kategoria: A4000
[#1] A4000T - napędy
Rzecz dotyczy takiego modelu (zdjęcie z internetów).

1. Postanowiłem po latach zajrzeć do środka, wymontować stary CD-ROM i zainstalować w to miejsce nagrywarkę albo kieszeń na dysk IDE. W tym modelu (który konstrukcyjnie w ogóle wydaje mi się deko poroniony), zamiast zdejmowanych z obu stron ścianek obudowy, demontuje się tylko lewą razem z górą i dołem (jednolity kawał blachy zagięty w kształ litery "C". Prawa strona wydaje się zintegrowana ze szkieletem. No i teraz głupia sprawa - trzeba odkręcić śruby mocujące napęd, a ja po wstępnych oględzinach podrapałem się w głowę. Jak dostać się do śrubek od strony "litej", niezdejmowalnej ścianki? W końcu ktoś ten CD-ROM kiedyś zainstalował - może nawet ja sam 100 lat temu.

2. Ktoś ma doświadczenie z wykorzystaniem CF w A4000T razem z podłączeniem drugiego napędu? Jak tak patrzę na bebechy to wygląda na to, że adapter kątowy powszechnie stosowany w A600/A1200 się tam nie zmieści.
[#2] Re: A4000T - napędy

@Ijon_Tichy, post #1

Tam napędy optyczne, dyski i FDD - z tego co pamiętam - montuje się w specjalnych prowadnicach na zatrzaskach i aby się do nich dostać musisz chyba zdjąć panel frontowy.
[#3] Re: A4000T - napędy

@ITU, post #2

Dokładnie. Wyjmuje się napędy bardzo prosto i wygodnie, ale wymaga to demontażu przedniego panelu. Żeby łatwiej się go ściągało, warto najpierw zdjąć tę blachę, po czym ściskać trochę czarne grzybki wypychając je kolejno. Trzeba ogólnie uważać bo nietrudno uszkodzić tę część.
A sama obudowa, jak na swój czas, ale nawet dzisiaj, IMO była bardzo dobrze i solidnie zaprojektowana.
[#4] Re: A4000T - napędy

@baderman, post #3

wymaga to demontażu przedniego panelu

Trzeba ogólnie uważać bo nietrudno uszkodzić tę część.

vs
obudowa, jak na swój czas, ale nawet dzisiaj, IMO była bardzo dobrze i solidnie zaprojektowana


Jak dla mnie dwa pierwsze cytaty przeczą trzeciemu, no ale to już kwestia indywidualnych zapatrywań. Tak czy siak - dzięki wielkie panowie za podpowiedź w kwestii nr 1. Jak mnie następnym razem najdzie żeby w tym grzebać to w tym kierunku pójdę.
[#5] Re: A4000T - napędy

@Ijon_Tichy, post #4

Słuszna uwaga. Wiem, że napisałem coś niespójnego, ale już mi się nie chciało edytować z telefonu. Pozwólcie, że doprecyzuję:
Sama obudowa jest pancerna niczym czołg - i do jej wykonania nie mam żadnych zastrzeżeń. Panel też wygląda solidnie (a na pewno tak wyglądał jak był nowy), ale starzejący się plastik sprawia wrażenie, jakby nie najlepiej radził sobie z upływającym czasem. Klapka na panelu, to już jest bardzo delikatna sprawa (łamliwy górny łącznik, nad szybką). Uwagi dotyczące panelu, jak łatwo się domyślić, nie mają nic wspólnego z obudową. No i myślę, że plastik 20 lat temu, kiedy jeszcze sprzedawano te Amigi - nie budził zastrzeżeń. Mam nadzieję, że wyjaśniłem wspomnianą w poście wyżej sprzeczność :).

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 22:47:09 przez baderman
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem