladka na workbench zwiekszajaca funkcjonalnosc

mui 3.8 badz 3.9 jak masz duzo pamieci

jakkolega wyzej napisac patch na copymemquick,mozna tez patchasl dla lepszych requesterow ( w mui)
łatka taglife ktora lata 15 funkcji biblioteki utility.library

mozna tez executive + key jest na aminecie jest to task schelduer

do gier whdload + kickstarty do niego mozna grac w niedosowe (ale nie tylko) gry pod systemem i mozna za posrednoctwem jednego klawisza z nich wychodzic z powrotem do systemu



Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 19:35:36 przez HanSolo
[#4] Re: AmigaOS 3.9 na 060

@HanSolo, post #3

OOoo dokładnie Tomek, jak pisałem o Muredox, to miałem na myśli MMULib.

HsMathlibs w tej wersji : http://aminet.net/package/util/libs/HSMathLibs_060

I tak jak piszą koledzy, wiele programów ma swoje wersje i patche pod 060

A no i blaze WCP i fblit to musowo, nawet na 030 czy 040



Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 19:46:19 przez twardy
[#5] Re: AmigaOS 3.9 na 060

@HanSolo, post #3

jeszcze bym polecil fullpalette- lepsze zarzadzanie kolorkami
MCP - mozna tam duzo rzeczy np. wylaczenie clickania stacji syskietek chyba ze uzywasz najnowszego trackdisk.device od don_adana, mozna wlaczyc assignwedge by system pytal nas gdzie chcemy przypisac jakis wolumen, mozna wlaczyc szczegolowszy komunikat guru, z mozliwoscia usuniecia tego co sie zawiesilo, czy mozliwosc przesuwania okien razem z zawartoscia jest tam duzo, ale jego copymemquick jest wolniejszy niz cmq patch dostepny na aminecie, tak samo jak mosz najnowszy layers.library to nie powinno sie wlaczac tam quicklayers

Ogolie powodzenia w konfiguracji tego wszystkiego trzeba naprawde dobrze czytac guide/readme do tego wszystko zrozumiec bo system bedzie niestabilny.
[#6] Re: AmigaOS 3.9 na 060

@HanSolo, post #5

AmigaOS 3.9bb4 + tona łatek :)


To jest bardzo dobry temat na manual step-by-step.
[#7] Re: AmigaOS 3.9 na 060

@tcz, post #6

No ba ! ale cała zabawa to dojsc do tego samemu :)

W drugim tomie AmigaOS 3.1 bedzie temat jakos poruszony chyba.
[#8] Re: AmigaOS 3.9 na 060

@twardy, post #7

Koledzy maja rozbudowane konfigi software'owe Mi chodzilo o dostrojenie golego AmigaOS 3.9 na potrzeby 060.

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 21:59:31 przez tcz
[#9] Re: AmigaOS 3.9 na 060

@tcz, post #8

NO to w wersji Light to tylko odpowiednie wersje 68040 i 68060.library + MMU lib i potem resztę dokładasz w miarę uznania.
[#10] Re: AmigaOS 3.9 na 060

@tcz, post #1

jaka karta, Apollo czy Blizzard?
[#11] Re: AmigaOS 3.9 na 060

@dez3, post #10

Blizzard 2060
[#12] Re: AmigaOS 3.9 na 060

@tcz, post #11

Upolowałeś to 2060 ??

Ja tam bym stawiał na 060 do A1200, wstawiając do A2000 ominie cię to , po co w 90% procentach wykorzystuje się 060 w Amidze... Czyli dema na AGA/060.

edit: no dobra, przesadziłem, może 70% :)

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 22:56:27 przez twardy
[#13] Re: AmigaOS 3.9 na 060

@HanSolo, post #3

,mozna tez patchasl dla lepszych requesterow ( w mui)

Używałem długo za starych czasów czyli jeszcze przed 2010 z Blizzardem PPC i odkryłem, że ta pchełka powodowała błędne działanie niektórych komponentów sytemu/aplikacji.
Zalecam ostrożność (ja z tego zrezygnowałem).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem