[#1] Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.
Hej, wróciłem do Amigi po ponad 10 latach przerwy i zaopatrzyłem się w kartę CF zamiast dysku i mam kilka pytań. Obecnie gdy przenoszę dane z PC to wszystko kopiuję na kartę poprzez WinUAE jednak strasznie długo trwa przegrywanie czy to normalne, ewentualnie czy jest jakiś myk w ustawieniach żeby to przyspieszyć? Lub czy istnieje jakiś szybszy i wygodniejszy sposób na kopiowanie bezpośrednio pod Windowsem, tzn. czy jakimś sposobem mogę "zobaczyć" amigowe partycje na karcie, lub też czy mogę jedną z partycji na karcie zrobić windowsową i czy potem ją "zobaczę" pod ami? Mam nadzieję, że w miarę jasno sprecyzowałem o co mi chodzi, bo po tylu latach człowiek nie ogarnia wszystkiego od razu i nie pamięta, cóż starzeję się :)
[#2] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@kolo, post #1

Najlepiej jedna CFka do środka a druga do przenoszenia danych przez PCMCIA w FAT przez adapter np. Pretec. Szukaj kart SanDiska unikaj Kingstona z kwiatkiem.
Ważne jest prawidłowe ustawienie MaxTransfer. Jest o tym na PPA trzeba poszukać.

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2014 19:01:16 przez pong777
[#3] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@pong777, post #2

Czyli potem w amidze będę musiał się pobawić z filesystemem, żeby mi widziała partycję FAT dobrze kumam?
[#4] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@pong777, post #2

http://allegro.pl/adapter-czytnik-pretec-pcmcia-na-karty-cf-wa-wa-i4760110211.html

Taki się nada?
[#5] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@kolo, post #3

Wrzucasz FAT95 i compactflash.device oraz mountlistę do CF0. Wszystko to z Aminetu. Jeśli użyjesz gotowego systemu na bazie Workbencha np. AmigaSYS AGA masz wszystko gotowe. Zaraz Ci stery puszczę na e-mail.

Adapter na pewno musi być 16 bit. Tutaj działający na 100%:

link

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2014 19:15:05 przez pong777
[#6] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@pong777, post #2

Spotkałem się z tym, że zwykły Sandisk nie chciał działać w przelotce CF-PCMCIA, a wersje Ultra i EXTREME działają na 100%
[#7] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@dez3, post #6

no właśnie :)
[#8] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@dez3, post #6

A mogę na jednej taśmie podłączyć 2 karty z przelotkami? Nic się nie będzie gryzło? Bo PCMCIA chcę mieć wolne na sieciówkę.
[#9] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@kolo, post #8

Możesz, tylko przelotka musi mieć zworkę Master/Slave. Możesz tez znaleźć przelotkę mającą dwa sloty na karty CF. Tylko pamiętaj że używając jako przenośki karty na IDE musisz za każdym razem przy wyjęciu/włożeniu wyłączać komputer, na PCMCIA wkładasz i wyjmujesz na pracującym.
A skoro masz kartę sieciową to możesz kopiować pliki przez sieć nie używając do tego karty PCMCIA.


Pozdrawiam
[#10] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@RadoslawF, post #9

Po FTP albo "Otoczeniu sieciowym" (protokół SAMBA), chociaż do będzie kilka razy wolniejsze niż z karty.
[#11] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@pong777, post #10

Z tym wolniejsze to zależy od podejścia.
Jak gigabajty ADFów skopiujesz przy kopiowaniu systemu a potem będziesz tylko uzupełniał o pojedyncze pliki to sieć wyjdzie szybciej niż przegrywania dwa razy tego samego.


Pozdrawiam
[#12] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@kolo, post #1

Chyba najszybszym sposobem na przenoszenie danych za pomocą CFki to sformatowanie CFki na FFS i zamontowanie pod Linuksem. Linux bez żadnych emulatorów i innych rozwiązań poradzi sobie z FFS.
[#13] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@QkiZ, post #12

Najszybszym tylko w przypadku przygotowania nowej karty.
Jak trzeba będzie rozkręcić amigę i wyjąć kartę aby dograć jedną grę a potem to znowu poskładać i poskręcać to okaże się sposobem najwolniejszym.


Pozdrawiam
[#14] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@RadoslawF, post #13

Myślałem że temat jest o kartach podłączanych przez PCMCIA.
[#15] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@QkiZ, post #14

Z pierwszego postu wynika ze wątkotwórca szuka alternatywnej i szybszej metody. Skąd założenie że rozmawiamy czy mamy rozmawiać tylko o jednej ?


Pozdrawiam
[#16] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@RadoslawF, post #15

Wywnioskowałem z tego że autor wątku pytał o adaptery PCMCIA.
[#17] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@QkiZ, post #16

Ja i tak na główną kartę CF zrobiłem z tyłu ami rowek i bez problemu ją wyciągam, tylko głównym problemem dla mnie jest wolne kopiowanie plików na pc pod winuae :)
[#18] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@kolo, post #17

Jak wolne ?
Dodałeś bufory za pomocą addbuffers ?
[#19] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@Norbert, post #18

Nie, jak to zrobić?
[#20] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@kolo, post #19

np:
Addbuffers dh0: 1000
Dodaje 512kb buforu dla dysku dh0
[#21] Re: Karta CF w A1200 i przenoszenie danych.

@Norbert, post #20

Jak duży da to dopał przy kopiowaniu ok 5GB archiwum np z wszystkimi gierkami whdload OCS? Ostatnio w winuae dobre kilka prawie naście godzin mi to zabrało, kopiowałem z folderu z win zamontowanego jako dh2 na dysk ide 2,5 sformatowany na real Ami podłączony przez przejściówkę USB do pc, w winuae procek 68040 ustawiony na fastest possible.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem