kategorie: A4000, Programy, Sprzęt
[#1] CGX v4 w OS3.9 a CyberVision PPC
W konfiguracji jak w temacie nie działa mi program CGXMode z Prefs a co za tym idzie nie mogę stworzyć trybów i używać ich pod OSem.

Mam legalnie zakupiony pakiet CGX v4 (z nim wszystko OK bo śmiga pod bVision).

Zainstalowałem czysty OS3.9 i bez modyfikacji ten sam efekt.

Karta graficzna działa ok bo śmiga OS4.1FE na niej.

Próbowałem pakietu CGX 3 z płytki OS3.9 ale niestety wywala komunikat, że CV PPC is not supported chociaż można go zaznaczyć jako posiadaną kartę graficzną.

Fixy do CGX4 w wersji 5 i 6 też nic nie zmieniają.

W Monitors jest utworzony plik z monitorem.

CyberStorm jest skonfigurowany do pracy z CVPPC bo Stanisław testuje właśnie z taką kartą graficzną i chyba nie muszę mu robić zmiany oprogramowania z dyskietki od CV PPC?
[#2] Re: CGX v4 w OS3.9 a CyberVision PPC

@pong777, post #1

Nie działa CGXMode czyli? W ogóle się nie uruchamia czy co dokładnie?
Do CGX4 trzeba doinstalować rc5 z aminetu.
Tu jest CGX3 dla CVPPC
http://phase5.a1k.org/index.php?cgx
[#3] Re: CGX v4 w OS3.9 a CyberVision PPC

@lekarz_med, post #2

Tak w ogóle się nie uruchamia można klikać dwukrotnie i nic.
Sprawdzę jeszcze z RC5 bo sprawdzałem tylko RC6.
Czy RC trzeba instalować po kolei czy można od razu na na gołego CGXa wrzucać 6?
Dzięki za link zaraz obadam temat.
[#4] Re: CGX v4 w OS3.9 a CyberVision PPC

@pong777, post #3

Od razu instalujesz rc5. Sprawdź czy masz wszystkie pliki bo instaler na oryginalnej płycie z CGX4 chyba czegoś nie przegrywał.
Z tego co pamiętam rc6 to tylko do kart Zorro aby uruchamiały się z MOS więc tego nie trzeba.
Może brakuje jakiejś biblioteki? Odpal SnoopDOS i zobacz co pokazuje przy próbie uruchomienia CGXMode.
[#5] Re: CGX v4 w OS3.9 a CyberVision PPC

@lekarz_med, post #4

SnoopDos pokazuje 3 fails:

1. CGXMode | ToolType | Boadr | Fail
2. CGXMode | ToolType | Advanced | Fail
3. CGXMode | ToolType | Language | Fail

ShowCgxConfig pokazuje w raporcie - 0 boards found.

Na wyjściu VGA mam obraz np. ze Early-Startup to chyba widzi grafę i działa oraz przypominam działa OS4.1FE.
[#6] Re: CGX v4 w OS3.9 a CyberVision PPC

@pong777, post #3

Po instalacji powinieneś mieć następujące pliki w libs:
cgxsystem.library
cgxvideo.library
cgxbootpic.library
zwłaszcza pierwsze 2 biblioteki.

Tu masz instrukcję.
http://phase5.a1k.org/filearchive/CVPPC.pdf
na stronie 28 jest napisane jakie pliki powinny znajdować się w systemie po instalacji, sprawdź czy masz wszystkie.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 02:16:05 przez lekarz_med
[#7] Re: CGX v4 w OS3.9 a CyberVision PPC

@lekarz_med, post #6

Sprawdziłem pliki i były na swoim miejscu.

Problemem okazało się co innego - trzeba zmienić biblioteki do 060 i ppc z tych od CS PPC na te od CV PPC! Program od razu włączył się bezproblemowo i mogłem poustawiać sobie parametry monitora i rozdzielczości z głębią kolorów!

Idę się dalej bawić i jak coś raportować.
[#8] Re: CGX v4 w OS3.9 a CyberVision PPC

@pong777, post #7

Ne zapomnij o chłodzenu aktywnym (wiatraczek) dla Permedii i ew. układów Cypress.
Pamięci nie wymagają chłodzenia.
[#9] Re: CGX v4 w OS3.9 a CyberVision PPC

@stachu100, post #8

Mam "fabryczny" na grafice. W dodatku obudowa otwarta. Na wszystko wieje z góry wielki wentylator.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 13:16:33 przez pong777
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem