kategoria: A1200
[#1] Start-up sequenze.
Jestem pewny, że temat był wałkowany nie raz. Ale nie mogę znaleźć nic na ten temat. A na pewno nie to co mnie interesuje. Pytanie. Wchodzę do Star-up menu i odłączam dysk twardy zostawiając tylko flopa. Amiga powinna wystartować z ekranem powitanym Kicka? Mi się włącza Shell. Co robię źle lub czy to w ogóle możliwe? Tzn. Wystartować z ekranem powitalnym tak jakby HDD nie istniał? Amiga 1200 Kick 3.1
Wielkie dzięki i nie krzyczcie na mnie jeśli temat już był.
[#2] Re: Start-up sequenze.

@Drupi77, post #1

Jak startujesz z BootMenu, to ekran powitalny się już nie pokaże.
[#3] Re: Start-up sequenze.

@RomanWorkshop, post #2

OK. A jest jakiś sposób by wystartować by ekran powitalny się ukazał? Bez fizycznego odłączania dysku.
[#4] Re: Start-up sequenze.

@Drupi77, post #3

Napisz do czego ci to potrzebne?
[#5] Re: Start-up sequenze.

@Drupi77, post #1

Jesli sie nie myle, to musisz zdisablowac wszystkie partycje a nie tylko bootowalna.
[#6] Re: Start-up sequenze.

@Norbert, post #4

W sumie do niczego. Mam znajomego co mnie gnębi. Chciałby czasami bez odpinania dysku zobaczyć stronę powitalna. A że i mnie to zainteresowało to pytam ekspertów w materii.
[#7] Re: Start-up sequenze.

@Drupi77, post #3

Według mnie nie ma takiego sposobu, bo gdy wejdziesz do BootMenu, to nie ma możliwości cofnięcia się do procedury wyświetlającej ekran powitalny Kickstartu. Można tylko wystartować, co spowoduje wyświetlenie okna CLI albo zresetować Amigę, co z kolei spowoduje uaktywnienie się uprzednio wyłączonych napędów.
[#8] Re: Start-up sequenze.

@RomanWorkshop, post #7

Tak też myślałem. Dziękuje bardzo z odpowiedzi.OK
[#9] Re: Start-up sequenze.

@RomanWorkshop, post #7

Da się, w boot-menu wyłącz wszystkie partycje i floppa.
[#10] Re: Start-up sequenze.

@Drupi77, post #1

Może wystarczy.... wyciągnąć dyskietkę? W innym przypadku twój kolega wcale nie wyłącza partycji tylko wyłącza wykonywanie pliku startup-sequence (a to nie to samo), co będzie skutkowało pojawieniem się okna Shell.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem