kategorie: A4000, Programy, Sprzęt
[#1] RapidRoad USB w A4000 na XSurfie pod OS4.1FE
Daje się zainstalować sterownik. W Controlles mam dewajsa rapida. Natomiast po włożeniu pendrive'a w Devices nie widzi mi go już.
Błędy które wypluwa log poseidona to:

1. Device enumeration failed.
2. Root hub enumeration failed. Blame your hardware driver programmer.
3. Get_description (len 8) failed. Packet overflow (7).

Jak go zmusić do roboty?
[#2] Re: RapidRoad USB w A4000 na XSurfie pod OS4.1FE

@pong777, post #1

Ja myślę, że nie zmusisz, ponieważ nie ma sterowników od tej karty do systemu Amiga OS 4.1. A systemy Amiga OS 3.1 do 3.9 to jest zupełnie co innego. To jest tak jakbyś chciał porównywać Windows 98 do Windowsa 8.1 i te sterowniki z Windowsa 98 wykorzystać w Windows 8.1
[#3] Re: RapidRoad USB w A4000 na XSurfie pod OS4.1FE

@gilban, post #2

Czytałem, że jakoś na emulacji działa. Zresztą do nowej karty powinni zrobić stery skoro OS4 był już jak tworzyli Rapida!
[#4] Re: RapidRoad USB w A4000 na XSurfie pod OS4.1FE

@pong777, post #3

Dla tych 50-ciu użytkowników, z których może 4 kupi Rapida? Nie wymagał bym takiego altruizmu od Jensa raczej
[#5] Re: RapidRoad USB w A4000 na XSurfie pod OS4.1FE

@pong777, post #1

Subway działa z Posejdonem pod 4.1 sprawdzałem. Widocznie winny jest sterownik Rapida.
[#6] Re: RapidRoad USB w A4000 na XSurfie pod OS4.1FE

@pong777, post #1

Jasne, ze Chris Hodges nie przylozyl sie do roboty i jego sterownik jest zwalony.
[#7] Re: RapidRoad USB w A4000 na XSurfie pod OS4.1FE

@pong777, post #1

Podpijam. Mam dokładnie ten sam problem ze "Spiderem". Karta z PPC chodziła jak złoto. Teraz mam w tej A1200 Blizzarda 1230 i pojawił się ten problem. Nie wiem, czy karta padła czy co. PCIInfo ją wykrywa (3 unity, z czego dwa to chyba jej hub USB), wszystkie świecą się na zielono w Poseidonie. Sterownik jest w wersji 3.20 ale podobno są już jakieś nowsze. Tak czy siak, żadne podpięte urządzenie nie jest widoczne* Zasilanie idzie, bo myszka się świeci, pendrive też.


*) coś te święta nie są szczęśliwe dla moich Amig z USB...


EDIT: doczytałem, że żeby używać Spidera z nowszymi wersjami Poseidona (4.5+) potrzeba spider.device w wersji 3.21. Ja z kolei, musiałem zaktualizować stos dla Rapid Road. Ma ktoś? Bo nie idzie tego nigdzie ściągnąć...

EDIT #2: problem rozwiązany - nowy sterownik dał radę.


Ostatnia aktualizacja: 26.12.2016 21:18:12 przez _arti
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem