kategorie: A1200, Prometeusz
[#1] Indivision AGA mk2cr - konfiguracja
Czy ktoś pomoże w konfiguracji softu dla indi?? albo moze ktoś łaskawy podaruje mi swój config do indi?? Moj monitor to benq GL2250-T
[#2] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@pat999, post #1

[#3] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Sokok, post #2

Dzieki :) i gdzie mam te configi wkleic?
[#4] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@pat999, post #3

I czy najpierw musze w samym workbenchu w screenmode jakis tryb ustawic??
[#5] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@pat999, post #4

http://wiki.icomp.de/wiki/Indivision_AGA_MK2
Ściągnij narzędzie, przeczytaj instrukcję, zainstaluj, uaktualnij wsad, poprobuj, dojdziesz co i jak.
[#6] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Sokok, post #5

Wielkie dzięki, wszystko gra, poradziłem sobie :)
[#7] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@pat999, post #6

Super chłopak.
[#8] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Sokok, post #7

Mam taki obraz link
W trybie PAL nie wyświetla mi pełnego ekranu, ucięte na dole. Config mam od NovaCodera. Monitor podpięty przez przelotkę DVI-VGA. Co muszę przestawić aby widzieć cały ekran?
Przy podpięciu przez DVI obraz jest prawidłowy.
[#9] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Jacenty, post #8

A po co podpinasz przez przelotkę, skoro po DVI jest dobrze?
[#10] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Krashan, post #9

Bo dorwałem monitor 1280x1024 i ma tylko VGA. Na takim jest najlepszy obraz bo wszystkie piksele w trybie 640x512 są kwadratowe.
Cały czas mowa o monitorze LCD. Przelotka jest porządna z wszystkimi pinami.

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 22:19:16 przez Jacenty
[#11] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Jacenty, post #10

Ja też dorwałem taki monitor, ale z DVI na szczęście. Z VGA jest taki problem, że pozostawia on – jako sygnał analogowy – znacznie więcej „pola do manewru” monitorowi. Monitor gdy dostanie nietypowy sygnał po VGA, usiłuje go przypasować do jednego z trybów VESA, w tym przypadku 640 x 480 i obcina dół.

Dokładnie ten sam problem miałem, gdy jeszcze nie zainstalowałem Indivision i kablem RGB/VGA usiłowałem wyświetlić na tym monitorze DblPAL. Uparcie obcinał mi dół, natomiast Multiscan Productivity (640 x 480) wyglądał jako tako.

W przypadku cyfrowego sygnału DVI monitor o wiele mniej „kombinuje” i wyświetla co mu każą, z poprawnym wyświetleniem 640 x 512 nie ma żadnego problemu. Moim zdaniem, jeżeli chce się wycisnąć z Indi wszystko co potrafi, trzeba mieć monitor z DVI. A potrafi sporo, u mnie Workbench jest w rozdziałce 1280 x 1024 i wygląda to na mojej 17" zarąbiście.
[#12] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Jacenty, post #8

skoryguj to ustawieniami monitora.
[#13] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Krashan, post #11

No widzisz. Ja dorwałem 19' i ma tylko VGA. Za darmochę co prawda ale chciałem ją ożenić z Indi przez VGA. Mam jeszcze 17' CRT, tam można ustawić wszystko ale ona jest tylko na AmiZloty więc nie wyciągam jej z szafy. Brak miejsca na biurku.
[#14] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Risc, post #12

Mogę przesuwać tylko w górę lub w dół. Przy każdym ustawieniu obcina górę lub dół. Na CRT można ustawić wszystko ale jak już wspomniałem brakuje mi miejsca na biurku na drugi monitor, mam też na min PC.
[#15] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Jacenty, post #13

Monitor 17" albo 19" z DVI można znaleźć tanio, ja na przykład dałem 120 zł. Jeżeli już się powiedziało „A” i wydało sześć stówek na Indivision, to teraz naprawdę warto powiedzieć „B” i podłączyć monitor, który pokaże na co stać ten scandoubler. A zgadzam się co do tego, że monitor z matrycą 1280 x 1024 jest do tego najlepszy. A przez VGA można podłączyć peceta i sobie tylko przełączać wejścia...

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 22:40:15 przez Krashan
[#16] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Krashan, post #15

Racja. Tylko ja zdobyłem monitorek za friko i myslałem że zagada z Indi. Trudno, będziem szukać dalej OK
[#17] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Krashan, post #15

Krashi, jeśli już dopracowałeś i jesteś zadowolony, to udostępnisz swój config? Danke.
[#18] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Sokok, post #17

Nie ma sprawy, zgram wieczorem i wystawię. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że konfiguracja (zwłaszcza tryby DVI) w istotny sposób zależy od modelu monitora. Dlatego udostępniane przez użytkowników „dopieszczone” konfigi, u innych mogą wcale nie wyglądać dobrze.
[#19] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Krashan, post #18

Zgadza się, ale akurat monitory mamy podobne.
[#20] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Krashan, post #18

Na Amiparty mu dasz nic mu nie wrzucaj ;) łobuzowi ;)
[#21] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Mariodj, post #20

Zaraz ja ci nawrzucam.. zimowa edycja #nikogoooooo!
[#22] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Sokok, post #21

To poczekasz do lata
[#23] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Sokok, post #19

Prosię bardzo: ustawienia.
[#24] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Krashan, post #23

Dziękuję, sprawdzę przy najbliższej okazji!
[#25] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Drako^BB, post #22

Tak będzie!
[#26] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Sokok, post #2

Witam! A jam mam taki problem. W Wokbenchu jak ustawiam wszystko w tym programiku pod PAL to jest wszystko ok, a w niektórych grach mam obcięty obraz od góry lekko.

link do zdjęć

Miał ktoś podobny problem?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 14:06:17 przez Jield
[#27] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Jield, post #26

Włącz OSD na Indi i przy tej grze przypatrz się uważnie jaki Amiga Mode się załącza. Potem w konfiguracji Indi sprawdź jaki VGA mode jest wybrany dla tego trybu i uruchom test, aby sprawdzić czy nie trzeba przesunąć ekranu offsetami.
[#28] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@Sokok, post #27

Drodzy Amigowcy.

Sorry za odkopywanie wątku, ale nie mogę zmusić do prawidłowego działania indivision aga mk2cr na moim monitorze. Chciałbym spróbować SuperPlus mode bo wiele osób chwali. Czy ktoś może posiada ten pliczek? SuperPlus
Nie mogę go pobrać z linku, który podałem, bo nie mam konta na a1k.org, a rejestracja jest zamknięta.
[#29] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@shirozuki, post #28

Nom, ktoś ma ten pliczek?
[#30] Re: Indivision AGA mk2cr - konfiguracja

@_arti, post #29

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem