kategoria: A2000/A3000
[#1] CGA - VGA tanio i dobrze
Witam

Dziś dotarły do mnie 2 konwertery CGA na VGA, zakupione z Allegro (110 zł za 2 szt. z wysyłką)
Już podłączone i sprawdzone, polecam.
Nie jest to reklama lecz propozycja taniego sposobu na pracę z monitorem.
Ja ma zamiar używać tego na A2000, a drugi gdzieś znajdzie zastosowanie.

http://allegro.pl/konwerter-acv-011-cga-vga-grafika-i5306502418.html





[#2] Re: CGA - VGA tanio i dobrze

@Risc, post #1

Czyli pogram w gierki na A500 podłączonej do LCD przez taki konwerter ?
[#3] Re: CGA - VGA tanio i dobrze

@imp, post #2

Jeśli monitor obsługuje 50Hz.
U mnie w info monitora na OSD pokazuje 800x600 50Hz w trybie pracy z tego urządzonka.

Scandabler na złącze Video w A4000 tez pracuje w tym trybie, nie każdy monitor TLT, LCD łapie te częstotliwości.

Moje 2 monitory z 4 i TV w trybie VGA na pewno działają.
[#4] Re: CGA - VGA tanio i dobrze

@Risc, post #1

Fajne podoba mi się.
[#5] Re: CGA - VGA tanio i dobrze

@Kamikadze, post #4

Na PPA była masa tematów na temat TEGO urządzenia. Szczerze to za dobrze ono nie działa (białe kropki na ekranie czasami pasy pionowe) a do takiego indi mk2 to mu daleko. Mam obydwie sztuki i porównanie wypada kiepsko na rzecz chińczyka. Link dałem pierwszy z brzegu, na ebay były za grosze.

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 08:11:05 przez Sosabowski
[#6] Re: CGA - VGA tanio i dobrze

@Sosabowski, post #5

Pewnie że się nie umywa do Indi (mam i używam w 4000D) ale porównując cenę oferowanego na Allegro 60 zł a nie 40 $, nawet do modulatora Video to warto to mieć z uwagi na pracę z monitorem.
[#7] Re: CGA - VGA tanio i dobrze

@Risc, post #6

A jak najbardziej się z tobą zgodzę, nie pisałem tego złośliwie tylko po to żeby koledzy mieli świadomość że scandoublera lub rtg to nie zastąpi. Dobre urządzenie do testów amig a i na starych crt całkiem znośne.
[#8] Re: CGA - VGA tanio i dobrze

@Risc, post #1

Jakie tryby wyświetla ten konwerter ? Coś w większej rozdzielczości pójdzie, czy któryś z trybów laced jest obsługiwany przez to urządzenie ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem