kategoria: A600
[#1] A600 + ACA620EC = problem z DF1
Witam Wszystkich.
Zakupiłem ostatnio w RetroAmi turbo do A600 ACA620EC.
Problem polega na tym, iż zewnętrzna stacja dysków po założeniu turbo nie czyta dyskietek (wyskakuje NDOS pod Workbenchem), oraz nie może ich formatować (wyskakuje błędny format po ostatnim sektorze, lub w połowie przerywa). Po wyjęciu karty wszystko wraca do normy. Na stacji DF0 (Gotek USB) nie mam takich jaj. Czytałem o pewnych problemach ze stabilnością tej karty, ale ta ma REV 2.0.
Zastanawiam się, czy to nie wina kickstartu, ponieważ narazie mam kick 2.00, czy ta karta nie potrzebuje przypadkiem wyższego numeru? Amiga nie ma też zainstalowanego dysku twardego, ani CF-ki.
[#2] Re: A600 + ACA620EC = problem z DF1

@mari83pl, post #1

Tak jak podejrzewałem. Problem znikł gdy wymieniłem Kickstart na 3.1. Dodatkowo, gdy odpalam gry z DF1, w BOOT Menu wyłączam CPU Cache i gry hulają szeroki uśmiech
[#3] Re: A600 + ACA620EC = problem z DF1

@mari83pl, post #2

No ja nie zauważyłem takich problemów, bo mam 3.1 właśnie. A czy pod mapromowanym kickiem też masz takie problemy?
[#4] Re: A600 + ACA620EC = problem z DF1

@QkiZ, post #3

Też były problemy. Generalnie po zmianie na "fizycznego" Kicka, problem ustał.
Acha, no i mam wyłączony cache.
[#5] Re: A600 + ACA620EC = problem z DF1

@mari83pl, post #4

A stację teź masz fizyczną? Nie żaden gotek czy hxc?
[#6] Re: A600 + ACA620EC = problem z DF1

@QkiZ, post #5

Co to jest stacja fizyczna?
[#7] Re: A600 + ACA620EC = problem z DF1

@QkiZ, post #5

Tak, DF1 to stacja dyskietek, Gotek siedzi w DF0:

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2015 23:29:42 przez mari83pl
[#8] Re: A600 + ACA620EC = problem z DF1

@tomko, post #6

"Fizyczna", czyli stacja dyskietek a nie emulator, np GOTEK USB.
[#9] Re: A600 + ACA620EC = problem z DF1

@mari83pl, post #7

Nie wiem jak jest z Gotekiem, ale HxC ma możliwość emulacji DF0 i DF1 jednocześnie. Wtedy gdy mam zewnętrzną stację staje się ona DF2.
[#10] Re: A600 + ACA620EC = problem z DF1

@QkiZ, post #9

Gotek też ma tą możliwość, ustawia się to zworkami. Mnie zależało na tym, aby móc nagrywać ADFy na dyskietki i potem używać na A1200.

Sorry, nie doczytałem. Gotek chyba nie ma możliwości emulacji DF0: i DF1: jednocześnie.

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 20:29:16 przez mari83pl
[#11] Re: A600 + ACA620EC = problem z DF1

@mari83pl, post #10

Jak będę miał chwilę czasu to siądę do Amigi, załaduje jakiś wcześniejszy kick np. 2.0 i spróbuje zbootować z zewnętrznej stacji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem