kategorie: A500, Sprzęt
[#1] Amiga 500 Plus i dwa zegary
Wybaczcie,może trochę głupie pytanie,ale stałem się szczęśliwym posiadaczem Pluskwy i rozszerzenia 2 MB z zegarkiem. Płyta Amiski też ma zegarek z nową bateryjką,czy jedno drugiemu nie będzie przeszkadzać? Chodzi mi o zegary ?
[#2] Re: Amiga 500 Plus i dwa zegary

@Grisza, post #1

Nie, na płycie głównej jest jakaś zworka, która decyduje, który zegar ma być używany, więc RTC na rozszerzeniu będzie nieaktywny.
[#3] Re: Amiga 500 Plus i dwa zegary

@sanjyuubi, post #2

Wygrzebałem w schemacie,że chyba są,to punkty JP 9. Mój inglisz nie bardzo,ale chyba gdy jest zwarta,to ma działać rozszerzenie. Może ktoś jeszcze się upewnić ? Czy nic się nie uwali,jak podepnę rozszerzenie,to Elbox 2 MB.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 21:02:29 przez Grisza
[#4] Re: Amiga 500 Plus i dwa zegary

@Grisza, post #3

I jak wyszło z tymi dwoma zegarami ?
[#5] Re: Amiga 500 Plus i dwa zegary

@ujejskiego, post #4

Nic się nie stanie,poprostu jeden sie wyłączy,nawet z rozwartą jp9.

zwarta to zegar pod klapką,rozwarta zegar na płycie.

Testowałem na swojej +.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 16:15:55 przez damianx
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem