[#1] QuickJoy TopStar - luzy na wolancie
Kupiłem sobie joy QuickJoy TopStar - bardzo znany model, kiedyś uważany za niezniszczalny, niestety kiedyś nie było mnie na niego stać więc nie wiem jak powinien się zachowywać.
A zachowuje się tak, przy ruszaniu joyem lekko porusza się płytka z elektroniką - to chyba jest OK, bo po to są te sprężyny amortyzujące ruchy.
To czego nie jestem pewien czy tak powinno być to luzy na samym drążku, czyli jest luz między metalową częścią drążka a plastikowym uchwytem. Najłatwiej to wywołać skręcając lekko nadgarstek w lewo lub prawo.
Czy tak ma być? Czy to kolejna metoda na "wygłuszenie" siły jaką się wkłada w ruchy joya?

Raczej wydaje mi się że tak ma być bo te luzy wydają się zaplanowane, są miękkie, równomierne w każdą stronę itd ale być może jednak to efekt zużycia - jak jest u Was w tych joyach?
[#2] Re: QuickJoy TopStar - luzy na wolancie

@Davka, post #1

Miałem dwa takie joye.Są chyba najlepszymi joyami jakie wyprodukowano.Oba popsuły się w podobny sposób-pęknięcie wewnątrz drążka poprzecznej beleczki będącej jednocześnie punktem wkręcenia śruby.Luz powinien być.Nie da się go uniknąć .ok, racja
[#3] Re: QuickJoy TopStar - luzy na wolancie

@simka113, post #2

Twoja odpowiedź nie jest dla mnie jasna :)

- Twoje joye popsuły się podobnie jak mój i w moim też pękła ta beleczka?

czy

- mój joy jest OK, a tylko Twoje dwa popsuły się tak samo?
[#4] Re: QuickJoy TopStar - luzy na wolancie

@Davka, post #3

Któregoś pięknego dnia drążek poruszał się o kilkanaście stopni we wszystkich kierunkach.Dlatego te luzy wydają mi się takie złowieszcze.Pewnie u Ciebie będzie OK.U mnie z joya korzystało kilka osób.
[#5] Re: QuickJoy TopStar - luzy na wolancie

@simka113, post #4

Identyczna sytuacja u mnie była. Ta belka pękła, a przedtem drążek się rozleciał.
[#6] Re: QuickJoy TopStar - luzy na wolancie

@Davka, post #1

U mnie płytka się nie rusza Drążek ma luzy, ale być może spowodowane jest to złamanym kołkiem - wewnątrz rękojeści - do którego przykręcony jest wkręt.

W połowie lat 90. miałem dwa takie joysticki. Jeden pracował bardzo ładnie i wytrzymał kilka lat katowania, ale drugi był tak twardy, że nawet mojemu ojcu sprawiał problemy w grach
[#7] Re: QuickJoy TopStar - luzy na wolancie

@BomberMAX, post #5

Mój też jest ukręcony...

Jeżeli chodzi o mój ulubiony typ to mam dwa
- na gumkach - quickshot (python 1)
- na mikrostykach megastar sv-133, którego nie ukręcisz szeroki uśmiech
[#8] Re: QuickJoy TopStar - luzy na wolancie

@simka113, post #4

Po dłuższych testach stwierdzam że to jednak luzy są :/
[#9] Re: QuickJoy TopStar - luzy na wolancie

@mikser, post #7

U mnie TopStar ma lekkie luzy na boki, ale płytka się nie rusza. Na środku płytka ma otwór - który nachodzi na obudowę joya wiec płytka nawet za bardzo nie ma jak się ruszać.

Zrób fotkę od dołu.

Ostatnio białego Pythona (na gumkach) od PC -> przerobiłem na Amigę.
Biały kolor jest nawet fajny - pod kolor Amigi. No i z PeCeta nie był tak wymęczony jak od Amigi.

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 22:17:04 przez robertos231
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem