kategoria: Sprzęt
[#1] Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC
Rozpoczynam zbiorową akcję zakupu 30 sztuk Goteków z firmware HxC. Cena w Amigastore to około 200 zł + wysyłka + ewentualne koszty PayPal - przewalutowanie.

Cena po negocjacjach dla nas to 142 zł z wysyłką po Polsce w cenie lub 152 zł z wysyłką na cały świat.

Warunek jest jeden - musi być minimum 30 sztuk. Jeśli ta liczba mocno się zbliży do 30 najwyżej kupię kilka sztuk na zapas a potem wylądują na Allegro.

Czekam 2 tygodnie na zapisy potem rozsyłam.

Proszę wpisywać się nickiem, czy wysyłka PL czy zagranica, ile sztuk. Czas start.

Więcej o możliwościach HxC można poczytać tutaj:

link
[#2] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@pong777, post #1

A czy da się to jakoś podłączyć z CD32 bez przystawki np. zewnętrznie (jakaś wtyczka) lub wewnętrznie?
[#3] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@Ender, post #2

[#4] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

O fajnie, że się da, ale cena powala.
[#5] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@Ender, post #4

To tu jest /hard/doc można samemu spróbować. Może wyjść taniej.
[#6] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@pong777, post #1

A do C64 i ZX Spectrum się to też da użyć ?
[#7] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@Vato, post #6

C64 - nie, ZX Spectrum - działa.
[#8] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@pong777, post #1

A czy sam soft będzie dostępny aby przeprogramować? Z opisem jak to zrobić ?
I czym ?
[#9] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@gilban, post #8

W pierwszej kolejności gotowe Goteki. Jak nie dobijemy do 30stki to sam soft też ale trzeba mieć swój programator i najlepiej goldpiny albo podesłać mi do przeprogramowania swój Gotek z softem Cortexa/PC/Rolanda.

@Vato: działa też w Atari.

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 22:12:52 przez pong777
[#10] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@pong777, post #9

Qrde ze wszystkim działa ino nie z C64 :/
A nie wiecie czy może kiedyś zacznie działać również z nim ?
[#11] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@Vato, post #10

Zapytałem Jeffa. Jak odpowie to dam znać.

Ups. pewno szybko nie odpowie. Wiadomość wróciła. Ma przepełnioną skrzynkę.

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 22:36:31 przez pong777
[#12] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@pong777, post #11

Zapytałem o możliwość softu, bo na dziś brak kasy na całego ghotka, a soft jest tańszy. Programator można kupić za grosze, lub komuś podesłać właśnie (choćby Tobie) ja mam Gotka kupionego od słynnego OLO11111 więc wiadomo jaki soft jest wgrany.
[#13] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@gilban, post #12

Pewnie 1.06 :D którego nigdy oficjalnie nie było. Nie różni się on niczym po za cyfrą od 1.05.
[#14] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@Vato, post #10

Gotek nie zaemuluje stacji od c64 bo komodorowskie flopy to w zasadzie komputery z procesorami.
Do dobrej emulacji stacji na komodzie polecam jedno z dwóch rozwiązań:
- 1541 Ultimate - kombajn do wszystkiego (16MB REU, obrazy cartów, dwa sidy, niedługo sieć, alternatywne kernale, player amigowych modów), wada - drogi,
- UK1541 - dobre bo polskie, kolorowy wyświetlacz LCD, pilot, podłączany do user portu, tani, ale bez bajerów - tylko emulacja stacji i obsługa jedynie obrazów d64.

Do gierek wystarczy SD2IEC (najtańsze rozwiązanie). Ale trzeba się liczyć z tym, że na nim nie pójdzie sporo dem co dla mnie dyskwalifikuje to urządzenie. No chyba że ktos ma oprócz niego oryginalną stację.
[#15] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@Jenot, post #14

fakt 1541U-II trochę kosztuje 129.95euro a i tak rozchodzi się na pniu

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 23:37:25 przez BlackTiger
[#16] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@pong777, post #13

Ja mam wersję 1.05, bo kupiłem go zaraz na samym początku jak tylko zaczął sprzedawać na Allegro. Dopiero później wymyślił tę wersję 1.06 aby sobie sprzedaż podnieść. Czyli typowy chwyt marketingowy.
[#17] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@Vato, post #10

Nie zacznie, stacja amigowa i PC-towa, to generalnie urządzenie, którym steruje się bezpośrednio (głowica, silnik), a nie jak w przypadku HDD, gdzie następuje komunikacja.

Stacja od C64 to tak jak napisano, jest komputerem i używa innego szeregowego portu do komunikacji, programiści demek często używali stacji od C64 do wspierania obliczeń, do stacji możesz wysłać program i go uruchomić, niektóre gry uruchamiały małe programy na stacji zwane fastloaderami.

Do grania lepiej kupić SD2IEC obok oryginalnej stacji i zamontować jiffydos lub jakiś exos (przyśpieszy znacznie odczyt, duża gra będzie się ładować około 6-8s), obsługuje niektóre fastloadery z gier, a i same gry można znaleźć w wersjach bez fastloadera.
[#18] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@pong777, post #1

To ja bym się pisał na 1 szt.
[#19] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@Marcin74, post #18

1. Marcin74 - 1 szt, PL
2. Tygrys - `1 szt, PL
3. pong777 - 4 szt, PL
[#20] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@pong777, post #19

I jak wygląda sprawa?
[#21] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@Marcin74, post #20

Wziąłem sprawę w swoje ręce bo marnie zapisy szły.

Zakupiłem hurtem zakładając kasę.

tygrys już ma w domu :)

Marcin74: napisałem Ci prv z danymi do przelewu. Doszło? Wysłałeś przelew? W pon możesz mieć w domu urządzonko.
[#22] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@pong777, post #21

Kasa poszła. Czekam na przesyłkę. Pozdrawiam
[#23] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@Marcin74, post #22

Wysłane w sobotę a nr przesyłki zaraz poleci na prv.

Czekam na następne zamówienia. Będą realizowane niemalże od ręki.


Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 23:33:11 przez pong777
[#24] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@pong777, post #23

Masz tylko gotowe goteki? Jak ma sie sprawa z samym firmwarem hxc - jest/bedzie jakas znizka?
[#25] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@jarek72, post #24

Na sam firmware też. Musisz mieć programator. Podłączasz wszystko i instalujesz teamviewer. Ja loguję się na twój komp i do programu wpisuję swój login i hasło jednorazowo. Zaczyna się proces wgrywania. Wyłączam program do programowania i znika hasło. Usuwasz teamviewer i po kłopocie.

Cena jest wtedy 2E niższa niż jak byś sam kupował bez zniżki.
[#26] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@pong777, post #25

zakupiłem 3 szt (HxC) . Śmigają pięknie z amigami i atari ST

[#27] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@pabloz, post #26

Dziękuję za opinię i testy z Atari szczególnie bo ja nie mam za bardzo jak.
[#28] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@pong777, post #25

Kilka gotekow sflaszowalem juz cortexem. Mam programator, uzywam flymcu. Jak sie programuje hxc? Jest jakis specjalny soft? Czytalem ze to przez internet. Jest jeden firmware hxc do gotekow? Mi potrzebny jest do amstrada cpc.
[#29] Re: Zbiorowe zamówienie na Goteka z HxC

@jarek72, post #28

Mogę pomóc. Jest specjalny soft. Mogę to zdalnie zrobić proszę o info na prv to się umówimy na wieczór. Jest jeden firmware do Amigi/Atari/Amstrada.

Ważne info - soft źle współpracuje z Windowsami nowszymi niż Win XP - masz dostępną maszynę w domu z Win XP?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 11:36:41 przez pong777
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem