kategorie: CD32, CDTV
[#1] Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany
Poszukuję jakiegokolwiek obrazu płyty startującej po wsadzeniu do CDTV... miałem tego kiedyś stertę z czasopism, ale cholercia wszystko porozdawałem, a z Ami CD , które mi zostały nie ma ani jednego z startupem i bootem do odpalenia. Chodzi mi konkretnie o jakikolwiek obraz gdzie po wetknięciu startuje system z ikonkami - a pamiętam , że chyba nawet do gazet takie dodawali... Muszę po prostu mieć wzorzec w którym odpali się CLI i zacznie wykonywać startup by dopisać tam swoje linijki z playerem do programu Deluxe Video. Proszę więc Was o pomoc w zdobyciu takiego obrazu i ewentualne sugestie jak, czym i na jakiej płytce (może jakiś dziś dostępny model testowaliście) wypalić by zaskoczyło w CDTV automatycznie...
[#2] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@xtro, post #1

[#3] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@xtro, post #1

Na allegro jest kilka do kupienia
[#4] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@Ender, post #2

O fajnie! A co do kupowania to raczej nie chce kupować...
[#5] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@xtro, post #4

Ostatnio stworzyłem sobie obraz płyty startowej CDTV (WB+ obrazy dyskietek WB + kilkanaście obrazów dyskietek z grami) według instrukcji znalezionej w sieci. Trochę się namęczyłem ponieważ jeden z programów nie robił mi poprawnie płyty (zawartość była ok ale nie startowała). Po zmianie programu było OK. Jak coś to pisz pomogę.
[#6] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@krystian77, post #5

Ooooo ja potrzebuję dokładnie płyty zawierającej potrzebne katalogi (l, libs, c, s) i niezbędne pliki w nich do CDTV wyposażonej w rozszerzenie o 2 MB (w trybie CDTV widzącym CDROM będzie to zapewne 1,7MB) oraz odpalającej startup-seqence:

makedir ram
assign pliki: ram
unlzx x pliki.lzx pliki:
cd pliki:
CDROM:c/dvplayer teletext

gdzie wszystko jak widać wgrywa się do ramu, ale w kolejnych wersjach w DVplayerze potestowałbym funkcję load i unload dla skryptu, aby zwiększyć pojemność teletextu. Może wrzucisz gdzieś okrojony obraz tego dysku w formie iso?

a właśnie, jak CDTV widzi ten dysk i napęd? Jako CD0: i powiedzmy NAZWA_dysku: ?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2015 00:04:30 przez xtro

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2015 00:05:46 przez xtro
[#7] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@xtro, post #6

No ja nie bawiłem się w poprawianie sekwencji startowej tylko dograłem do płyty interesujące mnie foldery.
Co do widoczności w systemie to płytę widzę właśnie jako NAZWA_PŁYTY:
[#8] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@xtro, post #1

a nie myślałeś o dysku twardym?
[#9] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@zmiennik, post #8

Polecam plyty CDPD i Network CD, bootują się do workbencha.
[#10] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@xtro, post #6

Wejdź na EAB FTP upload/thalion. Obrazów CDTV do wyboru, do koloru.
[#11] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@zmiennik, post #8

a nie myślałeś o dysku twardym?


Nie, nie chcę komplikować sprawy, poza tym dostęp do tej Amigi jest dla mnie mocno utrudniony - stąd stojące tu obok PC , które pewnie tam trafi wraz z modemem GSM, routerem i wyjściem wideo. Na razie jednak chciałem udoskonalić to co jest bezinwazyjnie by technik miast dyskietki włożył bootowalne CD. W każdym razie chcę spróbować.
[#12] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@Ender, post #2

Witam,
chciałbym odkopać temat przygotowania boot'owalnej płyty pod CDTV (start z WB). Nie mogę nigdzie się doszukać tej instrukcji z linku w odpowiedzi #2. Link ten pojawia się na forum w kilku miejscach, ale żaden nie działa, strona nie istnieje. Może ja coś źle klikam w ten link albo tego już nie ma na ppa.pl. Na internetach znalazłem tylko coś takiego:
http://acdldp.emuunlim.com/bootablecdr.shtml
Korzystając z tej instrukcji wszystko byłoby pięknie ale można wypalić tylko grę z hdinstall. Próbowałem zrobić to z instalowaniem WB ale na ekranie widać tylko CDTV.TM i dalej klapa. Nie ukrywam, że nie mogę sobie poradzić z plikiem startup-sequence.
Podejrzewam, że z tym tutorialem, do którego odnośnik już nie działa poradziłbym sobie z moim problemem.
Może ktoś na forum posiada archiwum tej instrukcji bądź ma jakieś opracowanie do tworzenia takiej płytki pod WinUAE. Z góry dziękuję.
[#13] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@xtro, post #1

Plyta sie zowie CDPL1, poszukaj a jak nie zrobie w weekend iso
[#14] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@mikecios, post #13

Dzięki, ale posiadam płytę, która staruje WB.
Chodzi o to, że chciałbym sam się nauczyć robić taką płytkę gdzie mógłbym sobie ponagrywać na nią interesujące mnie rzeczy, tworzyć sam sobie kompilacje według potrzeb
[#15] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@Jacko_Chan, post #12

Z tego co pamiętam kiedyś próbowałem robić bootowalne kompakty na Cd32 i wersja demo programu do robienia ami-iso miała ograniczenie, tylko jedna stała nazwa płyty "CDTV_TEST" (czasem wrzucałem CD32.TM, ale płyty wtedy rzadko się bootowały, z CDTV.TM zazwyczaj było ok). Podczas tworzenia trzeba było w specjalną zakładkę wrzucić plik "CDTV.TM". Reszta była odczytywana z "startup-sequence" (trzeba było czasem sprawdzić bo w właściwościach pliku czasem niektóre edytory wyłączały opcję "executable" i płyta nie chciała chodzić).
Potem przerzutka na PC i wypalenie płyty.

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 14:12:38 przez Koyot1222
[#16] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@mikecios, post #13

Czy miałbyś możliwość zrobić lub udostępnić taką płytkę? Jeśli miałbyś jakieś kompilacje też nie pogardziłbym- póki co mam golasa CDTV, ale systematycznie rozbudowuję
[#17] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@kubaslonka, post #16

Mam gdzies zrobiony obraz WB z transdiskiem i adfami paru gier. Zrobiłem ją zgidnie z instrukcja z portalu. Jak nic nie znajdziesz to napisz na mi wiadomość to poszukam obrazu.
[#18] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@krystian77, post #17

tylko gdzie są te instrukcje
[#19] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@kubaslonka, post #16

https://www.youtube.com/watch?v=XHuV3ic46Mg
w opisie masz linka do takiego obrazu
[#20] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@Jacko_Chan, post #18

Przepraszam. Nie zauwżyłem że strona z instrukcją winuae.pl już nie działa. Mam wszystkie potrzebne pliki na komputerze. Spróbuje sobie przypomnieć procedurę http://web.archive.org/web/20150104175001/http://winuae.pl/tutoriale.html bo z tąd nie idzie. Od razu mówię że z tutoriala 1 mi amiga nie bootowała. Nr 2 był ok. Może ktoś z Kolegów ma kopie stronki.
[#21] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@krystian77, post #20

[#22] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@krystian77, post #20

Kurcze, wielka szkoda że nie ma tych instrukcji. Widzę tam linki do ciekawych tematów.

Może jednak ktoś posiada te instrukcje w plikach tekstowych na przykład.
[#23] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@Jacko_Chan, post #22

Na EAB jest ponad 400 pozycji do CDTV a tam takie pozycje jak np: mkisofs and python scripts for making bootable... Lub też płyta Network na której jest System. Nawet chyba trzy.
[#24] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@TechNineWonder, post #23

Jaki jest login i hasło do serwera?
[#25] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@kubaslonka, post #24

ftp ftp

EAB File Server

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 13:38:32 przez TechNineWonder
[#26] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@TechNineWonder, post #25

Dzięki. Nie wiem czemu wpisywałem misc/misc...
[#27] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@krystian77, post #20

krystian77,
jakbyś przypomniał sobie procedurę i przekazał mi te informacje to bym był happy

jakby ktoś miał kopie instrukcji z tych linków byłoby po kłopocie.

sorki że tak spamuję ten temat ale już opadają mi ręce a płytki cd z moich prób lecą do kosza
[#28] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@Jacko_Chan, post #27

Podałem linka, zaczynasz od miejsca "Now, we are going to prepare the ISO..." wcześniej ściągając sobie ISOCD.
Postępując krok po kroczku w kilka minut masz nagraną płytę. Zaznaczasz w opcjach to co jest na zrzucie, jako katalog źródłowy wybierasz katalog w którym przygotowałeś sobie to co ma być na płycie, wybierasz katalog docelowy gdzie ma być nagrany obraz płyty i wszystko. Wypalasz powstały obraz.
[#29] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@Jacko_Chan, post #27

Odnalazłem u siebie wszystkie pliki ale z instrukcją to chwile potrwa bo mi moja stronka padła. Na szybko to tylko napisze ogólnie:
1. Na WinUAE uruchamiam Amigę 500+ 1MB chip/4MB fast
KS ROM v2.04 (A500+) rev 37.175 (512k) [390979-01]
Workbench 2.1
2. Folder roboczy PC montuje jako dysk twardy Amigi
3. Na tak stworzony dysk twardy do nowego folderu rozpakowuje obraz płyty startowej Workbench (pliki i foldery). Ja używam obrazu BASE5.ISO - mam nadzieje że jest jeszcze do znalezienia w internecie.
4. Do katalogu z obrazem dorzucam wszystko co potrzebuje (np. Ishar.ADF i transdisk)
5. Na dysk twardy wypakowuje program ISOCD.lha
6. Z poziomu emulatora odpalam program IsoCD w wersji 1.04.
7. Wybieram folder ze zawartością płyty.
8. Wybieram położenie i nazwę_obrazu.iso do stworzenia.
9. W oknie opcji wybieram CDTV.TM i określam ID kompilacji.
10. Na koniec Examine i Build.

Dla sprawdzenie obrazu uruchamiam na WinUAE Amige CDTV z podłączonym nowym obrazem iso jako CDROM i sprawdzam czy startuje. Jeśli wszystko jest w porządku kompilacje programem CDBurnerXP nagrywam na nośnik.

PS. Proponowane powyżej rozwiązanie nie jest moim pomysłem, a jedynie odtworzona z pamięci instrukcje zamieszczona wcześniej na stronie winuae.pl.
Jak znajdę chwilkę to może zrobię instrukcję ze zrzutami kolejnych kroków.
[#30] Re: Obraz boot'owalnej płyty do nagrania dla CDTV ładującej pulpit WB poszukiwany

@krystian77, post #29

o taki poradnik z zrzutami ekranowymi mógłbyś przygotować :)
byłbym bardzo uradowany :)

pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem