kategorie: A1200, A600, Sprzęt
[#1] Karta CF na PCMCIA po raz enty
Zrobiłem zakupy:

http://allegro.pl/pcmcia-adapter-czytnik-compact-flash-cf-pretec-i4997483529.html

http://allegro.pl/adapter-karta-cf-ii-sd-sdhc-sdxc-extreme-gb-i4980099939.html

ale niestety zonk.

Adapter Pretec PCMCIA (CF type 2) działa w Ami ale z kartą SanDisk Ultra - nie działa z tą zakupioną kartą adapterową CF/SD (CF type 2).

Karta adapterowa działa w czytniku na USB w PC z kartą SD w środku poprawnie.

Jak się to podłączy razem w Ami to bardzo spowalnia pracę kompa a następnie powoduje zwis i reset. Widzi pliki ale okropnie muli. Objaw podobny jak się da Kingstona z kwiatkiem zamiast SanDiska Ultra do czytnika Pretec.

Fat95 i compactflash.device oczywiście powgrywane gdzie trzeba. Testowane na 2 Amigach 1200 i A600.

Użyłem 2 różnych kart SD - nic to nie daje.

Oddzielnie pracują poprawnie - razem nie (w Ami).
Jaka jest prawdziwa przyczyna, że w czytniku PCMCIA jedne karty CF działają poprawnie (SanDisk) a drugie nie (np. Kingston i wspomniany wcześniej adapter z *llegro) ?





Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 03:27:33 przez pong777

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 03:27:58 przez pong777
[#2] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@pong777, post #1

Z mojej strony mogę jedynie potwierdzić, że..

Ten adapter działa dobrze: http://allegro.pl/show_item.php?item=4983183599
Ta karta działa dobrze jako dysk twardy: http://allegro.pl/show_item.php?item=4913605844
Ta karta działa dobrze jako CF pod adapter (a ponoć sprawia problemy jako dysk twardy): http://archiwum.allegro.pl/oferta/kingston-cf-4gb-compact-flash-karta-pamieci-i3326889041.html

Zwolnienia o jakich piszesz przypominają mi problemy zanim zainstaluje się PCMCIA fix. Jeśli jesteś użytkownikiem ACA to możesz użyć ACATune. Dla pozostałych..

cardreset
cardpatch

(z aminetu)

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 10:34:33 przez Sokok
[#3] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@pong777, post #1

No dziwne rzeczy sie u ciebie dzieją

Też mam czytnik Pretec do CF type II i dokładnie ta sama przejsciowke z CF na SD

Karty czy to Kingston czy Sandisk SD czyta bez problemu i pracuje to bardzo ładnie, na imprezie nawet zademonstruję :)
[#4] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@Mariodj, post #3

Masz może zrobionego jakiegoś fizycznego Fixa na mobo
[#5] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@amizet, post #4

Nie mam fizycznego fix na mobo. Mam wrzucone PCMCIA fix programowy. Pod OS3.1 da się kopiować ale z prędkością około 2KB/s. Listowanie w CLI 5 katalogów trwa około 2 minuty.
[#6] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@pong777, post #5

Też zakupiłem adapter pcmcia oraz kartę CF 2gb kingson do swojej A1200 w celu przenoszenia danych. Nistety Amiga z ClassicWB nie widzi karty, nie pokazuje się żadna ikona na blacie. Skorzystałem ze szkólki ppa i ściągnąlem cfd.lha oraz fat95.lha. Przegrałem w odpowiednie miejsca pliki ale niestety lipa. W hdtoolbox widze tylko karte cf w kontrolerze ide na której jest system.
2 sprawa ze fat95 wogóle się nie instaluje (klikam w ikone i cisza) ale w sumie na tym etapie narazie chyba nie jest potrzebny. Narazie zależy mi żeby wogóle wykryć tą karte w pcimci. Pls help :)
[#7] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@zeter, post #6

Masz fat95 w katalogu L:
Jesli tak, to juz cała instalacja

Potrzebujesz mountlisy cf0: , w l:fat95 oraz w devs:compactflash.device

Tylko tyle.

Zamontuj cf0 i karta cf będzie widoczna.
Cf ma byc w fat
[#8] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@Norbert, post #7

"Masz fat95 w katalogu L:
Jesli tak, to juz cała instalacja"
No to tu się sprawa rozwiązała. Mam fat95 w L:

"Potrzebujesz mountlisy cf0: , w l:fat95 oraz w devs:compactflash.device"
Kurcze a tego zabardzo nie mogę zrozumieć. Co to jest mountlista cf0??

"w l:fat95 oraz w devs:compactflash.device"
W katalogu L: mam fat95 a w DEVS: compactflash.device

"Zamontuj cf0 i karta cf będzie widoczna.
Cf ma byc w fat"

Zamontuj cf0?? Jak?
Rozumiem że CF musi być w fat, moe być fat32??

pozdro

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 19:24:44 przez zeter

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 19:34:47 przez zeter
[#9] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@zeter, post #8

Jak, jak

mount cf0 w cli albo dwuklik na ikonie cf0
[#10] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@Norbert, post #9

wpisanie mount cf0 w CLI daje mi: object not found
Zadnej ikony CF nie widze ( karta jest sformatowana fat32)
??
[#11] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@zeter, post #10

Gdzie rozpakowałeś cdf.lha ?
Tam znajdziesz mountliste cf0
[#12] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@zeter, post #10

Taka duza ikona z dwoma kolami zebatymi.
[#13] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@pong777, post #5

No to nic nowego konflikt z kartą tubo wyłącz turbo i sprawdź czy prędkość wzrośnie, jeśli tak to zmień turbo na takie które tego problemu nie stwarza. Mniej więcej wiem co stwarza ten problem, lecz to moje poszlaki. Miałem tak samo z karą eth na pcmcia, udało mi się to rozwiązać. Lecz nie sprawdziłem tego do końca, a całość opieram na kilku szczegółach, ale mniej więcej wiem co było tego przyczyną.


// W moim wypadku było to spowodowane procesorem z MMU, na karcie turbo z procesorem EC problemu tego nie zauważyłem.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 20:33:36 przez amizet
[#14] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@amizet, post #13

Ech, koledzy powyzej mieszaja Ci za bardzo w glowie, maja wiedze amigowa duzo wieksza od mojej, ale ja to robie zawsze tak - kilka operacji:

1. Sciagnij: http://aminet.net/package/disk/misc/cfd

2. Sciagnij http://aminet.net/package/disk/misc/fat95

I teraz: z pliku z pkt 1 wyciagnij pliki cf0, cf0.info i compactflash.device; z pliku z pkt 2 wyciagnij plik l/fat95

te cztery pliki przenies na amige i teraz nadpisz jak sie okaze ze juz taki w workbenchu jest: compacflash.device skopiuj do devs na dysku z workbenchem, cf0 i cf0.info skopiuj do devs/dosdrivers, fat95 skopiuj do L. Po tych operacjach wyciagnij przelotke z portu pcmcia, zresetuj ami, po zaladowaniu systemu wloz przelotke - po wlozeniu pokaze sie jego ikona - kliknij na nia - voila, dziala. Jak nie dziala to karta CF do wymiany.



Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 20:49:00 przez lysyzastary
[#15] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@Norbert, post #11

cdf.lha rozpakowałem sobie na DH1: a w dopusie przegralem pliki z DH1/cdf/devs/ do DH0: DEVS ale niestety u mnie w tym pliku cdf.lha nie ma czegoś takiego jak mountlist cf0.
No ok znalazłem ikone z dwoma zębatkami :):) w srodowisku WB jak najbardziej jest ale jak przeglądałem ja w dopusie to niestety nie zlokalizowalem a nazwe ma poprosty CF0.

No i dobra biore to 2X klikam i mam komunikat: Device CF0: is already mounted. Niestety nadal na blacie wb ani w dopusie nie widze nigdzie CF0:
EDIT
No dzięki łysyzastary :):) i najlepiej takim prostym językiem do mnie ;) Jednak dziękuje wszystkim za pomoc. Karta nie widoczna ale ta sama karta byla widoczna w czytniku ide? Nie ma to nic wspólnego ze sobą i jednak powinna działać w pcmcia też ??



Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 20:51:07 przez zeter

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 20:54:11 przez zeter
[#16] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@lysyzastary, post #14

Ale ten temat jest o nie działającej karcie CF lub też też działającej z wolną prędkością i autorem jest pong777.

A nie jak zamontować kartę cf czy tam coś.
[#17] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@zeter, post #15

Niestety ale nie - w prostym jezyku w cf-ide zadziala Ci prawie kazda karta, cf-pcmcia tylko wybrane - moge polecic do pcmcia (akurat u mnie dzialaja) Sandisk Ultra 4 GB 30MB/s, Sandisk Ultra 2 GB 15MB/s, inne np kingstony z kwiatkiem nigdy mi nie zadzialaly. Zeby koszty były male, sprobuj np ta (ale niestety bez zadnej gwarancji ze zadziala) - http://allegro.pl/karta-pamieci-compact-flash-cf-4gb-sandisk-ultra-2-i5169405809.html albo http://allegro.pl/sandisk-ultra-cf-4gb-25mb-s-10-lat-gwarancji-i5137549826.html.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 21:02:47 przez lysyzastary
[#18] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@amizet, post #16

No tak, ale trza pomoc koledze, no nie?
[#19] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@amizet, post #16

OK, dzięki!
Inna karta z aparatu 4gb działa więc wiem że sprawa rozwiązana, jeszcze raz dziękuje wszystkim.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 21:05:01 przez zeter
[#20] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@zeter, post #19

Sprobuj te, ktorych linki dalem powyzej, ale zapewnij sobie najpierw jakas mozliwosc zwrotu, jesli jednak zadna nie zadziala.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 21:10:39 przez lysyzastary
[#21] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@zeter, post #19

Tak 3mac szeroki uśmiech ze sie tak mlodziezowo okresle szeroki uśmiech


Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 21:11:41 przez lysyzastary
[#22] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@lysyzastary, post #18

No pewnieOK
[#23] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@lysyzastary, post #17

Tą mam aktualnie link działa w 100%

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 21:20:40 przez Jarkman
[#24] Re: Karta CF na PCMCIA po raz enty

@Jarkman, post #23

No u mnie kingston z kwaiatkiem 2GB nie działa a sanDisk Extreme III 4GB śmiga. OK
No to fajnie, dane łatwo mogę sobie już przenosić tylko na tej gołej a1200 to ja nic nie odpale :):):) ale pełen suckces ;) OK pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem