kategorie: A2000/A3000, A4000, Sprzęt
[#1] Usterka CV64 3D
Optycznie karta nie ma śladów wskazujących na uszkodzenia, pochodzi z produkcji DCE.
Czy pośród Waszych doświadczeń z używania CyberVision 64 3D (lub innej karty graficznej Zorro) pojawiły się objawy jak opisane poniżej?

Amiga po wyświetleniu bootlogo CGX zawiesza się (a właściwie drastycznie zwalnia pracę, tzn. ładowanie systemu trwa kilkanaście minut zamiast kilkunastu sekund).
Taki sam objaw jest przy wyłączonym bootlogo, czyli spowolnienie jest powodowane uruchomieniem sterownika karty - sprawdzałem zarówno z CGX3 jak i CGX4 (legalna wersja z oryginalnej płyty).
W przypadku próby używania karty pod kontrolą Picasso96 spowolnienie następuje przy pierwszym wyświetleniu obrazu kontrolnego w Picasso96Mode. Wcześniejsze zapisanie domyślnych ustawień dla trybów graficznych (bez wyświetlania obrazu kontrolnego) prowadzi do spowolnienia w trakcie wczytywania systemu, zakładam że podobnie jak w przypadku CGX następuje to po uruchomieniu sterownika karty.
[#2] Re: Usterka CV64 3D

@lord_spider, post #1

Jak zachowuje się Amiga jeśli uruchomisz ją w PAL a dopiero potem ręcznie wlaczysz sterownik dla karty graficznej? (Devs:monitora ma być tylko PAL).
Co się dzieje potem po wybraniu rozdzialki cybevision 64 w screenmode?
[#3] Re: Usterka CV64 3D

@lord_spider, post #1

Jak rozumiem obraz wyświetla poprawnie. Problemem jest tylko odświeżanie obrazu?
A jak się zachowuje przy korzystaniu ze sterowników P96? Próbowałeś może?

Co do CGX to muszę sprawdzić swoją wersję cgx ale przy CV64 ,wersje z bootlogo' też mi nie chodziły. Sporo się naszukałem rozwiązania jak to uruchomić. Sprzedawca mi wysyłał wtedy nawet jakąś płytę ze sterownikami z netu (wtedy nie było tak łatwego dostępu do aminetu itp), bo nie dało się tego uruchomić i podejrzewałem uszkodzenie karty. :D
Rozwiązaniem było znalezienie odpowiedniej wersji systemu CGX.
[#4] Re: Usterka CV64 3D

@Rafał A-3000, post #3

Tylko to niekoniecznie musi być wina samego CGX. Ja mam problem pod OS3.9 z BB3 i 4 i Picasso96. Wszystko działa ładnie, pięknie, do czasu gdy zaznaczę kawałek ekranu kursorem, np. zaznaczając ikony - system zamarza. Nie da się nic zrobić, tylko reset pomaga.

@lord spider
Spróbowałbym Snoopdosem sprawdzić czy wskaże on problem, podczas uruchamiania systemu z CGX.

PS. Przy CV64 wystarczy przytrzymać 2 przyciski myszy podczas uruchamiania systemu, aby wyłączyć sterownik. Tylko chwilę po tym, jak wciska się przyciski aby wejść do early boot menu - trzeba się wstrzelić Trzymać, aż pojawi się pulpit.
[#5] Re: Usterka CV64 3D

@Norbert, post #2

Zobaczę w weekend co się dzieje po ręcznym uruchomieniu sterownika - takiej kolejności jeszcze nie sprawdzałem.
[#6] Re: Usterka CV64 3D

@Rafał A-3000, post #3

Obraz kontrolny wyświetla się poprawnie, bootlogo również.
Jednak po ich wyświetleniu nie tyle jest kłopot z odświeżaniem, co z reakcją komputera wogóle.
Na ekranie PAL, który jest wyświetlany równolegle na TV gdy karta pokazuje obraz kontrolny lub bootlogo, reakcja na ruch myszy jest mocno opóźniona i uniemożliwia pracę.

Tak jak pisałem ze sterownikami Picasso96 jest ten sam objaw.

CGX sprawdzałem w wersji 3, w wersji 4 prosto z płyty, w wersji 4 z dyskietki dołączonej do CV64 3D oraz z najnowszą aktualizacją - objawy bez zmian.
[#7] Re: Usterka CV64 3D

@SuperBuster11, post #4

Kartę testuję pod czystym OS3.1 zainstalowanym z dyskietek.

W weekend sprawdzę czy SnoopDOS coś znajdzie, wyłączanie sterownika myszą również przetestuję.

BTW: ta sama konfiguracja systemu oraz wersja CGX / P96 działa bezproblemowo gdy zamiast CV64 3D używam karty Retina Z3.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem