kategorie: A600, Karty CF
[#1] Karta CF i nie gasnąca dioda.
Odpaliłem dzisiaj na czystej karcie (4GB kingston z białym kwiatkiem) Classic WB i wszystko działa super poza jednym faktem, że nie gasnie dioda od twardego dysku (świeci mniej lub bardziej intensywnie w zalezności od pracy dysku).
Jak zmienie CF na starą to wszystko jest ok i dioda normlanie gasnie.
Karta było przygotowana pod WinUAE i jest wgrany Classic WB Full, 3.1, 020, A600.

Jakies pomysły?
[#2] Re: Karta CF i nie gasnąca dioda.

@Climat, post #1

To problem karty, za świecenie odpowiada specjalny pin, widocznie ma jakiś upływ i powoduje świecenie diody.
[#3] Re: Karta CF i nie gasnąca dioda.

@sanjyuubi, post #2

Dokładnie. Już gdzieś wcześniej pisałem, że problem ten można rozwiązać poprzez przecięcie ścieżki od pinu 39 złącza HDD na adapterze CF i wlutowanie jednej diody 1N4148 między pin 37 a 39 katodą do pinu 37.
[#4] Re: Karta CF i nie gasnąca dioda.

@jarob, post #3

Dzięki za info.
Wracam do starej CFki w takim razie (chciałem miec backup :) ) a ta zostanie do aparatu.

OK
[#5] Re: Karta CF i nie gasnąca dioda.

@jarob, post #3



Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 20:54:23 przez Fiszer18
[#6] Re: Karta CF i nie gasnąca dioda.

@Fiszer18, post #5

Wydaje mi się, że to działa na niezapalającą się diodę, a nie na niegasnącą.

Poza tym nie wszystkie przejściówki do CF mają te czarne diody.



Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 21:00:28 przez jarob
[#7] Re: Karta CF i nie gasnąca dioda.

@jarob, post #6

To nie o to chodzi w moim wypadku.
Ja mam taką przejściówkę i jest ok uzywająć kingstona 8GB. LED działa poprawnie. Jak wkładam Kingstona 4GB to dioda sie cały czas pali.
Zresztą dioda w adapterze działa poprawnie w obydwu przypadkach tylko ta w amidze strzela fochy.

Ten sam adapter.



Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 21:27:36 przez Climat
[#8] Re: Karta CF i nie gasnąca dioda.

@Climat, post #7

No to kilka postów wyżej podałem sposób rozwiązania tego problemu karty.
[#9] Re: Karta CF i nie gasnąca dioda.

@jarob, post #8

Aż tak się nie znam :)
Zostanę przy starej
[#10] Re: Karta CF i nie gasnąca dioda.

@Climat, post #9

z taką instrukcją kolegi "jarob" - możemy się pobawić :)

szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 06:40:50 przez Fiszer18
[#11] Re: Karta CF i nie gasnąca dioda.

@jarob, post #8

Ja mam taki objaw z dyskiem 2,5 jak znajde diode to sprawdzę czy ten sposób działa :)
[#12] Re: Karta CF i nie gasnąca dioda.

@Fiszer18, post #5

Ja mam taki adapter:



Kupiłem go nawet nie w dziale Amigi na Alledrogo, tylko w innym dziale, co by taniej było i z kartą CF 4 GB SanDiska działa bardzo ładnie. Dioda od Amigi działa jak powinna.
[#13] Re: Karta CF i nie gasnąca dioda.

@Fiszer18, post #5

ten "patent" jest na nie świecącą diodę, ale nie koniecznie musi działać, bo wygląda na to, że led-a lutują tak jak akurat im się postawi
jak komuś nie świeci z tym rozwiązaniem to proponuje spięcie kolektora jednego tranzystora z emiterem drugiego tak jak widać poniżej, nie trzeba wlec długiego przewodu
btw w tym adapterze dzięki zastosowanym tranzystorom nie ma problemu z nie gasnącą diodą w amidze przy "problematycznych" kartach pod warunkiem, że najpierw spowodujemy żeby w ogóle świeciły



Ostatnia aktualizacja: 14.12.2014 10:00:39 przez Kilos
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem