kategoria: A600
[#1] AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF
WItam

Kupiłem 9.5mb fast ramu do 600 i pięknie śmiga. Problem w tym, że karte z adapterem kątowym nie założę :) Kupiłem 4.5cm kabelek męski i żeński jako przedłużkę , ale nic z tego nie wstaje HDD. Mam też drugi kabelek 4.5 cm 2x żęński. Czy jak podepne inny adapter nie kątowy czy będzie działać ?. W chwili obecnej nie mam innego adapter niż kątowy, więc sprawdzić nie mogę. Doradźcie co mam zrobić. Wolałbym mieć wszystko schowane wewnątrz. Pozdrawiam
[#2] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@davero, post #1

W jaki sposób HDD nie wstaje? Popiskuje i cyka i nie rozkręca się? Jeżeli tak to może zasilacz za słaby.
Sprawdź czy dysk z tą taśmą rusza ale bez rozszerzenia ramu.

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 17:06:16 przez Vato
[#3] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@Vato, post #2

Znalazłem adapter normalny czyli nie kątowy i nie odpala mi gier teraz z whdlod z tą pamięcią. Wszystko się ładuje pmięc jest w other 9,5mbi 2mb normalnie tyle, że wyskakuje mi błąd, że czeka na dysk jak chce odplic whdload. Jak pamięć wyłączam śmigają te gry co śmigały na 2mb ramu bo tyle mam w amidze 600. Wie ktoś o co chodzi ?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 19:29:10 przez davero
[#4] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@davero, post #3

Wrzuć tą grę do ram dysku i zobacz, czy odpali.

Co masz za system postawiony? Jaki maxtransfer ustawiłeś dla karty CF?
[#5] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@davero, post #1

ja mam taki sam config, z adapterem katowym cf2ide (wiec miesci sie w srodku a600 wszystko) i smiga.. :)

obie rzeczy do sanjyuubiego. najwazniejsze dobre przygotowanie karty (maxtransfer)

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 19:50:44 przez juen
[#6] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@juen, post #5

Sytuyacja żżegnana :D. Dałem zworkę na 5.5mb i śmiga pięknie. Tylko nie wiem czemu dioda mi się nie świeci od hdd jak się gra wczytuje :(. Z tego co pamiętam z tym adapterem i kartą 2gb kiedyś się świeciło. Na kątowym nie bo podobno się na kątpwych nie świeci.

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 19:54:48 przez davero
[#7] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@davero, post #6

Czy tak opisujesz kartę CF
nie wstaje HDD
?
Bo już nic nie rozumiem

Czy używasz w tym czasie (gdy nie masz zworki na 5.5mb) czegoś w slocie PCMCIA ?
[#8] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@Vato, post #7

Na adapterze kątowym z 2mb gry śmigały jak to na 2 megach nie które. Jak kupiłem 9,5mb fastu nie dało się wpiąc kątowego bo zabierała pamięc miejsce. Kupiłem przedłużki. Jak dapter kątowy przedłużyłem tasiemką to nie działał. Jak znalazłem adapter nie kątowy, a zwykły i wpiąłem w drugą tasiemkę to już wszystko poszło jak należy. Problem leżał w pamięci 9.5 whdload się pogubił. Jak dałem zworkę na 5.5mb na pamięci to wszystko smiga pięknie. No prawie dioida od hdd mi się nie świeci jak pracuje karta. Na kątowym to normalne, ale na zwykłym kiedyś pamiętam, że się świeciła.
[#9] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@davero, post #8

To nie jest rozwiązanie problemu. Na 9.5 powinno działać też, to może oznaczać, ze któraś kostka z tych wyłączonych 4MB jest nie do końca sprawna, chyba, że masz coś jeszcze wpięte w slot PCMCIA.
[#10] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@davero, post #8

O slocie PCMCIA już mu pisałem szeroki uśmiech

WHDLoad nie pogubi się przy większej ilości RAMu (ja mam 40mb, koledzy 128 itp itd)

... a HDD to nie CF ziom
[#11] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@Vato, post #10

Tego wam nie powiem czy jest sprawna czy nie. Pokazuje 9.5mb. Analyser też pokazuje , że wszystko w porządku. Nie mam nic w slocie pcmcia. Zwykła amiga 600 9,5 fastu, 1mb na płycie 1mb dodatkowy i gotek. No nie hdd to hdd, ale karta cf 4gb

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 23:41:10 przez davero

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 23:42:28 przez davero
[#12] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@davero, post #11

Pewnie potrzebujesz jakiejś modyfikacji przy tym rozszerzeniu albo faktycznie jakaś kostka padła.

WHDLoad przy +5.5 mb raczej już lata pięknie jeśli chodzi o gry więc luz.
Pewnie kiedyś i tak kupisz jakieś turbo z RAMem to wywalisz tą kanapkę
[#13] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@davero, post #11

Ściągnij memcheck i wykonaj następujące polecenie:

memcheck add from 600000 to 9FFFFF


to polecenie sprawdzi pamięć z obszaru tych niepewnych 4MB.
[#14] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@sanjyuubi, post #13

Jest to możę w adf ? wrzucilbymdo gotheka
[#15] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@davero, post #14

Jak masz goteka to skopiuj sobie jakikolwiek czysty ADF albo stwórz taki w winuae. Potem wgraj tego lha do ADF. Do total commander jest wtyczka, która pozwala korzystać z ADF jak z archiwów zip (oczywiście poza tymi NONDOS). Może jest też inny sposób wgrywania plików do ADF jakiś 7zip ale tego nie sprawdzałem.
[#16] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@jimmy, post #15

Włączyłem analyzer cała pamięc. KaZdy blok zobczymy na razie testuje. potrwa to zapewne.
[#17] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@davero, post #16

TYle że idzie 3 godzien i dalej sprawdza :) błędów nie znalazł mam pass 00026
Ile to może potrwać ? czy może on sobie tak w koło sprawdza to samo. 26 raz juz ?

Wczesniej robilem starszym analizerem i to było dość szybko
[#18] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@davero, post #17

jesli chodzi o pamiec jest ok. wszystko w porzadku. teraz na 9,5mb mam takie info program failed errorwait for disk activity tofinish. przy whdload jak chce uruchomic gre
[#19] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@davero, post #18

.

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 16:07:38 przez _Skiba
[#20] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@davero, post #14

Nie ma ,ale możesz sobie zrobić adfa pod winuae.

Nie wiem jakie testy robi ten analyzer, możesz też spróbować zdjąć rozszerzenie i spryskać alkoholem nóżki procesora i założyć na mokro.
[#21] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@davero, post #14

Ale jest programik exe2adf, ktory robi adf z plikiem exe
[#22] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@sanjyuubi, post #20

A może któryś z pinów w podstawce jest luźny i nie dotyka nóżki motoroli.
To nie są podstawki dedykowane na nakładanie na procesor, tylko na umieszczanie go wewnątrz i czasem mogą być jakieś problemy.
[#23] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@Norbert, post #21

Nie wiem,ale pamięć raczej to nie jest. Wyskoczyły by błędy. Nigdzie nie pisze, że problem jest z pamięcia tylko waiting for disk. Ważne,że działa. Niekóre gry mi sie odpalały na 9,5mb. Na 5,5 z tego co sprawdzałem śmigało wszystko. Szybkość jest podobna 9,5 czy 5,5mb jeśli chodzi o wczytywanie gier. Szkoda że dioda od hdd mi nie święci jak karta pracuje. Nie chce już kombinować bo musiałem lutować diode power od tego wyciągania i wkładania klawiatury. Wyłamał się kabel od tego mieszania.
[#24] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@Architect1200, post #22

Trudno mi powiedzieć starałem się docisnąć mocno. Pokazuje 9,5 jak nic. z ograniczeniem do 5,5 pracuje jak trzeba. Musiałby się tym zająć kto ma pojęcię większe ode mnie.
[#25] Re: AMIGA 600 fast ram i dysk 4gb na CF

@davero, post #24

Patrząc na zestawy do karty cf na allegro z taśmą do której można podłączyć, więcej niż tylko adapter różni się od mojego trochę. Być może mam inny adapter który ma problem z diodą. Trzeba by było spróbować innego zestawu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem