[#391] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Sir_Lucas, post #385

Warto prześledzić ten wątek wszystkie info podane są tam podane.


No świetna spraw- może jednak jest szansa na to o czym wspominał Denis i Strim, własna produkcja i dostępność w stosunkowo normalnej cenie OK
[#392] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Cedrat, post #389

Masz AmigęOne z PPC celowo nie wspominam o maku, bo to nie Amiga i co? Masz system na PPC i wspomnianą Amigę i będziesz udawał, że to nie Amiga, że się nie nadaje, a ten twór jest lepszy, bo podłączysz przed Mediatora, czy jakoś tam, wsadzisz w obudowę od PC i będziesz używał... AmigaOS 3.9, a może nawet 4.0 skoro jest typowo dla PPC pisany? Przykro mi ja tu logiki nie widzę. Wiem, że się narażam, ale tak uważam, jeżeli Amiga ta stara 68k, proszę bardzo, ale z kartami graficznymi, muzycznymi z tego okresu, ale po co tam PPC? Wiem było w turbo, bo nie było całego komputera opartego na PPC i miało to być w założeniu pomostem do czasu powstania takowego. Dziś taki komputer jest, może nie daje rady z najnowszymi PC, ale jest i to szybszy niż te turbiny z PPC, które były i to co teraz tu są opisywane i Wy koledzy lejecie na to, a ja tego nie rozumiem. Ok. taki Jubi kocha rozwiązania klasyczne i w tym momencie jestem w stanie zrozumieć, że jego PPC nie kręci, a tylko chipsety i 68k, ale Was, którzy jaracie się karta turbo PPC do starej Amigi, a pomijacie nową Amigę z PPC kompletnie nie rozumiem, jak mi Bóg miły nie rozumiem.

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 21:05:26 przez KM
[#393] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@KM, post #392

Czekam na Tabora i doczekać się nie mogę :P A co do PPC poprzez PCI lub z PCI to czekam od czasów Dragona ... Dlaczego? Bo można i działać bedzie. Jak już się pojawi... Co kto lubi OK

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 21:12:05 przez PrzemasIII
[#394] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Sir_Lucas, post #385

Na jakim CPU... o przepraszam, NPU oparty jest ten Bigfoot Killer NIC M1/K1?
[#395] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@KM, post #392

Po co PPC? Jako koprocesor. Przykład - chcę przegrać swoją instalację systemu z PC na Amigę (robię tak co jakiś czas - 'instalacja' na PC dostaje nowe oprogramowanie z Aminetu, ). Obecnie wyjmuję kartę SD z Amigi, przekładam do PC, montuję pod UAE i tam przegrywam system.

Mając w Amidze dodatkowy szybki procesor mógłbym przesłać spakowany przy pomocy LHA system przez sieć i rozpakować go przy pomocy PPC (a nie mojej 030, której zajęłoby to wieki...), bez demontowania czegokolwiek.

Ale to marzenie ściętej głowy. Nie mam miejsca na biurku na tak dużą kanapkę.
[#396] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@KM, post #392

Ale kolego zauważ, że to dział AMIGA. Tu się dyskutuje o starych sprzętach, nie o NG. Widocznie panów wciskających karty sieciowe z PPC do staruszek z motorolą ten właśnie fakt bardzo cieszy. Jak kiedyś będą mieli ochotę pobawić się NG to może coś na te sprzęty skrobną. Na razie bawi ich Amiga klasyczna i takie ich prawo.
[#397] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@waldiamiga, post #394

Wyczytałem, że PowerQUICC II Pro

CPU oparty na rdzeniu 603e (G2)

+ ma dwa razy większy cache od "oryginału" po 32kb

333 MHz
400 MHz (wersja z radiatorem)
[#398] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #397

Akurat Rapture G4 to nie jest żadna karta sieciowa...
Boon wyrwał kartę moduł PMC z MPC7410 i TSI107/MPC107 a do tego przechódkę PMC mezzanine na PCI. Niestety moduły takie są okropnie drogie i trzeba szukać okazji na pewnym bayu.... Tak samo z kartą nosicielem dla PMC.

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 08:28:36 przez zomos
[#399] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@zomos, post #398

Crossfire2, Payback, Shogo, Hexen2, Quake3 and FPSE WOS games (Colin McRae and Tekken3) shown and described here (in english): http://jack.untergrund.net/2018/02/03/amiga-goes-sonnet-crescendo-powerpc-part5-en/
[#400] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@jack-3d, post #399

Great work OK as always ok, racja
[#401] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@jack-3d, post #399

Shogo and Hexen2 are flying :)
[#402] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@flops, post #401

Tylko emulator PSX'a by się przydał nowszy.

Bo nowszy port tego samego autora działa świetnie (szybciej) pod AOS4.1, do tego stopnia, że wydaj mi się, że jest nawet lepiej na BlizzardiePPC (330mhz) niż na tym filmiku! Pomimo miażdżącej przewagi mocy obliczeniowej Sonneta

Podobnie ma się sprawa z WarpSnes'em, który pod AOS 4.1 działa świetnie ok, racja

Po prosty przydał by się nowszy port pod WarpOs'a!

Idźmy dalej- może jakieś BOUNTY dla Autora?
Ciekawe ilu by nas było, użytkowników WarpOs'a chętnych zapłacić
[#403] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #402

Po prosty przydał by się nowszy port pod WarpOs'a!

Mam plan! Wystarczą źródła skompilowane pod MorphOSa, maszyna z MorphOSa i programik o nazwie Mos2Wos. Potem tylko kompilacja na WarpOS i Voilà.
[#404] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@waldiamiga, post #403

Wystarczą źródła skompilowane pod MorphOSa, maszyna z MorphOSa i programik o nazwie Mos2Wos. Potem tylko kompilacja na WarpOS i Voilà.


Fajnie, że jest takie narzędzie.
Rozumiem, że teraz pasowało by pomęczyć twórców MOSowych, żeby z niego skorzystali, albo udostępnili swoje źródła?!
Czy to może się udać?
[#405] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #404

Jakiś czas temu pojawiła się wersja beta 1 i beta 3 Quake3 OK

http://eab.abime.net/showthread.php?t=89741&page=10
[#406] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #404

Ten utilek jest po to, żeby budować soft na sensownych wersjach gcc (z mosa) i konwertować na warposa. Nie skonwertujesz od tak oprogramowania mosowego bo czesto wymaga nowych wersji bibliotek albo nowych bibliotek. Tzn skonwertować skonwerttujesz tyle że się nie uruchomi :)

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 11:08:40 przez michal_zukowski
[#407] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #402

Jestem za!
[#408] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@_arti, post #407

To ja na koordynatora zbiórki proponuję tego pana, który się zgłosił.

Kto jest przeciw?

Zatem wszyscy są za. Proszę zaprotokołować, że przyjęte przez aklamację. ok, racja
[#409] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@recedent, post #408

Zaprotokołowane
[#410] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@michal_zukowski, post #406

No ale, przyjmując, że to mają być porty prostych gierek to jest szansa!?
[#411] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #410

Rapture na A1200! OK

A więc Denis nie odpuszcza i jest coraz bliżej celu, czyli "mocnego" PPC dla A1200 z Medkiem (Sonnet, Rapture) ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 08:38:04 przez BULI
[#412] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #411

Mega wolno ale fajnie, że już działa. OK
[#413] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@_arti, post #412

Mega wolne? W porównaniu z czym?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 12:11:19 przez BULI
[#414] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #413

No, to jest G4, tak? To taki voxel w 320x240 powinien zapitalać w 480 fpsach nie w 80. Stareńkie 604 na SIMMach robi tam zdaje się 60.
[#415] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@_arti, post #414

No, to jest G4, tak? To taki voxel w 320x240 powinien zapitalać w 480 fpsach


He, he może i tak szeroki uśmiech
[#416] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #411

Co to takie to Rapture?
[#417] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@fazior, post #416

Copy/paste

PMC cards. The Force Computers PowerPMC-250 which we call the Rapture G4 is supported. This is a PMC format board, which is basically just a funny shaped PCI slot for embedded computing. This requires a PMC to PCI adapter of which a couple are known to be working.
Specs for this board are:
450MHz 7410 G4
256MB of SDRAM@100MHz chips soldered to board
1MB of L2 cache@150MHz extra address lines for 2MB are not attached unfortunately.
3.3V power supply required (Via PCI slots or via VRM on PMC adapter board) This is a bit more demanding than the Sonnet which exceeds the power draw supplied by the 3A Black Mediator VRM




Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 16:48:48 przez waldiamiga
[#418] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #415

Odpaliłem to u siebie na A400 i Sonnecie G3 400 Mhz- mój wynik to ok 103 ok, racja
[#419] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@waldiamiga, post #417

Pińcet bagsów chcą za to cudo, jeszcze trzeba carrier card zanabyć. Całość z wysyłką wychodzi około 900 bagsów. Hmmm trzeba wziąć pożyczkę w jobie:D.
[#420] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@fazior, post #419

Koleś z USA który ma ponoć 200 tego na magazynie, zwietrzył interes (czyli poczytał amigowe fora) i chce 500$ za sztukę

Dziś podesłał maila z propozycją preordru na przejściówkę na PCI (carrier card) i zaśpiewał za to cudo $350-400
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem