kategoria: A4000
[#1] Problem z dyskiem
Witam,

na RK wysiadła mi A4000D + mediator.
Chodzi o to, że nie widzi dysków twardych z FastATA ani bezpośrednio z płyty.
Na PieCu z WinUAE nie ma z tym problemów.
Próbowałem podpiąć też dysk UW SCSI do CS PPC ale też nie widzi żadnego - ale przyznam, że nie miałem do czynienia ze SCSI w A4000 do tej pory.

Podmieniłem bebechy zasilacza, bo 12V na standardowym oscylowało ~11,2V, teraz mam ~12,3 V. Wszystkie inne napięcia są również "doskonałe".

Dodam, że Amiga wysiadła niespodziewanie - nigdy wcześniej nie było problemów z nią.
[#2] Re: Problem z dyskiem

@Tom Rain, post #1

Widać dyski w bootmenu ?
[#3] Re: Problem z dyskiem

@Tom Rain, post #1

A karty w ogóle widać? Może coś trafiło w Bustera. O ile mnie pamięć nie myli, jego nieobecność nie ma wpływu na samo uruchomienie się komputera, ale głowy teraz nie dam.
[#4] Re: Problem z dyskiem

@Tom Rain, post #1

Żeby użyć SCSI, potrzebujesz terminatora. Nie robota-zabójcy, ale takiego dongla wpinanego w ostatnie gniazdo taśmy, a dysk wpinasz w środkowy. Poszukaj w sieci, może łatwiej je znaleźć teraz niż 17 lat temu, gdy uchodziły za 'sprzęt do serwerów'. Oczywiście terminator musi też być UW. Bez terminatora dysk nie będzie widziany. Ogólnie polecam, różnica w szybkości i odciążeniu procesora jest duża.
[#5] Re: Problem z dyskiem

@Fei, post #4

Po kolei odpowiadam:
- żadnego dysku nie widać w boot menu,
- jak mam taśmę na 2 dyski UW i oba podpinam to chyba nie muszę kombinować z terminatorami.

Machina sobie spokojnie chodziła na party, była szczelnie zamknięta i po którymś resecie już przestała widzieć dyski: a ten mój 160GB to tylko powodował resety.
Próbowałem uruchomić chociaż instalatora OS 4.1 z płyty i też nie działa! i wygląda na to, że nawet kickstartu nie podmienia (wczytuje kickstart OS 4.1 i po resecie znowu 3.1)
[#6] Re: Problem z dyskiem

@Tom Rain, post #5

Z dyskietki WB odpala? Ile masz pamięci?
[#7] Re: Problem z dyskiem

@jarob, post #6

Pamięć widzi.
Nie ładuje mi WB poprawnie - mam pusty ekran.
Mam kicka 40.70 więc wgrałem na dyskietkę workbench.library i wywala mi Invalid Resident Library
[#8] Re: Problem z dyskiem

@Tom Rain, post #7

Dograj jeszcze 680x0.library do tej dyskietki i zobacz co wtedy sie stanie.
[#9] Re: Problem z dyskiem

@dominiqr, post #8

Z ostatnimi 680x0 na dyskietce też nie ruszało.

Jestem po zmianie bebechów zasilacza, bo napięcie 12V na poziomie ~11,2 to co najmniej za mało.
Po resecie ustawień CS PPC coś zaczęło się ruszać w dobrym kierunku - nawet się backup OS 3.9 na nowych partycjach odpalił.

Do normalności DALEKO - no i sporo danych poszło się delikatnie mówiąc walić, ale stawiam na grzebacza na stanowisku, któremu się nudziło.
No cóż, jak postawię do końca oba systemy i przestanie się wywalać to dam znać.
[#10] Re: Problem z dyskiem

@Tom Rain, post #9

Lekcja na dziś - przed zlotem zawsze zrób obrazy zawartości hdd lub wystawiaj sprzęt ze spreparowanymi dyskami.
[#11] Re: Problem z dyskiem

@Tom Rain, post #9

ale stawiam na grzebacza na stanowisku, któremu się nudziło.


Człowiek, poświęci pieniądze, czas a tu taka zapłata. Normalnie bym....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem