kategoria: A4000
[#1] Amiga 4000D i sloty zorro elboxu
Zamarzyła mi się obudowa tower E/box do A4k, ta starszego typu tylko ze slotami zorro. W końcu ją zdobyłem, ale pojawił się problem. Amiga nie bootuje się z zainstalowanym busboardem elboxu - pojawia się kolor żółty i sekwencja startowa w kółko się powtarza. Problem znika po wyjęciu układu mach. Wtedy jednak działa tylko jeden slot - pierwszy od góry z video. Można więc odpalić kartę graficzną, w moim przypadku PIV. Mam jednak i inne karty zorro i chciałbym wszystkie obsadzić. Poradzono mi, abym wymienił układ mach. Dostałem go od Elboxu, ale po instalacji Amiga nie wstaje wcale, pojawia się czarny obraz. Macie jakieś pomysły?
[#2] Re: Amiga 4000D i sloty zorro elboxu

@jarema, post #1

z wikipedii:
Yellow means mostly a bad CPU (no trap routine) or a bad Zorro expansion card.


Także najlepiej było by zacząć od najprostszych rzeczy i wyczyścić gniazdo na płycie a4k i styki na tym rozszerzeniu slotów zorro. Jedno lub drugie może być zaśniedziałe.
Jeśli wyczyszczenie nie pomoże to trzeba sprawdzić stan ścieżek na tym rozszerzeniu zorro.
[#3] Re: Amiga 4000D i sloty zorro elboxu

@jarema, post #1

Wymienić podstawkę pod mach? Najlepiej wlutować układ bez podstawki.
[#4] Re: Amiga 4000D i sloty zorro elboxu

@jogg, post #2

Czyszczenie już przerobiłem - nie pomogło. Chyba warto też wspomnieć, że Amiga działa ze daughterboardem commodore, w każdej konfiguracji ze wszystkimi kartami, które posiadam oraz kartami procesorowymi CS MKII i 030/25. Problem pojawił się po zainstalowaniu slotów elboxu. Chyba w nich tkwi problem?
[#5] Re: Amiga 4000D i sloty zorro elboxu

@PrzemasIII, post #3

Pewnie trzeba będzie tak zrobić. Dziwne chyba jest też to, że ze starym machem błyska na chwilę na żółto, pojawiają się kolorki od Cyberstome'a i od początku. Natomiast po wymianie macha pojawia się tylko czarny ekran.
[#6] Re: Amiga 4000D i sloty zorro elboxu

@jarema, post #5

elbox zapewne odpowie Ci, że u nich działa i AMIGA nie jest nowa...
poza tym będziesz musiał pokryć nieuzasadnione koszty testu sprzętu...
[#7] Re: Amiga 4000D i sloty zorro elboxu

@dez3, post #6

[edit] doczytałem ;)

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2015 19:14:18 przez Tom Rain
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem