kategoria: Sprzęt
[#1] Ethernet via USB
Może ktoś przypadkiem używa czegoś z Thylacine?
Takich małych dongli to jest od metra przeróżnych, ale zapewne to musi być na jakimś konkretnym chipsecie...
Zdaje się, że działa ten Netgear ze zdjęcia poniżej, ale tego akurat nie ma w zasięgu ręki.
Oszałamiających prędkości nie będzie, ale zawsze coś

[#2] Re: Ethernet via USB

@Kilos, post #1

Myślę, że lepsze transfery uzyskasz używając Plipboxa.
[#3] Re: Ethernet via USB

@Kilos, post #1

I nie zapomnij o płatnym RoadShow.
[#4] Re: Ethernet via USB

@Kilos, post #1

To z Thylacinem działa coś poza klawiaturą, myszką i pendrivem?!
[#5] Re: Ethernet via USB

@pong777, post #3

RoadShow jest być może najlepszy, ale to nie jedyny stos TCP/IP

_arti działają jakieś skanery, drukarki, midi i co tam można jeszcze znaleźć w Poseidonie, mnie najbardziej interesuje asixeth.class "Ethernet SANA driver for ASIX chipsets via usbasixeth.device", domyślam się, że chodzi o adaptery na chipsecie AX88772, jak coś znajdę w rozsądnej cenie to potestuje, z tego co się zorientowałem to na pewno działa adapter Edimax EU-4208 i można go kupić za jakieś 4 dychy
[#6] Re: Ethernet via USB

@Kilos, post #5

U mnie z RapidRoad fajnie śmiga adapter Apple (też na chipset'cie ASIX). Jedyna uwaga jest taka, że trzeba w dobrej kolejności podłączać kabelki - najpierw adapter do komputera i dopiero jak Poseidon go wykryje można podłączyć kabel ethernet.
[#7] Re: Ethernet via USB

@tomekwojcik, post #6

są na allegro tanie adaptery po kilkanaście złotych, ale problem polega na tym, że nie piszą na jakim to jest chipsecie więc można trafić np. na DM9620 i raczej hulać nie będzie.
robiłeś może jakieś testy prędkości? ja przy Thylacine i 060 w zależności od pendrive'a mam transfery rzędu 400-500kB/s więc nie widzę przeszkód żeby via ethernet wykrzesać coś podobnego choć jak by szło 100-200kB/s to też było by dobrze
[#8] Re: Ethernet via USB

@Kilos, post #7

Zawsze myślałem, że jest to sterownik tylko pod Subway/Highway USB. Mam ten adapter. Nie działa nawet w Mediatorze.
[#9] Re: Ethernet via USB

@Kilos, post #7

Testy "organoleptyczne" (czyt. odpalenie ściągania sporego pliku z mojego serwera i zmierzenie czasu) wykazały transfer rzędu 100kB/s na 030@25MHz. O dziwo, na pendrajwie 1GB SanDisk z FAT32, SysInfo pokazuje mi podobne transfery.

Generalnie szału z tymi transferami nie ma, ale biorąc pod uwagę fakt, że to USB w 20-letniej maszynie to i tak jestem zachwycony.
[#10] Re: Ethernet via USB

@tomekwojcik, post #9

To niezły wynikok, racja U mnie na x-surf 3cc, genesis i 030@25MHz maks to chyba 40 kB/s.
[#11] Re: Ethernet via USB

@SuperBuster11, post #10

Hm, to chyba muszę zweryfikować mój wynik bo za ładnie to brzmi ;).
[#12] Re: Ethernet via USB

@tomekwojcik, post #11

Kupiłem w końcu adapter na ASIX-ie razem z hubem co by było wygodniej i podpiąłem to do Thylacine, ogólnie działa... do Aminetu się nadaje, transfer rzędu 150k z AmiTCP, a z Roadshow nawet do 300k, ale jakoś mało stabilnie to działa, lagi i już po pingach do routera widzę, że coś kuleje, bo rozstrzał jest od kilkunastu do kilku tysięcy ms.
Postawiłem nawet sambe i tutaj jest masakrycznie, niby działa, komputery się widzą, ale transfery straszne, lagi i zrywanie połączeń, to samo zresztą mam z Amiga Explorer-em.
Tak się zastanawiam czy to thylacine nie wyrabia czy klasa asixusb kulawa, ale stawiam na to pierwsze, adapter z pecetem śmiga bezproblemowo.

[#13] Re: Ethernet via USB

@Kilos, post #12

Dobrze działa i nie drogi jest EDIMAX EU-4208, używam go na a4000 i thilacine trzeba tylko podmienić asixusb.class, łączę się za pomocą miami.
Jest tylko jedno ale, w momencie gdy np. podepnę pendraka i tą sieciówkę to strasznie zamula, a i bez tego thilacin zwalnia system.
[#14] Re: Ethernet via USB

@Risc, post #13

Z Posejdonem 4.4 nie działa, natomiast w 4.5 jest właśnie poprawiona asixusb.class, chodzi Ci o tą podmianę?
Przedobrzyłem, bo chciałem sieciówkę razem z hubem i teraz nie mogę sprawdzić samej sieciówki bez huba, a z tego co czytałem to Thylacine ma problem z hubami właśnie. Mysz i Peny działają bez problemu przez tego huba natomiast sieć mizernie, albo to są po prostu moje subiektywne odczucia... nie wiem, a jakie masz pingi w LANie? ja mam straszny rozstrzał tak jak pisałem, od kilkunastu do kilku tysięcy ms i do tego jakieś utracone pakiety zawsze są.
U mnie tak samo zamula jeśli podepnę pena z włączoną sieciówką.

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 21:09:31 przez Kilos
[#15] Re: Ethernet via USB

@Kilos, post #12

Ja próbuję EDIMAX EU-4208 na A4000 z MEdkiem, Spiderem i z RoadShow (ver 1.11) i niby się łączy, ale strasznie kulawo mi to działa.
Wysokie lagi/pingi już do samego routera- prawie się nie da używać
[#16] Re: Ethernet via USB

@BULI, post #15

Mnie się nie udało nic poprawić, kupiłem nawet tego Edimaxa, ale nic lepiej z nim. Zwaliłem to na karb Thylacine i odpuściłem. Teoretycznie z Medkiem i Spiderem powinno hulać, spróbuj MTU podnieść.
[#17] Re: Ethernet via USB

@Kilos, post #16

No właśnie ma podobne objawy jak Ty z Tylacine- spróbuję jeszcze powalczyć.
[#18] Re: Ethernet via USB

@BULI, post #17

Tak czysto teoretycznie - USB 3.0 definiuje bodajże połączenia punkt-punkt. Więc teoretycznie gdyby mieć dysk pracujący w USB 3.0 (np. przejściówka na SATA) i adapter do Ethernetu pracujący przy tym protokole, to w zasadzie moglibyśmy mieć znacznie większe prędkości. Oczywiście to rozważanie teoretyczne i dopóki jakiś zdolniejszy ode mnie programista i sprzętowiec nie spróbuje to można o tym co najwyżej pisać...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem