kategoria: A4000
[#1] CSPPC SCSI probelm
Witam, mam problem z zakupionym niedawno CSPPC. Próbuję uruchomić dysk SCSI (mam kilka sztuk w różnych Amigach i przednio działają z CSPPC czy CS060 MKIII) i mam kłopot.

Otóż chciałem przygotować dysk do działania, w tym celu uruchomiłem dyskietkę Install 3.1, w HDToolbox ustawiłem cybppc.device i uruchomiłem program. Dysk pojawił się jako nierozpoznany, zatem odczytałem jego konfigurację - odczytany poprawnie jako Maxtor. Przeszedłem do tworzenia partycji (dysk widoczny jako 4 GB), ustawiłem jedną partycję o wielkości 67MB i kliknąłem w ikonkę zapisz.

W tym momencie HDToolBox przestał reagować, normalnie po zapisaniu zmian na dysku przycisk "Save changes" stawał się nieaktywny, a w tym przypadku dalej można było na niego klikać, ale bez żadnego rezultatu. Żaden inny przycisk również nie działał.

Pomyślałem, że pewnie coś zawisło i zrobiłem restart. Niestety po tej operacji Amiga z dyskiem już się nie uruchamia. Dysk się rozpędza, dioda od HDD świeci się cały czas i dysk od czasu do czasu ruszy głowicą, ale Amiga się nie bootuje. Po odłączeniu dysku komputer startuje.

Pomyślałem na początku, że może dysk był uszkodzony i wsadziłem drugi - taki sam model jak poprzednio, wcześniej nie używany na Amidze. Po zrobieniu dokładnie tych samych operacji, efekt jest dokładnie taki sam. HDToolbox zawisł po wciśnięciu przycisku Tutaj jeszcze Amiga się się uruchamiała po restarcie, ale dysk nie miał zapisanych żadnych informacji.

Pomyślałem, że może HDToolBox nie daje rady i użyłem HDInstallTool. W tym programie dysk był widoczny, ale bez partycji tworzonych wcześniej poprzez HDToolBox. Zrobiłem zatem jedną partycję o wielkości 300MB, zapisałem zmiany i... program zawisł, a po resecie Amiga się już nie bootuje :(

Wygramoliłem swoją drugą Amigę z CSPPC i niestety po podpiciu dysku Amiga nie chce się zabootować...

Pytanie co zrobiłem nie tak przy próbie przygotowania Amigi do działania z CSPPC (być może kontroler CSPPC uszkodzony?)?
[#2] Re: CSPPC SCSI probelm

@ITU, post #1

A może taśma zła i coś popsuła? Możesz podłączyć ten dysk do jakiegoś Maka/PC i tam mu ustawić tymczasowo partycję w np. FAT?
[#3] Re: CSPPC SCSI probelm

@_arti, post #2

Niestety nie posiadam akurat żądnego kontrolera SCSI pod PC :( Poszukam jeszcze innego dysku SCSI i postaram się go przygotować pod drugą Amigą, a później obadać jak się będzie zachowywał pod tym CSPPC.
[#4] Re: CSPPC SCSI probelm

@ITU, post #1

O ile pamiętam HDToolBox i HDInstallTool gryzą się ze sobą.
[#5] Re: CSPPC SCSI probelm

@ITU, post #3

Przytargałem 3 inne dyski SCSI i będę próbował dzisiaj wieczorem.
[#6] Re: CSPPC SCSI probelm

@ITU, post #5

Ja proponuję rozejrzeć się za kontrolerem SCSI do PC, gdyż czasami pod Amigą tak się dysk potrafi sknocić, że tylko jego format pod PC zostaje, aby ponownie dało się użyć w Amidze.
[#7] Re: CSPPC SCSI probelm

@gilban, post #6

Zdaje się, że w przypadku tamtych dwóch dysków, rzeczywiście nie obędzie się bez formatu pod PC. Mam jeden kontroler, ale 100 km od domu.

Wracając do tematu, po podpięciu dysku, który był wcześniej pod inną Amigą przygotowany, dysk śmiga, aż miło :) Karta działa stabilnie, dysk pracuje dobrze, nie sypie błędami.

Będę jeszcze musiał z ciekawości - jak znajdę chwilę wolnego - prześledzić proces przygotowania świeżego dysku. Dlaczego w tamtych dwóch przypadkach zakończyło się to padem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem