[#1] Napęd CD w obudowie zewnętrznej.
Jeśli macie za sobą boje z napędem CD w obudowie zewnętrznej to prosiłbym o rady co kupić jaki napęd i skąd wytrzasnąć obudowę do tego typu ustrojstwa.A móże warto kupić napęd CD/DVD slim w obudowie? Chciałbym podłączyć Amigę 600 do tego adaptera.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 17:46:55 przez Stoopi
[#2] Re: Napęd CD w obudowie zewnętrznej.

@Stoopi, post #1

Musi to byc obudowa z IDE i najlepiej z zewnętrznym zasilaniem, chyba że zastosujesz napęd z laptopa. Wtedy zasilanie brane będzie z płyty Amigi
[#3] Re: Napęd CD w obudowie zewnętrznej.

@Stoopi, post #1

Oczywiście chodzi o podłączenie napędu CD/DVD do adaptera. szeroki uśmiech
[#4] Re: Napęd CD w obudowie zewnętrznej.

@Stoopi, post #3

Żadna obudowa zewnętrzna nie ma na zewnątrz podłączenia na IDE.
Czeka cię modyfikacja .
[#5] Re: Napęd CD w obudowie zewnętrznej.

@Norbert, post #4

Ja pracuję nad zaadaptowaniem do A1200 zewnętrznego CD w obudowie ze streamera SCSI. Napęd wyjęty, miejsce idealnie pasuje na napęd 5,25" np CD lub DVD. W obudowie jest zasilacz który możemy użyć do zasilania napędu. Myślałem też aby zasilacz ów zaadaptować do zasilania Ami, niestety nie ma napięcia -12V więc odpada. Ale na zewnętrzny napęd się nada. Pomyśl nad tym.





I podepnę to taśmą do kątówki IDE z innego wątku. Tam też pytałem o przykładowe fotki napędu przy A1200.
[#6] Re: Napęd CD w obudowie zewnętrznej.

@Romlen, post #5

Kurcze,ciekawy pomysł.Dodatkowo osobne zasilanie by nie przeciążać zasilacza z Amisi,jak na razie numer jeden w pomysłach.
[#7] Re: Napęd CD w obudowie zewnętrznej.

@Stoopi, post #1

Ja mam podwójną wieżę SCSI - siedzi tam DVD i dysk SCSI. Cała wieża wpięta przez SCSI do Blizzarda w A1200.

Co do IDE można by było zrobić taką adaptację - wymienić przewód SCSI na 2 x ribbon IDE. Trochę to może być grube ale i za długie być nie może.

Dodatkowo trzeba by zrobić wyprowadzenie portu IDE na zewnątrz Amigi tak aby wieża dała się łatwo podłączać i odłączać.

Ew dysk i CD/DVD podpiąć SATA, 2x SATA wjechać do Amigi i tam konwerter 2 x SATA do 2 x IDE.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem