[#1] REAL AMIGA i emulator FSUAE(macosx) kompatybilność
Cześć.
Krótko opowiem w czym rzecz. Na mojej A500 z gotkiem zrobilem sobie w PT jakis tam moduł. Zapisalem go na adfa w gotku i któregoś pięknego dnia odpalilem ten że moduł pod emulatorem FSUAE na macosx (dokladnie fizycznie ten sam adf na penie) Troche sobie pomieszałem w utworze i zapisałem. Dziś wpiołem pena do gotka, odpalilem amige, chce zaczytac sejwa i dupa. Nie ma tego utworzonego pod emulatorem; AAAAa, No więc odpaliłem fsuae, podpiołem pena zaczytalem adfa, i w PT widzi mi mojego sejwa. No i zagadka. Odrazu pytanie czy jest cos co pozwoli mi przeglądać adfy pod mac osx?? Teraz mam upierdliwą sytuacje bo muszę się prosić o laptopa żony z windozą :):) Sprawdziłem pod windowsem (zeby ew. wykluczyc wine gotka) i w tym adf nie widać zapisanego utworu :( O CO KAMAN? ktoś się orjentuje? HELP ME PLS :)

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 20:34:42 przez zeter
[#2] Re: REAL AMIGA i emulator FSUAE(macosx) kompatybilność

@zeter, post #1

podeslij tego adf to napiszę co i jak.
[#3] Re: REAL AMIGA i emulator FSUAE(macosx) kompatybilność

@Norbert, post #2

No dzięki za chęc pomocy. Tylko tu są hiciory, które nie widziały jeszcze świata i boję się plagiatu :):) Nie mówiąc o mega wypasionych animacjach :):) A tak naprawde to się wstydze, te wypociny komuś pokazywac :) No ale jeśli tylko tak mogę uzyskać pomoc to pls o mail czy coś to podeślę. Tylko kurcze dlaczego tak się dzieje?? teraz zrobiłem testy i dupsztok, zawsze tak jest :(
[#4] Re: REAL AMIGA i emulator FSUAE(macosx) kompatybilność

@zeter, post #3

Filemaster widzi pliki na adf ?
Czy na pewno to ten sam adf?


nordut małpa gmail.com

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 22:46:41 przez Norbert
[#5] Re: REAL AMIGA i emulator FSUAE(macosx) kompatybilność

@Norbert, post #4

Adf 100% ten sam.
No więc nie używałem nigdy filemastera, rozumiem ze to jakis manager plików na amige?? No to zaraz się zainteresuję tematem. Napewno nie widzi windows i Protracker oraz deluxp. Moge stworzyc takiego adf, zapisac byle co pod protrackerem(fsuae), upewnic się ze objaw taki sam i Ci wyslac :)
[#6] Re: REAL AMIGA i emulator FSUAE(macosx) kompatybilność

@zeter, post #1

Gotek ma jazdy z zapisem plików - albo zwiśnie podczas zapisu albo zapisze błędne dane albo będzie wszystko ok.
[#7] Re: REAL AMIGA i emulator FSUAE(macosx) kompatybilność

@pong777, post #6

Posłane :)
Ale tu Gotek zabardzo nie ma nic do rzeczy. Jeszcze jest jedna kwestia, która wyniknęła. Pliki nagrane pod windowsem (wrzucone do adfa) nie są widoczne pod FSUAE, na amidze są.
Gotek akurat tu wypada najlepiej :) bo stworzony zapis na nim widzi też windows i fsuae na osx.
[#8] Re: REAL AMIGA i emulator FSUAE(macosx) kompatybilność

@zeter, post #7

Jestem dziś po wielu testach i wkońcu coś wiem więcej ale problem nadal nie rozwiązany :)
Ale ogólnie biorąc, FSUAE pod osx (bardzo mnie ciekawi jak jest pod innymi systemami lub u kogoś innego na osx) zapisuje dane na adfa "wirtualnie". Tzn. Stworzylem sobie pod tym emulatorem 3 skonfigurowane Amigi: 500, 600, 1200. Zabawe z protrackerem urządzałem sobie na konfiguracji A500 i tez pod tą konfiguracją w protrakerze zapisałem sobie modul na stworzonym wczesniej adfie do zapisu sejwów. I teraz jest taka sytuacja. Ten zapisany moduł jest nie widzialny w Amidze (gotek) ale także pod windowsem i na macu równierz (na macu mam podgląd w adf poprzez tylko unarchera do rozpakowywania zipów). Teraz dalej. Odpalilem sobie Filemastera pod FSUAE, zaczytalem tam tego adfa z zasejwowanym moim modem i tu plik stworzony przezemnie jest :) pod PT oczywiście tez go widze. pomysł Pomyslalem odpale w fsuae konfig z A1200 HD i tam odpale PT i zaczytam tego adfa z moim sejwem. I jaki final. Nie ma tam nic :). Odpalam konfig z a600, powtarzam czynnosc i dupa. Nie ma tam mojego sejwa. Opalilem amige bez zadnych zasejwowanych konfigow, powtorzylem wszystko. tez nie ma tam mojego sejwa. Powrócilem zatem do mojego konfigu A500, odpalilem wszystko i oczywiscie moj sejw jest tam widoczny. Czyli wniosek jest taki ze fsuae wirtualnie zapisuje jakos ten plik. Niby na adfa ale w rzczywistości jednak nie na niego… Tylko gdzie?? Jestem ciekaw jak jest pod WinUAE… Może ktoś jeszcze używa FSUAE na osx, linux.. i jest chętny przeprowadzic taki test? Teraz jestem tylko ciekaw jak fizycznie stac się wlascicielem mojego sejwa nie tylko pod fsuae w danej konfiguracji :):) pozdrawiam i dzięki Norbert za zainteresowanie!

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 19:04:33 przez zeter
[#9] Re: REAL AMIGA i emulator FSUAE(macosx) kompatybilność

@zeter, post #8

Znalazlem gdzie on przechowuje te pliki. Documents/FS-UAE/Save States/ Pliki mają nazwy adfów jakich normalnie używałem do sejwów ale rozszerzenia mają .sdf i nie zabardzo wiem co z tym zrobić :) Waga takiego pliku to w moim przypadku 2mb :)
[#10] Re: REAL AMIGA i emulator FSUAE(macosx) kompatybilność

@zeter, post #8

FSUAE


Nie widzi Amiga tego co zrobisz na FS-UAE przynajmniej ja mam tak samo jak na Ubuntu sobie zrobię .adf to Amiga go nie widzi, tzn. .adf jest pusty. Wydaje mi się że to przez złą konfiguracje programu czy coś w sumie to nie wiem. Na WinUAE wszystko działa tak jak powinno.

W sumie to nie wiem jak jest na emulowanym WinUAE na Ubuntu, z ciekawości sprawdzę później.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 20:32:05 przez amizet
[#11] Re: REAL AMIGA i emulator FSUAE(macosx) kompatybilność

@zeter, post #9

Floppy Overlays and Writable Floppy Images

By default, changes to floppy drives are not written back to the original files. The changes are instead saved in overlay floppy files. FS-UAE stores these files by default in Documents/FS-UAE/Floppy Overlays.

If you want to, you can use the option writable_floppy_images to enable writing data to the original files instead.


Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 21:22:24 przez Norbert
[#12] Re: REAL AMIGA i emulator FSUAE(macosx) kompatybilność

@Norbert, post #11

tak, tez to w miedzy czasie wyczaiłem, inna sprawa ze w zadnych preferencjach nie widze tej opcji do zaznaczenia/odchaczenia. Nie lubie tych emulatorów ;)
[#13] Re: REAL AMIGA i emulator FSUAE(macosx) kompatybilność

@zeter, post #12

Tą opcje nalezy dodać ręcznie lub zmodyfikować istniejący wpis

writable_floppy_images=1
[#14] Re: REAL AMIGA i emulator FSUAE(macosx) kompatybilność

@Norbert, post #13

No spoko THX, ale gdzie??
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem