kategorie: A1200, Sprzęt
[#61] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@waldiamiga, post #60

W pudelku nie bedzie widac cegly i to daje przewage.
Dziekuje Waldi
[#62] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@dez3, post #59

Panie, takie sprawy załatwiam od ręki. Zaraz po robocie sprawdzę to dla Ciebie
Jaka wysokość Cię interesuje?
Dobra, żartuję. Jeśli wytrawny z Ciebie koneser to sprawdzisz sobie osobiście szeroki uśmiech
[#63] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@dez3, post #59

Owszem, przechyli się na bok i jego płaski front natarcia będzie bardziej przecinał strumień powietrza niż jakikolwiek front pudełka, redukując opory ruchu. Także nie musisz kartą rzucać - możesz mi ją oddać, HE HE HE...
[#64] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@dez3, post #61

Dez obowiazkowo napisz kiedy i gdzie bedziesz rzucac, jakis zlot handlarzy sam sie zrobi pod balkonem.
[#65] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@lysyzastary, post #64

PPC to nie amiga... za darmo bym nie brał.... a z balkonu lepiej lataja PC-ety
[#66] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@pabloz, post #65

Zgadzam się, Blizzard PPC, Blizzard IV, Apollo04/060, ACA 1230, M-Tec A1200 itp to nie są Amigi, to "karty rozszerzające" do nich. A to o CPU, a to o FPU, a to o pamięć, lub wszystko na raz
[#67] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@BULI, post #66

dyplomata :)))
[#68] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@pabloz, post #67

dyplomata :)))


Miło mi. Ja z zawodu jestem dyrektorem..
..szkoda, że nie robię w zawodzie
[#69] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@dez3, post #57

Bez rachunku nie dam 3000

Powiedziało się A, to wypada powiedzieć B
Prawda dez3?
[#70] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@Amigowiec80, post #69

Na rachunku jest cena 1800 zł, biorąc pod uwagę zarobki i inflację to przez te 18 lat zyskała na wartości czy straciła?
[#71] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@mikser, post #70

Wartość nabywcza dzisiejszej (właściwie, poprzedniorocznej, uwzględniając tylko stopę inflacji) 1 zł w 1997 wynosiła 1,97 zł. Czyli prawie dwa razy tyle.

Idąc tym tokiem rozumowania, ta karta kosztowałaby dziś ok 3485 zł, a nie 1800 zł.

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 18:59:25 przez strim_
[#72] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@strim_, post #71

Jakby była nowa. A nie jest.
[#73] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@QkiZ, post #72

A mnie wszystkie te komentarze kojarzą się z filmem "Rejs" a dokładnie z wypowiedziami na temat piosenki, którą śpiewał gostek(śpiewak;). Jedni wypowiadali się, że piosenka była smutna, nostalgiczna, wyrażała tęsknotę za kobietą(taka w rzeczywistości była ta piosenka). A w pewnym momencie budzi się Tym i mówi, iż on tej piosenki nie słyszał wprawdzie ale ta piosenka NA PEWNO była wesoła o zabarwieniu żartobliwym etc. Ludzie MYŚLCIE. Ktoś w tej chwili jest w stanie za tę kartę dać 2850zł. Czyli dla niego ta karta jest tyle warta. Może nas to boleć, że za taki "złom" ktoś chce tyle dać ale takie są FAKTY. I trochę samokrytycyzmu. Gdyby jeden z drugim, co krzyczą, że ta karta taka droga dostał w swoje łapki tę kartę to za ile by ją sprzedał za 100, 200 no dobra nawet i za 1000zł.? To ja od niego ją kupuję za tę cenę. Jest ktoś chętny? Słucham?
Myśleć i jeszcze raz myśleć!

Mnie się ciśnie jedno pytanie, ale całkiem z innej beczki :), do właściciela tej karty. Do czego kupiłeś tę kartę? Co robiłeś na Amidze na tej karcie?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 12:07:08 przez Tomski
[#74] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@Tomski, post #73

Tomski, może i masz rację. Ale cos musi być na rzeczy, patrz ebay jakie tam są kwoty za ten "złom" i to nie jest efektem tej dyskusji. Może to tak samo jak z zabytkowymi samochodami, spleśniałym serem czy winem. Możesz kupić za 4,50 jak i za setki złotych. Nie rozumiem takich zjawisk i nie obchodzi mnie to. Ładnie napisał kolega imp Blizzard wart jest "Tyle ile za niego jest w stanie zapłacić potencjalny kupujący". Może dla niektórych karta ma dużą wartość ze względu na sentyment a dla niektórych na spore możliwości o których osobiście nie miałem nigdy pojęcia. Nie wiem, nie jestem już w temacie Amigi od X lat i nie wiem co to może potrafić.
A odpowiadając na Twoje pytanie :)
Kartę kupili rodzice bo ich męczyłem (buziaki im za to!), ja byłem gówniarzem i nie miałem sprecyzowanego celu. Z ciekawości grałem w Doom'a i Quake'a poza tym można było posłuchać komfortowo mp3 i oglądać jakieś mpeg'i. W tamtych czasach PPC na Amigdze to była nowość. Aplikacje dopiero powstawały więc nie było do czego wykorzystywać tego procesora. Mam wrażenie, że PPC na Amidze to był eksperyment, który nie do końca wypalił. Niedługo potem Amiga zaczęła umierać :( a ja przesiadłem się na PC z Windows 98
[#75] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@Amigowiec80, post #69

Juz dosc mocny zawodnik przebil kwote ktora mialem dac i z tego miejsca go pozdrawiam i obiecuje ze nie bede bil sie o ta karte i podnosil mu ceny zakupu.
[#76] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@Tomski, post #73

Ja się tylko odniosłem do odpowiedzi strima i inflacji. Niech se ją kupi za ile chce. Ch*j mnie to obchodzi.
[#77] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@Amigowiec80, post #1

Witajcie.
Kartę wystawiam ponownie ponieważ zwycięzca poprzedniej aukcji nie sfinalizował transakcji.
http://allegro.pl/amiga-1200-blizzard-ppc-603e-z-32-mb-ram-i5614008822.html
[#78] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@Amigowiec80, post #77

kurde co za nieuczciwi kupujacy...



a tak na powaznie:


To juz kolejny raz gdzie najpierw robi sie wielkie halo na PPA "IGLA! RARYTAS!" itp..
napedza sie cene na licytacji do jakis niesamowitych kwot, a po wygranej sie okazuje, ze jednak zwyciezca NIE ZAKUPIL towaru.


Czyli tlumaczac na polski:
jakis dobry duszek podbijal cene, zeby ludziki z PPA zaplacily jak najwiecej ale tak przegial, ze nawet najbogatszy leming nie chcial przebijac wiec RARYTAS wraca spowrotem na aukcje a watek odzywa niczym zombie i tak w koleczko...
az do skutku.


cos tu smierdzi...
[#79] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@selur, post #78

Poszukaj sobie Selur w najnowszym wątku na Rzeźni, któż to nie sfinalizował tego.
[#80] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@selur, post #78

jakis dobry duszek podbijal cene, zeby ludziki z PPA zaplacily jak najwiecej ale tak przegial


Coś w tym jest.OK
[#81] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@lysyzastary, post #79

Klonoforumowiczów ci u nas pod dostatkiem. Są takie talenty, że mają często po 5+ kont.
Póki nie hejtują to forum zapełniają. Często sami siebie lajkują, a nawet piszą że znają tą osobę (siebie) i że to mega fajny koleżka jest.
Narcyzm kwitnie.
[#82] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@Amigowiec80, post #1

tutaj Blizzard 060/603 za 400 EUR,

link
u nas pewnie cena wyjściowa ze 4000 zł.




Ostatnia aktualizacja: 19.08.2015 09:18:45 przez charliefrown
[#83] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@mikser, post #70

witam

niestety stracila
musiala by teraz kosztowac okolo 4000-4500 zeby bylo OK
[#84] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@Amigowiec80, post #77

Czyżby kolega Lekarz zawiódł?
[#85] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@Amigowiec80, post #77

gdybym mial kupic nie kupilbym wiecej niz za 1800 zł

tak wiem ...
sentyment ;
inne kraje w ktorych jest ona drozsza

zycze udanej licytacji


swoja droga dziwie sie ze przy cenach tej karty nikt nei wpadl na to zeby ja skopiowac kupic /zlecic produkcje/ tych samych lub podbnych procesorow
albo tylko procesor PPC zostawic na tej karcie i jakis wsad naoisac co by z ami z nim chodzila

czysty pieniadz do zarobienia
karty takie nowe puszczone po 300-do 500 euro rozeszly by sie w stekach sztuk /nawet do amigi 500 teraz mozna ja podlaczyc przez ACA 500 /inna sprawa ze trzeab by bylo to opracowac ..../
[#86] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@lysyzastary, post #79

True :(
[#87] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@AmigaFAN, post #85

1. Skopiować się nie da, zrobienie od nowa kosztuje niebagatelne pieniądze. Ludzie z branży mogą Ci przybliżyć lepiej koszt, ale min. 50 tyś euro. (w tak biednym kraju jak Polska, za granicą pewnie x4).
2. Przeceniasz rynek, za 500euro może by kupiło z 200 osób z całego świata, reszta by czekała aż ktoś będzie chciał odsprzedać za mniej.

Koszt developmentu powiedzmy nawet to biedne 50 tyś euro/ 200 osób = to masz to 250 euro, a koszt produkcji, dystrybucji itd.? Cena 68060 u dystrybutorów w Europie to 1250pln do 2000pln szeroki uśmiech

Jakby to był taki kokosowy interes to już dawno by ktoś te karty trzaskał. Ale jest nadzieja w naszym środowisku na fajne karty, ale to stopniowo, powoli w latach, dzięki takim osobom jak Strim/Jarob/SanJubi/Yaqube i inni zdolni pracowici ludzie.
[#88] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@Amigowiec80, post #1

G… o wart
[#89] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?
Czy któryś z moderatorów mógłby poczestowac tego kolegę bananem co by odpoczął?
[#90] Re: Ile wart jest Blizzard PPC?

@Sokok, post #89

Dyskusje tych dwóch Panów są póki co przenoszone do Rzeźni, ale kiedyś zostaną poczęstowani rocznym odpoczynkiem, więc zalecam, aby jednak się opanowali.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem