kategorie: A2000/A3000, A4000
[#1] Potrzebna A2000 do testów
Szukam kogoś z A2000 (w ostateczności A3000, lub A4000), mieszkającego w Krakowie bądź okolicy (1 godzina dojazdu: aglomeracja Katowicka, Tarnów). Potrzebuję przetestować wykonane przeze mnie karty: kontroler USB Thylacine oraz karta graficzna Picasso II++ (tym razem w formie normalnej karty Zorro II). Amiga musi być sprawna, oraz wyposażona minimum w 8 MB Fast RAM, oraz twardy dysk. CPU 68020+ mile widziane.
Gdyby właściciel takiej maszyny zgodził się ugościć mnie przez 1-2 godziny, ew. wypożyczył swój sprzęt celem wykonania testów - byłoby super.
Karty oczywiście są sprawne i przetestowane w slocie Zorro II mojej GBA1000 (pod 68030 oraz 68060), jednak potrzebuję przetestować je w oryginalnej Ami.
[#2] Re: Potrzebna A2000 do testów

@wali7, post #1

Jak coś to wpadnij do Rzeszowa, najlepiej na AmiResE.T. ok, racja
[#3] Re: Potrzebna A2000 do testów

@wali7, post #1

Bedziesz na Sacpie? Moge przywiezc A2k
[#4] Re: Potrzebna A2000 do testów

@wali7, post #1

Mam A2000 z thylacine i picassoII+ wiec caly soft jest juz zainstalowany na dysku i skonfigurowany.
Takze wystarczy wlozyc karty i od razu mozna testowac.
Tylko nie Krakow a Warszawa ale gdybys byl zainteresowany to sluze pomoca.
[#5] Re: Potrzebna A2000 do testów

@wali7, post #1

Bardzo chętnie bym udostępnił moich A2000 jak i zerknął na ten Produkt.
Niestety 650km w ML to nie to co w SVX i 4 Godziny do Krakowa.

To Picasso2++, takie jak to od Matze? Ale to USB ciekawe.
[#6] Re: Potrzebna A2000 do testów

@wali7, post #1

Wystarczy, że pojawisz się na SACP 26. Zawsze mogę przytachać swojego "potwora"
[#7] Re: Potrzebna A2000 do testów

@wali7, post #1

Jak masz ochotę do Łodzi, to zapraszam. Nocleg w cenie OK



Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 18:39:01 przez _arti
[#8] Re: Potrzebna A2000 do testów

@_arti, post #7

Dzięki za wszystkie propozycje, nie spodziewałem się aż takiego odzewu. Z oczywistych powodów zacznę od najbliższej Amigi, a propozycję dostałem przez Prywatne wiadomości.
Jak porobię testy, to dam info tutaj.
Tak ogólnie, to moja karta Picasso jest kartą II++ w wersji Matze v. 2.6. U mnie w GBA1000 działa fajnie (jak na kartę Zorro II), testowałem w działaniu z Napalmem i ZDoomem, no i oczywiście klasyczny amigowy test pod systemem "przesuwanie okienek" i podziwanie NewIcons w 24 bitach ;) . Karta jest wspomniana w newsie eXeca http://exec.pl/wydarzenie.jsp?nid=5956&Karta_graficzna_dla_A500? (na zdjęciu jest starsza wersja) , z tym że trzeba poprawić opis na "Oczywiście NIE zadziałają wszystkie sterowniki z Picasso96". Nie zadziałają, bo karta ma zupełnie inny układ graficzny niż oryginalne Picasso II (GD5434 zamiast GD5428). Nawet sterowniki od karty na której podstawie Matze zrobił swoją konstrukcję, czyli Picasso II++ Georga Brauna działają niepoprawnie z uwagi na inną konfigurację VRAM. Dlatego też karta ma swoje własne sterowniki dla systemu Picasso96. Fajną cechą tej karty (wynikającą z niefajnego ograniczenia VRAM do 2 MB wobec 4 MB w konstrukcji Georga) jest możliwość używania w Amidze wyposażonej w małą ilość pamięci Fast, nawet 4 MB (chociaż Picasso96 konsumuje dość dużo FastRAMu i niewiele zostanie dla innych programów). Na razie mam jeden egzemplarz, planuję zrobić drugi dla mojej A500 z ACA500+ACA1231.
A Thylacine to taka sama Thylacine jak zawsze, ludzie na Amibay skarżą się, że im nie działają. Jak dla mnie wygląda, że karta jest wrażliwa na jakość zasilania w momencie bootstrapu (albo w GBA1000 wrażliwa jest karta procesorowa), bo na 68030 działa bezproblemowo.

Ogólnie to w tekście z eXeca pomieszanie z poplątaniem (ale zdjęcie jest :) ), bo karta Matze'go NIE bazuje na Picasso II+ (która w stosunku do oryginału ma jedynie nieznacznie poprawiony chip GD5428 w miejsce GD5426 i nowsze kości DRAM), tylko na kompletnie udokumentowanej PicassoII++ od Georga Brauna, która ma zupełnie inny chipset GD5434 (taki sam jak w Picollo SD64) i oryginalnie ma 4 MB VRAM. Karta Georga Brauna powstała jako część większego projektu GBA1000.


Ostatnia aktualizacja: 24.10.2015 06:04:59 przez wali7
[#9] Re: Potrzebna A2000 do testów

@wali7, post #8

Żeby nie było nieporozumień, autorem karty jest Matthias "Matze" Heinrichs (A1k.org), ja tylko zrobiłem egzemplarz dla siebie, na podstawie udostępnionej dokumentacji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem