kategoria: Programy
[#1] MiAmigaFile III
Mam taki problem że nie jestem w stanie odczytać plików zapisanych na HDD. Gdy otworzę okno wczytywania plików to mogę jedynie wybrać stacje df0: i df1:, partycje TDH0: i TDH1: są jakby nie widziane przez MiAmigaFile. Czy to normalne czy jakiś błąd w konfiguracji systemu?

Amiga600, Kickstart 37.300, Workbench 38.35
[#2] Re: MiAmigaFile III

@mastabaniak, post #1

Tak na szybko.
Jesli TDH0 i TDH1 nie sa twoimi partycjami, to zrob do nich przypisania za pomoca ASSIGN

Pozniej mogę sprawdzić bezpośrednio jak to wygląda w programie

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2016 19:55:05 przez Norbert
[#3] Re: MiAmigaFile III

@Norbert, post #2

Mam partycje TDH0: i TDH1:, pierwsza nazywa się Workbench, druga second. W MiAmigaFile jest przycisk do zmiany napędu i klikając na niego mam cykliczną zmianę df0: na df1:, nie da się przełączyć ani na Ram Disk ani na partycje dysku twardego.
[#4] Re: MiAmigaFile III

@mastabaniak, post #3

MiAmigaFile to stary program więc ma wiele ograniczeń.
Napędy muszą mieć nazwę trzy literową. np. DH0 a nie TDH0

Jaki jest powod, że używasz MiAmigaFile?
[#5] Re: MiAmigaFile III

@Norbert, post #4

Zgrałem większość programów, których używałem na dyskietkach na mojej pierwszej Amidze 500 na HDD w Amidze 600. Bardzo stare dzieje, znalazłem bardzo dużo plików MiAmigaFile dokumentujacych sporo moich aktywności i nie powiem - wiele z nich ma dla mnie dużą wartość sentymentalną a nawet historyczną. Chciałbym mieć do nich dostęp z HDD.
[#6] Re: MiAmigaFile III

@mastabaniak, post #5

wystarczy prosty assign
assign dh0: tdh0:
czy
assign df1: ram:
[#7] Re: MiAmigaFile III

@Norbert, post #6

Nie można assignować nazw urządzeń.
[#8] Re: MiAmigaFile III

@cholok, post #7

Myślisz o df1?
[#9] Re: MiAmigaFile III

@Norbert, post #8

Też. Pierwsza nazwa musi być nazwą logiczną. Nie można przypisywać nazw urządzeń. Można przypisywać do nazw urządzeń.
[#10] Re: MiAmigaFile III

@cholok, post #9

Sprawdzales że to nie działa?
Od kiedy to dh0 NIE może być nazwą logiczną, a tdh0 nazwą urządzenie
[#11] Re: MiAmigaFile III

@Norbert, post #10

W tym przypadku może tak być, bo dh0 czy df1 nie jest zamontowane w systemie, ale zauważ, że lister będzie filtrował urządzenia, a assignowane dh0 będzie katalogiem, a nie urządzeniem, więc i tak go nie wylistuje. Wpisz assign bez parametrów to zobaczysz różnicę.
[#12] Re: MiAmigaFile III

@cholok, post #11

Jak uruchomisz MiAmigaFile to zobaczysz różnice.
[#13] Re: MiAmigaFile III

@Norbert, post #12

Z chęcią bym napisał kto ma rację, jednak po dodaniu assignow i odpaleniu programu i komendzie open dostaję komunikat checksum error na dysku tdh0 i program się wiesza. W rzeczywistości na dysku błędu nie ma, skanowanie powierzchni zwraca 0 błędów. Sytuacja komplikuje się :)
[#14] Re: MiAmigaFile III

@mastabaniak, post #13

Jak duza partycja i czy mieści się w "pierwszych" 4GB?

Weź pod uwagę że program jest stary prawdopodobnie ma pewne ograniczenia

Zrób ASSIGN dla RAM i napisz czy poszło.
ASSIGN dh0: RAM:

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 13:53:23 przez Norbert
[#15] Re: MiAmigaFile III

@Norbert, post #14

Pierwsza partycja ma 625M, druga 3378M.
Assigny działają, w shellu mogę skakać pomiędzy partycjami używając dh0: i dh1:
Najlepsze jest to że jak usunąłem assigny to MiAmigaFile nadal generuje checksum error na partycji pierwszej, chociaż numer bloku ma jakąś kosmiczną wartość jakby odnosił się do drugiej partycji. MiAmigaFile jest zainstalowana na drugiej partycji.
[#16] Re: MiAmigaFile III

@mastabaniak, post #15

W CLI to działa poprawnie.
Jak usuwasz assigny?
Sprawdź czy przeniesienie MiAmigaFile na mniejszą partycje nie pomoże.
Swoje pliki dla tego programu też tam trzymaj.

Możesz też wszystko przeniesc do RAM: i z niego uruchomić .

Przypisz RAM: do dh0.
Nie powinno być błędów.
[#17] Re: MiAmigaFile III

@mastabaniak, post #15

Jaki filesystem ma ta większą partycja? FFS ?
[#18] Re: MiAmigaFile III

@Norbert, post #17

Według Directory Opus disk info obie partycje są typu DOS3 (I-FFS).
[#19] Re: MiAmigaFile III

@mastabaniak, post #18

DOS3 FFS-I może być źle obsługiwany przez program

Używasz wbudowanego FFS na partycji ponad 2gb?
Nie masz żadnych problemów?
W jakim stopniu jest ona zapełniona?


Czy przypisanie dh0 do RAM: pomogło?
Uzywaj RAM jako pośrednik do wymiany plików między MiAmigaFile i hdd
[#20] Re: MiAmigaFile III

@Norbert, post #19

Ogólnie z drugiej partycji odpalam wszystkie gry i większość aplikacji. Nie chcą mi się odpalić żadne Trackery muzyczne, być może problem powiązany.
Directory Opus podaje w informacji o dysku ujemną pojemność drugiej partycji.

Przeniesienie do RAM: i zmapowanie dh0 i dh1 daje tylko tyle, że nie ma komunikatu checksum error jednak program i tak zawiesza się.
Odpalenie z karty CF przy zmapowanym dh0 i dh1 jako RAM: znów daje checksum error na głównej partycji dysku, problem z sumą kontrolną dotyczy więc odczytu jakiejś biblioteki, tak mi się wydaje.

Może ten program nie działa pod wb2.x?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem