kategoria: A4000
[#1] CS MKII vs CS PPC
Cześć.

Chcę wymienić CS MKII 060 na CS PPC.

Niestety nie mogę sobie pozwolić na luksus posiadania obu kart i oto stoję przed dylematem.

CS MKII można podkręcić do 80MHz a nawet więcej. 060 w CS PPC już się tak nie pogoni ale za to jest PPC no i kozacki kontroler SCSI.

Pytanie kieruję do użytkowników CS PPC, warto?

Pozdrawiam.
[#2] Re: CS MKII vs CS PPC

@iZi, post #1

CS MK II podkręcić na 80Mhz to trzeba mieć szczęście. dla wiekszosci maks to 70MHz

Pomijając fakt PowerPC otrzymujesz:
-najszybszy w Amidze kontroler SCSI
-pamięć Flash na karcie(i możliwość update firmware)
-możliwość zmiany timingów dla RAM
-64 bitowy dostęp do pamięci RAM (MC68060 ma i tak szynę danych 32 bity)
-złącze Cybervision PPC
-karty na pewno kręcą się spokojnie do 66MHz, widziałem ze niektórzy kręcili do 80MHz.


Wady:
-Czasami padają
-wolniejszy dostęp do płyty głównej (ponoć)

W praktyce karta jest tylko nieco szybsza.
Jak nie używasz PPC i nie masz zamiaru używać SCSI, to sens niewielki i jest to raczej kwestia tego jak bardzo chcesz ja mieć.
[#3] Re: CS MKII vs CS PPC

@tom256, post #2

Jeśli nie potrzebujesz PPC dla OS4.x lub MorphOS-a to zawsze możesz rozejrzeć się za CS MK III. Karta jest praktycznie identyczna tylko brak PPC.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem