kategoria: A500
[#31] Re: ACA 500 PLUS ?

@softiron, post #26

dziś ma wpaść kurier DHL z paczuchą.. wybaczcie wylewność ale jaram się jak podlotka przed pierwszą randką...
[#32] Re: ACA 500 PLUS ?

@softiron, post #31

Dotarło. Zainstalowałem. To jest kompletnie inny świat! Pierwszy raz w życiu doświadczam tego że w Dune 2 muszę ustawiać prędkość gry na slow bo mi kufa czołgi za szybko jeżdżą. Wybaczcie raz jeszcze. Geburstag mi sie dziś trafił więc mam banie i spędzam go z Przyjaciółką. Ale karta jest rewelka. Naprawdę.
[#33] Re: ACA 500 PLUS ?

@softiron, post #32

Czolem. Pracuje ci stabilnie na więcej niż 14 MHz? U mnie nie bardzo, szkoda.
[#34] Re: ACA 500 PLUS ?

@marianoamigo, post #33

aaach... to o to może chodzić
a dokładnie jakie masz objawy?
u mnie ma problem wstać czasem... ale faktycznie mam ją ustawioną na 28Mhz start z CF.
przyczyn upatruję jednak przede wszystkim w mojej A500 która i bez karty potrafi dawać mrugający caps lock.
[#35] Re: ACA 500 PLUS ?

@softiron, post #34

Klasyczne - po jakis 5 minutach pracy nastepuje zwiecha. Na ustawieniach 14 MHz stabilna jak skala.
[#36] Re: ACA 500 PLUS ?

@marianoamigo, post #35

to u mnie inaczej jest.
nie chce zastartowac. na wejsciu kolorofon, czerwien, zielen, szary.. roznie zalezy od momentu... ale jak juz dojde do "gwiazdek" i zrestartuje w jakims profilu to potem jest ok. Miekkie resety w porzadku, czasem tylko zielony ekran po tym jak odpale goteka spod WB. po kolejnym restarcie zwykle jest ok dalej.
musze zatem potestowac na 14Mhz i zobacze co się podzieje.
[#37] Re: ACA 500 PLUS ?

@softiron, post #36

Podaj Firmware na którym tak sie dziadostwa powodują.

Podobno V0.97 powinno usunąć usterki.
[#38] Re: ACA 500 PLUS ?

@micromars, post #37

z karta przyszedl mi jakis wczesniejszy. W przyplywie hurraoptymizmu w pierwszy dzien tym jednym kneflem cos pokombinowalem i calkiem sie zwiesila, wyrzucalo ROM incompatibility czy cos.. zciagnalem recovery adf, zrobilem update do 0.97. Efekty jednak pozostaja. przetestuje ja na innej Ami w przyszlym tygodniu, zobacze czy tez sie tak dzieje. Albo zarzuce screenami pozniej z tego co u mnie.
[#39] Re: ACA 500 PLUS ?

@marianoamigo, post #35

No więc po intensywnych testach okazało się że na 21Mhz działa bardzo fajnie, nie wiącha się, artefakty raficzne też raczej nie występują.

Takie ustawienia:



tyle to daje:



a tak to wygląda w obudowie typu home made :) z jakichś modelarskich resztek PVC.





Muszę jeszcze dać raz szansę 28Mhz...
[#40] Re: ACA 500 PLUS ?

@softiron, post #39

Gratuluje! Moja ni cholery na wiecej niz 14 nie chce, moze z inna plyta glowna sprobuje.
W SYSINFO grafka 2x szybsza od A600 - pieknie!

Kawal solidnej karty, dla posiadacza A500 - nieodzowna.
[#41] Re: ACA 500 PLUS ?

@Dorian3d, post #1

A ja mam takie pytanie. Czy ktoś będzie zamawiał albo robi jakieś obudowy na tą kartę?
[#42] Re: ACA 500 PLUS ?

@Jield, post #41

[#43] Re: ACA 500 PLUS ?

@softiron, post #39

Wyjąlem stare rozszerzenie 512Kb slow ram i od razu karta zaczela stabilnie dzialac na 21 MHz.
Widze ze u ciebie mozna aktywowac 1MB Chipu, u mnie jest nieaktywne - ktora rewizje plyty masz?
[#44] Re: ACA 500 PLUS ?

@marianoamigo, post #43

Gratuluje postepu.
8a1
To ponoc od rev 8 dziala.
Ale Jens juz wprowadzil 512kb Chip pod klapke...
[#45] Re: ACA 500 PLUS ?

@softiron, post #44

Tak, tak zamówilem.
[#46] Re: ACA 500 PLUS ?

@softiron, post #44

U mnie działa na płycie rev 6A, ważna jest wersja Agnusa, musi umieć zaadresować 1MB Chip: link
[#47] Re: ACA 500 PLUS ?

@venex, post #46

Uuuu, to lipa, 512Kb wersje mam. Nie wiedzialem ze do A500 to wsadzali, myslalem ze tylko do A1000.

Z pozytwnych rzeczy - karta mi smiga na 42Mhz, doslownie miazdzy gola A1200.
[#48] Re: ACA 500 PLUS ?

@marianoamigo, post #47

Gola A1200 to juz chyba na 21Mhz miazdzy ;)
A ja dzis odkrylem funkcje guzika do zmiany taktowania procka w locie. Bardzo sprytne.
[#49] Re: ACA 500 PLUS ?

@softiron, post #48

O, fajne, która to opcja?
[#50] Re: ACA 500 PLUS ?

@marianoamigo, post #49

W menu F10 pod C V B ustawiasz sobie jakas funkcje tego buttona na DisMo. Jedna z nich jest next CPU speed. I to zmienia taktowanie od min do max jaki masz ustawiony pod F8. I to dziala w locie bez restartu. A po restarcie domyslnie wraca do taktowania z profilu jaki wlasnie masz ustawiony.
A jakbys wlozyl rozszerzenie, odpalil na jakims bezpiecznum taktowaniu a potem tym buttonem podkrecil ... Ciekawe czy tez Ci sie wysypie czy nie.
[#51] Re: ACA 500 PLUS ?

@softiron, post #50

Witam! Ktoś wie jak skonfigurować kartę, żeby dało się wychodzić z gier WHDLoad klawiszem?
[#52] Re: ACA 500 PLUS ?

@Jield, post #51

W Expert Menu (klawisz F10) masz opcję "VBR move" - ustaw ją na "on" (w nowszym firmware zmiast "on" jest "aca500plus" - efekt jest taki sam).
[#53] Re: ACA 500 PLUS ?

@venex, post #52

Mam ustawioną opcję domyślnie, a i tak nie da się wyjść z gry.

EDIT: Sorry, widzę, że tylko w Crystal Kingdom Dizzy nie wychodzi.

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 19:17:51 przez Jield
[#54] Re: ACA 500 PLUS ?

@Jield, post #53

Zmieniłem płytę na taką z nowszym Agnusem, dorzuciłem rozszerzenie pod klapkę od Jeansa.
Chodzi teraz stabilnie na 42 Mhz, mam 1MB chip, jest moc. Widocznie płyta zamulała poprzednia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem