kategoria: A500
[#1] ACA500 + WHDLoad = errors ?
Postanowiłem przetestować tak zachwaloną przez wszystkich bibliotekę WHDLoad. Sama biblioteka zainstalowała się, więc chciałem zainstalować jakieś gry. Na pierwszy ogień poszedł Silent Service II. Po uruchomieniu instalatora dostałem błąd, w którym występowało słowo kluczowe "openwbobject". Stwierdziłem, że ok, może akurat z instalatorem tej gry jest coś nie tak. Wziąłem na warsztat Syndicate. Tym razem dla odmiany dostałem błąd dotyczący "askchoice". Czy ja coś robię nie tak ? Miałem pecha i za 3 razem coś się uda zainstalować ? A może to jest normalne, że pliki instalacyjne są niedopracowane i nie zawsze działają ?
[#2] Re: ACA500 + WHDLoad = errors ?

@g0trek, post #1

Sprawdziłem kolejną grę - Railroad Tycoon. I znowu to samo:

Line: 226
Command: "openwbobject"
Error message: Unknown Command

Ktoś ma jakiś pomysł ?
[#3] Re: ACA500 + WHDLoad = errors ?

@g0trek, post #2

Środek nocy, więc sam gadam ze sobą :). Problem rozwiązany, ale może komuś się przyda, więc napiszę: Coś było nie tak z programem Installer. Zainstalowałem InstallerNG (http://m68k.aminet.net/package/util/sys/InstallerNG) i RailroadTycoon zainstalował się bez problemu. Uruchomić natomiast się nie da, bo ma za mało fast-a.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 02:39:14 przez g0trek
[#4] Re: ACA500 + WHDLoad = errors ?

@g0trek, post #3

Używałeś starej wersji programu instalacyinego i stąd te błędy. WHDLoad nic do tego nie ma.
[#5] Re: ACA500 + WHDLoad = errors ?

@mailman, post #4

Udało mi się pójść dalej, ale sukcesu jeszcze nie osiągnąłem. Kilka gier zainstalowałem, ale żadnej nie udało mi się uruchomić. Pierwszym problemem był błąd związany z ilością pamięci (can't allocate expmem). Domyślnie skonfigurowana ACA 500 dawała 1MB chip i 1,5MB fast (z czego wolnego zostało około 1MB). Taki przydział pamięci powodował powyższy błąd. Przekonfigurowanie pamięci na 0,5MB chip i 2MB fast (z czego 1,5MB zostało wolnego) pozwoliło na pójście krok dalej, ale natrafiłem na kolejny błąd - niepoprawna wersja pliku kickstart. Okazało się, że nie miałem dobrze ustawionych maksymalnych transferów na partycjach mojej karty CF. Jak to naprawiłem to dalej poległem na:
* czarnym ekranie podczas uruchamiania gry
* błędzie "resload_fluchcache"
* prośbie o włożenie dyskietki :)

Pytanie: czy komuś udało się uruchomić jakąkolwiek grę przez WHDLoad na ACA-500 bez dodatkowego akceleratora ACA-12xx ? Czy problemem może być to, że mam tylko 0,5MB chip na płycie i 0,5MB slow pod klapką ?
[#6] Re: ACA500 + WHDLoad = errors ?

@g0trek, post #5

Dobrze byłoby, abyś podał jakie gry próbujesz uruchomić.
[#7] Re: ACA500 + WHDLoad = errors ?

@mailman, post #6

Railroad Tycoon
Neuromancer
North & South
Indiana Jones and the Last Crusade
[#8] Re: ACA500 + WHDLoad = errors ?

@g0trek, post #7

Wszystkie z tych gier wymagają 0.5 MB Chip. Jeżeli zmieniłeś konfigurację ACA, to upewnij się, że masz 0.5 MB Chip w momencie uruchamiania gier.

Druga sprawa, korzystasz z WHDLoad 18 czy jakiejś starszej?

Trzecia sprawa - dysk twardy czy CF?
[#9] Re: ACA500 + WHDLoad = errors ?

@mailman, post #8

WHDLoad najnowszy, czyli 18.
Karta CF.

Podejrzewam, że właśnie z pamięcią chip może być problem. Muszę chyba przyspieszyć mod na 2MB chip, a potem dla świętego spokoju dokupić jakąś kartę ACA-12xx.
[#10] Re: ACA500 + WHDLoad = errors ?

@g0trek, post #9

Albo spróbować odpalać z dysku twardego a nie z CF.
[#11] Re: ACA500 + WHDLoad = errors ?

@mailman, post #10

W przypadku ACA500 będzie problem, bo ta karta ma sloty na karty CF. Możliwości bezpośredniego podpięcia HDD nie ma.
[#12] Re: ACA500 + WHDLoad = errors ?

@g0trek, post #9

Jest postęp :). Pamięć mam zupgradowaną do 2MB chip (podziękowania dla wali7) i jednocześnie przeinstalowałem zwykły Workbench 3.1 na ClassicWB 68k (więc nie wiem co bardziej pomogło - WHDLoad uruchamiam z poziomu AG-Launch, który z kolei jest uruchamiany ze specjalnego Boot Menu ClassicWB).

Efekt:
* Neuromancer - uruchamia się, ale się wiesza w czasie pracy
* North & South - działa
* Silent Service II - działa
* Secret of Monkey Island - działa

Czyli jest dobrze. W planach i tak mam dokupienie akceleratora, ale już teraz mogę się bawić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem