kategoria: Programy
[#1] Własna dyskietka startowa
Zazwyczaj jak coś mi się zepsuje w AmigaOS to uruchamiam system z dyskietki Workbench lub Install. Ale też nie wszystko co czasem bywa potrzebne jest na tych dyskietkach. Planuje przygotować swoją startową dyskietkę z najpotrzebniejszymi programami typu HDToolBox, HDInstTools. Najważniejsze aby całość zmieściła się na jednej dyskietce. Co jeszcze polecacie
[#2] Re: Własna dyskietka startowa

@QkiZ, post #1

Filemaster2 oraz Ced w starszej wersji umieszczone w C: lub ich zamienniki które zajmują jeszcze mniej miejsca i nie potrzebują dodatkowych bibliotek.
[#3] Re: Własna dyskietka startowa

@QkiZ, post #1

Podejrzyj sobie moją startówkę - po odpaleniu z niej systemu zajrzyj do RAM:
[#4] Re: Własna dyskietka startowa

@APC74, post #3

Filemaster2 oraz Ced w starszej wersji umieszczone w C: lub ich zamienniki które zajmują jeszcze mniej miejsca i nie potrzebują dodatkowych bibliotek.

Filemaster pójdzie na dyskietkę. Co do edytora to używam txed'a, mniejszy i szybszy niż CED.
Podejrzyj sobie moją startówkę - po odpaleniu z niej systemu zajrzyj do RAM:

Coś ta Twoja startówka zawiera błędy odczytu...
[wyróżniony] [#5] Re: Własna dyskietka startowa

@QkiZ, post #1

Ja bym dorzucił wszystko co potrzebne do obsługi czytnika kart cf na pcmcia
[#6] Re: Własna dyskietka startowa

@lysyzastary, post #5

O jakby chcieć tak wszystko zmieścić na dyskietce to trzeba by ją rozciągnąć ;) Na razie montuje tą dyskietkę i cały czas mi miejsca mało :)
[#7] Re: Własna dyskietka startowa

@QkiZ, post #6

obsługa Cf myślę to podstawa a wtedy cała reszta może już być na Cf w pcmcia
[#8] Re: Własna dyskietka startowa

@QkiZ, post #6

Pamiętaj, że są crunchery - pliki wykonywalne możesz spakować.
[#9] Re: Własna dyskietka startowa

@QkiZ, post #1

Ja bym to jeszcze zrobił w ten sposób, że programy spakował w LHA, jeśli chcesz coś użyć to automatyczny unpacker do RAM: i odpalenie tak jak to robi AmiSYS AGA. Więcej wejdzie na dyskietkę. Obowiązkowo sterowniki do PCMCIA/CDROM/SFS/040/060. CDROM powinien mieć wybór urządzenia typu SCSI 0/1 UAE ATAPI itd. Opcjonalnie nowy scsi.device, icon.library, layers.library. Może jakaś opcja jeszcze dla FastATA wtedy można szybciej system zainstalować. Może gdzieś się upcha jeszcze SysInfo i SnoopDos.
Albo jeszcze lepiej - wszystko na dyskietce w LHA a skrypt by to wypakowywał do RAM i robił odpowiednie assigny. Założenia, że pasowałoby mieć z 2 MB Fast chociaż.
Możnaby zmodyfikować dyskietkę startową z OS3.9.

@QkiZ: sprawdziłem tamtą startówkę - nie ma błędów odczytu.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2015 14:38:54 przez pong777
[#10] Re: Własna dyskietka startowa

@pong777, post #9

Można ten skorzystać z rad: zamiast z ram:
Na dyskietce wszystko spakowane lha/lzx i przegrywane do odwiedniej wielkości rad:
Po resecie taka "dyskietka" spokojnie przeżyje i wystartuje.
[#11] Re: Własna dyskietka startowa

@Norbert, post #10

A jaki jest "przepis" na 2 MB RAD i żeby siedział jak się da w pamięci FAST?

Jeszcze dorzuciłbym coś do nagrywania ADF/DMS nawet konsolowego podpiętego do FileMastera oraz może XCopyPro i komendę "reboot".

Powstanie nam HirensBootCD w wersji dla Amigi ;)

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2015 14:52:09 przez pong777
[#12] Re: Własna dyskietka startowa

@QkiZ, post #6

Skompresuj pliki wykonywalne za pomocą powerpackera, turbo implodera albo titanics cruncher (o ile nie są już skompresowane).
[#13] Re: Własna dyskietka startowa

@pong777, post #11

Ponoć statram umożliwia tworzenie wirtualnych dyskietek w faście.
[#14] Re: Własna dyskietka startowa

@sanjyuubi, post #13

Rad tez to umożliwia. Należy odpowiednio zmodyfikować mountlistę.
[#15] Re: Własna dyskietka startowa

@Norbert, post #10

Spakowany obraz dyskietki startowej z OS3.9 zajmuje tylko 128 KB więc są spore możliwości pakowania i pchania tam rzeczy. W skrajnym przypadku można rozbić na 2 dyskietki.
[#16] Re: Własna dyskietka startowa

@APC74, post #3

Nie da się pobrać
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem