[#61] Re: Piąty konkurs muzyczny PPA - WYNIKI!

@Andrzej Drozd, post #60

czemu mój track nie ma tytułu? Co to za dyskryminacja??
[#62] Re: Piąty konkurs muzyczny PPA - WYNIKI!

@Andrzej Drozd, post #60

1 miejsce utwór 2 / Andrzej Drozd - Amiga! Rulez na PPA (64 pkt)


Nie wierze że to Ty, tzn ktoś jest jeszcze na featuringu? Ale tak czy tak to refren jest fajny, najlepszy jest moment Rulez,Rulez.... Szok

Utwór nr.3 też wydaje mi się że wypadł nie złe "tak jest w regulaminie napisane"ok, racja
[#63] Re: Piąty konkurs muzyczny PPA - WYNIKI!

@Andrzej Drozd, post #60

Uważam to przedostatnie miejsce w kategorii mp3 jako wielką porażkę idei jubizmu (kto nie wie o co chodzi niech wsłucha się w refren) i jako takie w pełni mnie satysfakcjonuje :P
[#64] Re: Piąty konkurs muzyczny PPA - WYNIKI!

@recedent, post #63

"dzubi saj no czips is real Amiga" Dostałeś jeszcze minimaca od kolegi jak padło A4k, jest może gdzieś opublikowany tekst?
[#65] Re: Piąty konkurs muzyczny PPA - WYNIKI!

@amizet, post #64

Nie nie, "Jubi said: No chipset, no real Amiga" :)

A leci to tak:

As I walk through the 'hood I say that nothin's like it should
Tryin' hard to be cool but ain't doin' any good.
Settin' back home - to power up my A4K
If it boots up - everythin's gonna be OK.
But it ain't! (WAAAAH!) Instead it shows me blank green screen!
I'm off to se my bro, he's gonna fix my machine.
But as I get to his place I give a long, loud F**K,
My nigga's got a G4 MiniMac! (YEEE...)

Ref (x2): Let me get it straight, so you understand, nigga:
Jubi said - no chipset, no real Amiga!

I run a few blocks, 'coz I won't take no sh*t,
Got another black brother on another street.
Walkin' to his flat, right on the first floor
I see Atari ST and a C64.
But as I get to his room I feel I won't get far
Steada A500 he bought a SAMcr! (WHAT?!)

Ref.

Gotta make a phone call, that's my latest chance,
Coz I ain't got no more Amiga ownin' friends.
"Sorry, bro" - says Bill - "Now I'm havin' fun!"
"Steada CDTV bought myself an ARES ONE!"
Then I shout my ass off: "Are you f***kin' with me?!"
"That ain't an Amiga, but some random PC!" (NO SH*T!)

Ref.
[#66] Re: Piąty konkurs muzyczny PPA - WYNIKI!

@recedent, post #65

No właśnie coś mi nie pasowało, nie no ten Utwór też jest spoko, tylko miałem czasami coś ciężko zrozumieć ale jako całość wypada nie źle.
[#67] Re: Piąty konkurs muzyczny PPA - WYNIKI!

@amizet, post #62

ktoś jest jeszcze na featuringu?


Wszystkie dźwięki nagrałem sam poza loopem perkusyjnym, jednak do bitu dodałem kilka sampli perkusyjnych jak np. crashe, tomy itp. i brzmi on nieco inaczej niż oryginał z netu. Nagrałem prawdziwą gitarę elektryczną (czasami dwie grają jednocześnie), basówke oraz klawisze za pomocą klawiatury midi podłączonej do peceta (trąbki, stringsy, pianino, harfa itp. są brzmieniami midi w formie wtyczek VST).
Wszystkie instrumenty i wokale zostały nagrane na amatorskim sprzęcie 16 bit, czyli karcie zintegrowanej. Także instrumenty midi zostały nagrane w 16 bitach (na jednym komputerze grałem na klawiaturze, a drugi to rejestrował).
Nie jestem wokalistą (gram w zespole na gitarze i czasami na basie), no ale starałem się z przepony. Głos kobiety to "emulator" typu Morph Vox/Voice Changer. Na początku myślałem aby zaśpiewała wokalistka z zespołu, ale wokale nagrywałem na ostatnią chwilę i nie było już czasu. Ogólnie kawałek nie jest doskonały i dobrze, oddaje jakością ducha lat 80/90-tych. Całość złożyłem na pecetowym wielośladzie studyjnym.
[#68] Re: Piąty konkurs muzyczny PPA - WYNIKI!

@snajper, post #61

czemu mój track nie ma tytułu? Co to za dyskryminacja??


Ooooo, niedopatrzenie i pośpiech (nagła ucieczka od komputerów). Już poprawiam:

4 miejsce utwór 3 / snajper - Zajtracx "Zajebisty track" (30 pkt)

[#69] Re: Piąty konkurs muzyczny PPA - WYNIKI!

@Andrzej Drozd, post #67

tak trzymać. !!!
[#70] Re: Piąty konkurs muzyczny PPA - WYNIKI!

@groovebox, post #69

[#71] Re: Piąty konkurs muzyczny PPA - WYNIKI!

@groovebox, post #70

Dobra robota OK

Pytanko mam przy okazji konkursu i może mały pomysł na następne. Mianowicie prezentowane utwory to jak mniemam własne kompozycje, własna aranżacja, nieraz własne sample. A co by się stało, gdybyśmy wybrali jakiś autentyczny utwór (najlepiej bez wokalu) i zrobili z niego moduł? Bywały już produkcje Enigmy, Ace of Bace, jakieś JMJarre, zatem da się zrobić. Moduły mam w swojej kolekcji. A taki ciężki współczesny kawałek, np ten? I niech Paula grzeje się ile wlezie, niech sample zajmują maksymalne obszary CHIP, byle w głośnikach usłyszeć maksymalnie zbliżony do oryginału... moduł!.

Tak na marginesie, autentyczne utwory można zagrać na wszystkim, nawet na skanerze, talerzach dysku twardego i modulacji FM.

Pomysł wart przemyślenia?
[#72] Re: Piąty konkurs muzyczny PPA - WYNIKI!

@Romlen, post #71

Pomysł wart przemyślenia?


Jak najbardziej i nawet nie trzeba myśleć. Jeżeli jest zapotrzebowanie to taka kategoria pojawi się w następnym konkursie. Są jednak pewne sprawy:

1. Aktualny sponsor pisma #PPA być może nie będzie chciał ufundować nagrody w tej kategorii. Zobaczymy. Czy możemy liczyć na Ciebie?
2. Myślę że koniecznie musi być to moduł Protrackera nie większy od 99.99 kB.
3. Na świecie powstało dużo coverów tego typu. Jak odróżnimy że nie jest to plagiat albo konwersja modułu innego autora? Łatwo można podmienić sample itd.
[#73] Re: Piąty konkurs muzyczny PPA - WYNIKI!

@Andrzej Drozd, post #72

ad1. Niekoniecznie musi być nagroda w tej kategorii. Jak powstanie "ściepa narodowa" to jako pomysłodawca podeślę jakieś parę PLNów.
ad2. W 100KB danych nie uda się jakości podnieść na wyżyny możliwości układów Paula, Protracker oczywiście jak najbardziej za.
ad3. No tutaj faktycznie może być różnie... jednak wybierając utwór skomponowany niedawno (powiedzmy max 2 lata wstecz) pozostaje mieć nadzieję że jeszcze nikt go nie przerobił na MOD.
[#74] Re: Piąty konkurs muzyczny PPA - WYNIKI!

@Romlen, post #73

OK, w takim razie w następnym konkursie pojawi się kategoria "Cover".
Czyli wymagany będzie Protracker, np. moduł nie może przekroczyć 1MB (albo inaczej, musi się odpalić na A500 z 1 MB ramu). Co o tym myślisz? Dopisz kolejne punkty regulaminu w tej kategorii.
[#75] Re: Piąty konkurs muzyczny PPA - WYNIKI!

@Andrzej Drozd, post #74

970kb na dyskietce nie zapiszesz. bo tyle zostaje z 1MB pod odpaleniu PT2.3d, A jeśli na maszynie będzie PT3.62, to na 100% się już nie odpali.
[#76] Re: Piąty konkurs muzyczny PPA - WYNIKI!

@groovebox, post #75

No to się doda HDD do A500.
[#77] Re: Piąty konkurs muzyczny PPA - WYNIKI!

@Andrzej Drozd, post #76

- No to szewskim targiem: pojemność dyskietki 880KB na plik MOD (może być mniej, nie ma przymusu wyjść dokładnie na ową wspomnianą wielkość pliku)
- Protracker (obojętnie jaka wersja).
- Utwór do przeróbki wybiorą Administratorzy ogłaszając konkurs (aby nie było przypadków że jakiś popularny kawałek ktoś wcześniej zrobił albo co gorsza przywłaszczył).
- popularne przeróbki MIDI odgrywane "do kotleta" przy okazji uroczystości takich jak śluby, zaimplementowane w MOD będą niedozwolone (nie wiem czy to technicznie możliwe ale na wszelki wypadek warto wspomnieć)
- nadsyłając do konkursu produkt finalny, autor powinien dołączyć listę instrumentów, ich pochodzenie (samodzielne sample, ogólnodostępne pliki etc)

Nic więcej mi nie przychodzi na myśl, zredagowanie Regulaminu Konkursu pozostawię fachowcom. Ale już teraz podziękowania za pozytywne przyjęcie mojego pomysłu OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem