kategoria: CD32
[#1] Fantazje na temat modernizacji CD32
Witam
Tak mnie naszło, czy coś z tych rzeczy jest teoretycznie do zrealizowania:
1) Zrobienie KS. 1.3/3.1 dla konsoli (CDTV/CD32) w jednym coś jak te dostępne dla innych amig?
2) Podłączenie HxC w wersji slim (skoro da się podłączyć stację dyskietek)?
3) Podłączenie do płyty wewnątrz interfejsu od klawiatury PC dla A1200 lub podłączenie klawiatury A500?
4) Proste turbo oparte o 68020 oparte na pomyśle dla A500 (prostym turbo z aminetu pewnie pająk musiałby być, bo procek 68020 mają różne rozmiary)?
[wyróżniony] [#2] Re: Fantazje na temat modernizacji CD32

@Ender, post #1

1. Tak, to jest w miarę proste.
2. Tak, to jest w miarę proste, pod warunkiem, że będzie na osobnym rozszerzeniu a'la ProModule.
3. To jest bez sensu grzebać w środku, jeśli CD32 ma port klawiatury/szeregowy w tym małym okrągłym gnieździe. Adaptery takie jak Lyra 2/3 w wersji big-box są z nim kompatybilne i można łatwo używać klawiatury PC.
4. Wyjmij A500 z tego równania, i tak ma inny procesor. A takie turbo do CD32 ma sens tylko zakładane na port expansion. Do którego trudno nabyć złącza jak wiadomo.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 21:22:43 przez strim_
[#3] Re: Fantazje na temat modernizacji CD32

@strim_, post #2

2. Czyli w taki sposób jak kiedyś była w MA nie da się? (montaż wewnątrz, ewentualnie jakaś płytka pod KS z gniazdem stacji dyskietek, żeby nie było tak jak na fotkach w gazecie)
[wyróżniony] [#4] Re: Fantazje na temat modernizacji CD32

@Ender, post #3

To co było w MA czyta tylko dosowe dyskietki. Na Aminecie są schematy.
[#5] Re: Fantazje na temat modernizacji CD32

@strim_, post #2

1) A czy można wrzucić okrojonego WB (tak jak na preparowane płyty dla CD32), po to, żeby niektóre gry się uruchamiały? Najlepiej by było, żeby prócz romu dla CDTV/CD32 było jeszcze i to, ale pozostaje kwestia miejsca (w CD32 jest chyba 1mb, a pojemniejszy układ da się zastosować, żeby pomieścić to wszystko?)
3) A czy ten port szeregowy da się wykorzystać do zainstalowania jakiegoś dysku twardego (najwolniejszego/najstarszego na świecie, żeby np.wgrać takiego okrojonego WB).
Mam zapasową płytę główną CD32 i stąd pytanie o ten interfejs itd. Nie do końca rozumiem w czym problem z tym złączem, czy poza sygnałami jakie są na złączu krawędziowym czymś jeszcze się ono różni w A1200 i CD32?
[wyróżniony] [#6] Re: Fantazje na temat modernizacji CD32

@Ender, post #5

[wyróżniony] [#7] Re: Fantazje na temat modernizacji CD32

@Ender, post #1

Witam.
Mam klawiaturę od A500 podłączoną z boku przez złącze keyb.Działa od 11 lat.
Nie wiem czy o to chodziło, ale jak tak to jest to tylko przylutowanie 4 kabli...
Co do turbo to myslałem o procesorze w wersji 28mhz - istnieje,ale ma inną obudowę i
to daje problemy montażowe.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem