kategoria: CDTV
[#1] CDTV Problem
Witam. Po długiej przerwie uruchomiłem swoją Czarnulkę i przez 7 m-cy używałem dość często do gier. Niestety dzisiaj po uruchomieniu po wstępnej planszy Celtic Legends pojawił się Guru (nie zapisałem jaki). Po wyłączeniu i ponownym włączeniu pojawił się biały ekran w TV (stabilny bez szumów) po minucie na moment ciemniał i znów bielał itd. nie pojawiał się obraz łapki ani CDTV . Nie reagował na wyłączanie, zmianę CDTV/500 i kombinacje klawiszy, pilota oraz długotrwałe rozłączania, włączania. Zauważyłem tylko częste co 3-4 sekundy miganie zielonej diody pomiędzy stacją CD a włącznikiem. Niestety jestem kompletnym laikiem w elektronice i nawet nie próbuję sprawdzać wewnątrz komputera. Może ktoś z forumowiczy (o co bardzo proszę) może mi określić ewentualną przyczynę problemów a najbardziej byłbym wdzięczny za podanie adresu fachowca zajmującego się naprawą Amig w Krakowie.
morian
[#2] Re: CDTV Problem

@morian, post #1

Problem rozwiązany (prawie). Czarnulka dostała klapsa - zrozumiała że nie może stroić fochów i znów działa idealnie. Nie lubię takich sposobów ale to porada starego (75) elektronika, jak będzie miał nastrój to ją odmłodzi (luty?).
morian
[wyróżniony] [#3] Re: CDTV Problem

@morian, post #1

biały ekran zwykle chyba oznacza procesor, a w profilu masz, że posiadasz 2MB. Jeżeli naprawdę masz rozszerzenie pamięci, np Elbox to musisz wiedzieć, że posiadało ono baterię, która to lubi sobie wylać, szczególnie po 20 latach i wyżreć ścieżki, laminat i narobić bałaganu. Procesor siedzi w tym rozszerzeniu. Więc radziłbym ruszyć tyłek i odkręcić obudowę i zobaczyć jak się sprawy mają. Chyba że przykoloryzowałeś z tymi 2MB pamięci, bo sama CDTV w sobie nie posiada baterii, choć rzucić okiem na kondensatory, które to też potrafią puścić soczki by wypadało.
[#4] Re: CDTV Problem

@zmiennik, post #3

Bardzo dziękuję za pomoc. Rzeczywiście mam rozszerzenie Elbox 2 MG i jak przyjdzie znajomy elektronik poproszę go o sprawdzenie. W chwili obecnej Amisia chodzi bardzo dobrze jeszcze raz tylko straciła chwilowo możliwość wyświetlania CDTV/łapki ale po klepnięciu w momencie przechodzenia obraz biały/czarny znów zastartowała i nadal działa. Miesiąc wcześniej elektronik sprawdzał mi kondensatory i były OK, teraz obiecał mi wizytę po 10.09 i wszystko sprawdzi.
morian
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem