kategoria: A500
[#1] Amiga 500 Problemy żółtodzioba
Witam Wszystkich posiadam Amige 500 i mam takie problemu może błahe.

-Brak Polskich znaków ą,ę,ż,ź i a zmaiast tego mam np niemieckie "B" kropki wykrzykniki i inne
- Litera P i dwukropek mi nie działają a wszystko chodzi

I Czy jest takie coś jak konserwacja Amigi rozkręcić coś wyczyścić i inne rzeczy

Pozdrawiam
[#2] Re: Amiga 500 Problemy żółtodzioba

@Blusik, post #1

Co do drugiego pytania to rozkręć klawiaturę i wyczyść gumki tych klawiszy - ewentualnie będą do wymiany.
A co do pierwszego pytania to masz ustawioną niemiecką wersję mapy klawiatury - szukaj w necie o polskich standardach map klawiatur na amigi.
[#3] Re: Amiga 500 Problemy żółtodzioba

@Tom Rain, post #2

Aby zmienić nazwe mapy to trzeba użyć setmap a mi właśnie nie działa "P"

Rozkręciłem klawiaturę ale nawet jak wyciągnąłem klawisz to wsadziłem tak mały śrubokręt to i tam klawisz nie reagował
[#4] Re: Amiga 500 Problemy żółtodzioba

@Blusik, post #3

Popraw styki ołówkiem
[#5] Re: Amiga 500 Problemy żółtodzioba

@QUAD, post #4

To i tak musze klawiaturę cała rozkręcić? Czy wystarczy tam wsadzić ołówek do dziury
[#6] Re: Amiga 500 Problemy żółtodzioba

@Blusik, post #5

rozkręcić - "młoteczek" jest od drugiej strony..

kilka śrubek i wszystko masz na wierzchu.
Możliwe że to albo ten młoteczek albo na folii brak styku - to też go ołówkiem potraktuj.
[#7] Re: Amiga 500 Problemy żółtodzioba

@Blusik, post #5

haha - Musisz odkręcić kilka(naście :P) małych śrubek z tyłu klawiatury by dostać sie do folii klawiatury i tam ew. pooprawiać coś ołówkiem.
[#8] Re: Amiga 500 Problemy żółtodzioba

@sunater, post #7

A takie pytanie jest cos takiego jak konserwacja cos wyczyścić wymienić i co można dodatkowego włożyć z lewej strony amiga i podspodem
[#9] Re: Amiga 500 Problemy żółtodzioba

@Blusik, post #8

co można dodatkowego włożyć z lewej strony amiga


Z nowych rzeczy to np. ACA500. Poza tym masa róznych starych rozszerzeń.

i podspodem


Rozszerzenie Chip RAM / Slow RAM.
[#10] Re: Amiga 500 Problemy żółtodzioba

@sunater, post #7

Zrobiłem to trochę ołówkiem pojeździłem i dalej nic.

Ale widzę że P i : są połączone tą samą linią i żadna z nich nie chodzi czy to może być awaria tej lini gdzie to leci i musiał bym wymienić tą folie ?

i jak jeszcze ustawić datę i godzinę

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 13:37:42 przez Blusik
[#11] Re: Amiga 500 Problemy żółtodzioba

@Blusik, post #10

Jeśli nie masz w tej A500 rozszerzenia z zegarem i sprawną baterią to ustawianie daty i czasu ma mały sens. Po wyłączeniu i włączeniu i tak Ci się przestawi. Ale ogólnie to System:Prefs/Time
[#12] Re: Amiga 500 Problemy żółtodzioba

@Jenot, post #11

Ok a ta klawiatura
[#13] Re: Amiga 500 Problemy żółtodzioba

@Blusik, post #12

A "grzybek" klawiszy p i : także potraktowałeś grafitem ? Jeśli tak to pozostaje Ci szukać przerwy w ścieżkach na folii ale to krecia robota :( Na dyskietce extras z workbencha jest klawiatura ekranowa która może Ci pomóc wpisywać polecenia :)
[#14] Re: Amiga 500 Problemy żółtodzioba

@sunater, post #13

Przykro mi bardzo ale nie mam takiej dyskietki mam tylko zwykłą 1.3 Workbench
[#15] Re: Amiga 500 Problemy żółtodzioba

@Blusik, post #14

To nam jest przykro że nie masz Extras ;)

Jak już masz rozkręconą klawiaturę to sprawdź innym młoteczkiem czy działa na tych wadliwych klawiszach - mi na ogół to całe rzędy nie działały przy walniętych ścieżkach, w innych przypadkach wystarczała zamiana gumek na młoteczkach.
[#16] Re: Amiga 500 Problemy żółtodzioba

@Tom Rain, post #15

Próbowałem innym mloteczkiem i dalej nic a te P i : sa połączone jedna linia tak jakby liniansie gdzieś przerwała
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem