kategorie: A4000, Sprzęt
[#1] Rapidroad i C-Media audio - problemy
Dzisiaj dotarł do mnie RapidRoad na XSurfa 100 i karta dźwiękowa/DAC na chipie C-Media. Sprzęt jak w podpisie, W Poseidonie wszystko skonfigurowane, karta pojawia się w Prefs/AHI (version AHI.device pokazuje 6.70).
No i mam problem z odtwarzaniem modułów przez C-Media.
- HippoPlayer jest skrajnie niestabilny, kliknięcie czegokolwiek powoduje reset Amigi, niby gra ale dźwięk brzmi tak, jakby przez głośniki leciały może dwa-trzy kanały z moda.
- Delitracker II z AHI-Noteplayer odtwarza poprawnie i czysto ale też ma problemy ze stabilnością, próba załadowania kolejnego modułu kończy się resetem.

Podejrzewam problemy nie z playerem a z AHI. Czytałem że wersja 6 to badziewie, ale 4.18 prawdopodobnie nie zadziała z C-Media i Poseidonem. Może już ktoś ćwiczył coś takiego?
[#2] Re: Rapidroad i C-Media audio - problemy

@Jenot, post #1

A spróbuj wersję AHI 4.18 o ile pamiętam. Ponoć najstabilniejsza.
Jest chyba na Aminecie.

Tutaj znajdziesz

Tutaj masz dwa tutki do AHI:

Tutek 1
Tutek 2
Mogą się przydać.
[#3] Re: Rapidroad i C-Media audio - problemy

@Sir_Lucas, post #2

Heh, znalazłem inne, lepsze rozwiązanie - DigiBooster 3. :) Importuje moduły PT, gra przez AHI 6.x bez zająknięcia, nic się nie wiesza. Niestety pozostaje jeszcze kilka formatów, których nie mogę "ugryźć" - .digi, .xm, .s3m itp.
[#4] Re: Rapidroad i C-Media audio - problemy

@Jenot, post #1

Warto spróbować AHI 4.18.
Pod Delitrackerem którym grasz playerem?
AHI-noteplayer (czy jakoś tak) pod AHI 4.18 nie gra poprawnie, ale jest jeszcze Deli14BitGenie któy ma wsparcie "direct" dla 2 kart oraz obsługę AHI- sprawdź.

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 14:18:12 przez BULI
[#5] Re: Rapidroad i C-Media audio - problemy

@BULI, post #4

Spróbowałem - nie pomogło - Hippoplayer i Delitracker dalej się wywalały, przy okazji wszystkie tryby Pauli w AHI szlag trafił. Zainstalowałem AHI 6 z Aminetu. Co prawda tryby Pauli nie wróciły ale pojawiły się jakieś nowe: Unit 0 mono, stereo, hifi, hifi stereo++. W akcie desperacji zmieniłem C-Media na Unit0 Hifi Stereo++ i... jak ręką odjął. Magia jakaś. Hippoplayer śmiga, Delitracker, Digibooster 3, 1.7 i 2.21 Pro też. Po trybach AHI Pauli płakał nie będę bo i tak mi niepotrzebne skoro mam lepszy dźwięk przez USB. To już mam Compo A4000 skonfigurowaną ;)
[#6] Re: Rapidroad i C-Media audio - problemy

@Jenot, post #5

C-Media na Unit0 Hifi Stereo++ i... jak ręką odjął.


Też miałem tak z jakąś kartą muzyczną, ale u mnie okazało się, że coś jednak nie grało jak należy (mono było, czy coś podobnego już nie pamiętam). Fajnie, że działa OK

Dograj sobie stery do Pauli, najlepiej te najnowsze (działają poprawnie z wersja AHI 4.18 i 6.x) dedykowane do AHI 6 (osobna paczka) do devs:Audiomodes i devs:AHI

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 08:57:38 przez BULI
[#7] Re: Rapidroad i C-Media audio - problemy

@Jenot, post #1

Ta karta
dźwiękowa to na usb? Jaki dokładnie model? Jak sobie poradzi pod Rapidem w clockporcie A1200? Stereo mp3 odegra?





Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 11:52:57 przez pong777
[#8] Re: Rapidroad i C-Media audio - problemy

@pong777, post #7

Dokładnie ta. U mnie ustawiam na 16bit 48kHz i gra bez zająknięcia. Nie wiem jak będzie na clockporcie.
[#9] Re: Rapidroad i C-Media audio - problemy

@pong777, post #7

Próbowałem odpalić interfejs audio Alesis io|2 przez RapidRoad na clockport'cie. AHI zobaczyło urządzenie, dźwięk testowy poleciał i tyle. Moja Amiga (A1200 z ACA1232@25MHz) widać jest za słaba nawet na odtwarzanie MOD po USB przez Hippo :(.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem