kategoria: A4000
[#1] Moje poprzednie amigi
Witam, tak z ciekawości, czy ktoś z Was ma Amigę 4000 w obudowie Big Tower Micronika ? Taką z wielkimi drzwiami i małym poziomym okienkiem z przezroczystej plexi w drzwiach ?
Sądzę że zbyt wiele takich zestawów nie było.
Jak ktoś ma oryginalną A4000T z escomu i chyba Commodore to powinienem mieć te blachy do napędów.
Z ciekawostek: mój Cyberstorm PPC miał fabrycznie uszkodzoną część PPC i po mailowych konsultacjach z phase5 został wymieniony. Był to w sumie mój jedyny sprzęt do amigi z którym miałem takie problemy, reszta po prostu działała.
[#2] Re: Moje poprzednie amigi

@ra20, post #1

Mam A4000 w obudowie Micronika z busboardem - będzie kiedyś na sprzedaż jak odpicuję :)

Co ten watek ma na celu? O co chodzi z blachami, bo piszesz tak chaotycznie, że nic nie wiadomo?
[#3] Re: Moje poprzednie amigi

@Davka, post #2

A4000T z Escomu napędy miała mocowane w ten sposób że do napędu przykręcało się blachy z zapadkami, dopiero po tym napęd mocowało się "bezśrubkowo" w obudowie. W czasach jak miałem ten model takie blachy były wręcz nie do dostania, w zestawie z komputerem było bodaj 2 komplety. Mi udało się kupić więcej no i zostały mi jeszcze.
Mi to niepotrzebne, a może ktoś szuka.
A wątek ma na celu tylko moją ciekawość czy te sprzęty jeszcze działają - to wszystko.
[#4] Re: Moje poprzednie amigi

@ra20, post #3

czy te sprzęty jeszcze działają

Blachy z zapadkami?
U mnie wszystkie blachy działają.....
Te bez zapadek też. OK
[#5] Re: Moje poprzednie amigi

@ra20, post #1

A ja nigdy nie byłem w posiadaniu A4000. Mam pięć Amig, C64 x2, Timexa 2048, Amstrada i inne a cholera nie dane mi było posiadać A4000 a człowiek śnił o niej kiedyś. Zazdroszczę, od tyle.
[#6] Re: Moje poprzednie amigi

@stachu100, post #4

O, tutaj http://www.bigbookofamigahardware.com/bboah/media/manuals/A4000T.pdf
na stronie 34 widać o co mi chodzi.
[#7] Re: Moje poprzednie amigi

@ra20, post #3

Szukam takich mocowań. Mam w swojej A4000T dwie pary, a potrzebowałbym chociaż jeszcze jedną.
Jeśli chodzi o sprzęty - jako Amigi - to działają. Mam działającą A4000T od Amiga Tech. Co najmniej jeszcze jedna osoba na tym forum ma oryginalną A4000T. A przerabianych pewnie znajdzie się kilka. A sama obudowa od micronika zawsze mi sie bardzo podobała. Osobiście chorowałem na jej wersję dla A500 :D.

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 12:56:51 przez baderman
[#8] Re: Moje poprzednie amigi

@ra20, post #3

Sprzęty działają :)
Największymi zabójcami Amig są te nieszczęsne akumulatorki oraz słabej jakości kondensatory (to drugie głównie dotyczy A600 i A1200). Po 20 latach puszczają żrące substancje, które wyżerają ścieżki.
Dlatego najlepiej nie kisić Amig na strychach tylko sprzedawać Amigowcom, którzy się nimi dobrze zaopiekują OK

PS. A co do beznarzędziowego montażu napędów A4000T to nie wiedziałem o tym - dzięki za info.

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 14:59:50 przez Davka
[#9] Re: Moje poprzednie amigi

@ra20, post #3

Posiadam oryginalną, działającą Amigę 4000T Escom i potrzebowałbym 1 lub 2 pary tych mocowań.
[#10] Re: Moje poprzednie amigi

@Mariusz M, post #9

Witam !

Miło że te komputery jeszcze działają, w sumie też złożyłem swoją A1200 do kupy i po 15 latach leżenia odpaliła bez problemu.

Co do sanek/mocowań - znalazłem tylko jedną parę, wystawiłem na allegro od złotówki - nie mnie osądzać komu nadadzą się bardziej. Za to w pudełku znalazłem śledzie i 2 klapki po napędach - wychodzi na to że moją A4000T sprzedałem z napędami.
Na 100% nie mogę zweryfikować że to są te klapki, jedynie kolor się zgadza i mają z tyłu wybity numer 6310

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 20:17:46 przez ra20
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem