kategoria: Karty CF
[#1] Karta cf odpalanie gier i przerzucanie danych ?
Witam mam pytanko. Mam zainstalowany system i whdload. Czy jak przeniose pod winuae gry w plikach adf do katalogów a b c itd... to amiga mi je odpali ? Czy żeby grac z whdload trzeba je instalować ?Jeśli to pierwsze to co wtedy jak gra ma 2 , albo więcej dyskietek ? Jak to się odbywa.


Co prawda mam tylko 2mb, więc pewnie sporo nie odpali, ale chciałbym spróbować. Ewentualnie muszę poszukać instalek gier na amigę? i pod winuae zaisnatlowac je na karte i wtedy odpalać ?


dzięki za pomoc

pozdrawiam
[#2] Re: Karta cf odpalanie gier i przerzucanie danych ?

@davero, post #1

Jaką masz Amigę ? Ile masz ramu ? Te 2MB to co to jest ? Chip ? Fast ? Dla przykładu na A500 z 2MB chip i 2MB fast (z karty ACA500) większość gier pod WHDLoad się nie uruchamiała.

Co do adf to są to obrazy dyskietek. Może da się je jakoś podmontować na Amidze, tego nie wiem. Ja je wrzucam do Gotka i Amiga widzi je wtedy jak normalne dyskietki.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 01:26:40 przez g0trek
[#3] Re: Karta cf odpalanie gier i przerzucanie danych ?

@g0trek, post #2

a600 2mb chip. Mam też gotka, karte cf i adapter katowy. Chciałem wrzucić parę gier i sprawdzić whdload, ewentualnie zainstalować gry na hdd (normalnie) skoro już jest hdd to bym wykorzystał. Gotek spoko, ale trzeba mieszać dyskietkami. Tylko nie mam pojęcia jak to zrobić jak przerzucić na karte gry do whdload. Ewentualnie instalki spróbować zainstalować na hdd
[#4] Re: Karta cf odpalanie gier i przerzucanie danych ?

@davero, post #3

Nie mają pamięci fast nie odpalisz nic przez whdload.
[#5] Re: Karta cf odpalanie gier i przerzucanie danych ?

@davero, post #3

1. Do WHDLoad musisz mieć FAST (2 MB chip to zdecydowanie za mało).
2. Jeżeli chcesz zgrać grę do WHDLoad musisz ze strony autora projektu pobrać installer do danej gry uruchomić go na Amidze przy zainstalowanym WHDLoad i wtedy program prosi o kolejne dyskietki, które należy podawać. Czy z oryginalnych dyskietek czy z Gotka. Choć może tak być że skrakowanych dyskietek nie będzie chciał kupić.

U mnie na Amidze 1200 z 4 MB FAST WHDLoad działa ogólnie bez problemu. Jednak ja pod WHDLoad używam tylko te gry których nie da się zainstalować na dysk. Wszystko co ma Installer instaluję i gram bez WHDLoad.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 08:59:17 przez gilban
[#6] Re: Karta cf odpalanie gier i przerzucanie danych ?

@g0trek, post #4

No nie zawsze.
CD32 ma tylko 2MB pamięci, a whdload działa. Fakt jest to specjalna wersja.
W przypadku A600 można uruchomić gry whdload o malym zapotrzebowanie na pamięć
[#7] Re: Karta cf odpalanie gier i przerzucanie danych ?

@gilban, post #5

Czyli praktycznie rzecz biorąc najlepiej poszukać gier instalek. Zainstalować goły system i później poinstalowac gry na karte z dyskietek ?. Pod winuae zrobie to wszystko ? Macie jakiś poradnik jak nałatwiej.
[#8] Re: Karta cf odpalanie gier i przerzucanie danych ?

@davero, post #1

Na Amidze nie uruchomisz gier z plików ADF. Co najwyżej możesz je ponagrywać na dyskietki.
[#9] Re: Karta cf odpalanie gier i przerzucanie danych ?

@QkiZ, post #8

Można, ale nie działa to tak jak w przypadku emulatora Amigi np. brak bootowania z adf
[#10] Re: Karta cf odpalanie gier i przerzucanie danych ?

@davero, post #1

Jak masz tylko 2 MB CHIP to WHDLoad sobie podaruj - większość gier się nie uruchomi, a jak już, to będzie to działać może nawet wolniej, niż ładowanie gier z Goteka. Instalatory gier dla WHDLoad wymagają oryginalnych obrazów dyskietek, a te jest bardzo trudno znaleźć. Uruchamiaj gry z Goteka, a tylko te które mają instalator (bardzo mało) posadzisz na CF.
[#11] Re: Karta cf odpalanie gier i przerzucanie danych ?

@Norbert, post #9

Można, ale nie działa to tak jak w przypadku emulatora Amigi np. brak bootowania z adf

O to to mnie chodziło.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem