kategorie: A1200, Prometeusz
[#1] Instalacja ClassicWB na A1200
Jak zainstalować ClassicWB na A1200?
Próbowałem dwóch sposobów.
1. Na postawionym już praktycznie gołym WB - zainstalowało się ok. Ale odpala się normalnie dalej mój pierwszy goły WB, doinstalowało mi tylko kilka katalogów itd. programów które w większości nawet się nie uruchamiają.
2. Na gołej partycji DH0 zostawiłem tylko plik system.zip potrzebny do instalacji ClassicWB, po instalacji, która przebiegła ok, system się w ogóle nie ładuje, dysk trochę mięli no i wyskakuje "shell" (nie wiem jak to nazwać "dos"?), bez żadnych błędów.

Co robię nie tak?

Proszę tylko nie pisać, żebym zrobił to na emulatorze - bo takiej możliwości nie mam.
[#2] Re: Instalacja ClassicWB na A1200

@Renton, post #1

Drugi sposób jest prawidłowy ale dlaczego nie działa, to nie wiem. Amiga spełnia wymagania danej dystrybucji? Ustawiłeś partycje na bootable?
[#3] Re: Instalacja ClassicWB na A1200

@_arti, post #2

A masz w tej amidze jakieś rozszerzenie pamięci lub kartę turbo ?
[#4] Re: Instalacja ClassicWB na A1200

@Amigo-A1200-040, post #3

OK, ugryzłem to.

Konfiguracja jak najbardziej pasuje do tego co mam - BIV 030/50 32MB

Okazało się, że ClassicWB wypakowuje wszystkie swoje pliki do katalogu System na DH0:
skąd brak bootowania. Odpaliłem system z dyskietki, poprzenosiłem wszystkie katalogi, pliki z tego DH0:System na DH0: i ruszyło.
Banalne, a jednak przy instalce tego systemu, mogli o tym pomyśleć. Chociaż coś napisać ;)

To taka informacja dla "potomnych".
[#5] Re: Instalacja ClassicWB na A1200

@Renton, post #4

Ja instalowałem prosto a CD wiec nie było takich problemów.
[#6] Re: Instalacja ClassicWB na A1200

@_arti, post #2

Zbaczając lekko z tematu, czy przy instalacji AmigaSYS 4 , gdzie w instrukcji pisze, żeby pliki rozpakować na bootowalną partycję, zresetować i instalacja się rozpocznie ... czy ta partycja też musi być "czysta"? Czy może na niej już być postawiony system?
[#7] Re: Instalacja ClassicWB na A1200

@Renton, post #6

Ja instalowałem na czysty system WB3.1 bez żadnych dodatkowych nakładek z tym że musiałem tylko zainstalować obsługę CD , czytałem to http://www.amiga.pekdar.net/amiga/index.php?artid=87
[#8] Re: Instalacja ClassicWB na A1200

@Renton, post #6

Ja miałem postawiony WB3.1, ściągnąłem ClassicWB Full, postawiłem na WinUAE, następnie całość przekopiowałem na wcześniejszy 3.1 i działa normalnie.
[#9] Re: Instalacja ClassicWB na A1200

@nostrum666, post #8

W przypadku ClassicWB stawianie wcześniej WB to tylko strata czasu.
[#10] Re: Instalacja ClassicWB na A1200

@_arti, post #9

Tak, ale nie robiłem tego tylko po to żeby instalować Classica, po prostu używałem wcześniej BetterWB, a kiedy mogłem sobie już pozwolić, z uwagi na sprzęt, na zainstalowanie CWB, to skopiowałem go po prostu na wcześniejszy system.
[#11] Re: Instalacja ClassicWB na A1200

@nostrum666, post #10

Nie musiałem stawiać WB3.1 po prostu mam spakowany więc tylko rozpakowałem i uruchomiłem instalkę Classica.
[#12] Re: Instalacja ClassicWB na A1200

@Amigo-A1200-040, post #11

Witam.
Proszę o pomoc,bo ręce opadają.
Chciałem wypróbować ClassicWB,pod Winuae.Postępując zgodnie z instrukcją tj.utworzyłem plik System.zip,wrzuciłem go do czystej partycji DH0 i wystartowałem z zamontowanego adf dyskietki instalacyjnej z pakietu ClassicWB.
System zainstalował się,ale nie bootuje.Przejrzałem zawartość partycji DH0 pod Winuae i są oczywiście pliki z ClassicWB ale nie ma katalogów C,S itp.W instrukcji nie jest nic napisane,aby ręcznie dograć pliki albo instalować ClassicWB na partycję DH0 z zainstalowanym wcześniej standardowym systemem.
Co robię źle?
[#13] Re: Instalacja ClassicWB na A1200

@ak47, post #12

W pliku system ZIP będziesz miał obraz dysku. Podepnij go w WinUAE jako dysk, zamontuj tez adf wb i uwuchom WinUAE z tego pliku z obrazem dysku.
Jak skończy kopiować dane z dyskietek to całego hdf przegrają sobie na kartę ad/cf i wrzuć do Amigi.
[#14] Re: Instalacja ClassicWB na A1200

@MariuszK, post #13

Jakoś sobie poradziłem z instalacją,ale ponownie mam inny problem.Od wczorajoraj walczę z partycjami dużymi,bo 14GB .Jak już uda się ją poprawnie sformatować,to przy próbie kopiowania plików po chwili mam komunikat Wrong bitmap block oraz Wrong dirblock id.Gdzie jest problem?Transfery ustawione na 0x1fe00,scsi.device 43.45,system plików pfs3.HdToolBox z WB 3.14.
Czy problemem mogą być karty SD?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 21:15:41 przez ak47
[#15] Re: Instalacja ClassicWB na A1200

@ak47, post #14

Ile masz fastu? Na mniejszych partycjach też się tak dzieje? ROM też 3.1.4, czy zwykły 3.1?
[#16] Re: Instalacja ClassicWB na A1200

@MariuszK, post #15

Kopiuję pliki pod winuae.Coś jest nie tak z dużą partycją.
Teraz pod ClassicWB jest jako 14GB(na pasku w okienku),natomiast w momencie formatu pod Scalos lub HDToolBox ta partycja widnieje jako 2GB.

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 21:23:30 przez ak47
[#17] Re: Instalacja ClassicWB na A1200

@ak47, post #16

Ja swoje, ty swoje... daj sobie pomóc. Po kolei:
Ile masz fastu i z czego (jaka karta)? ROM też 3.1.4, czy zwykły 3.1? Na mniejszych partycjach też się tak dzieje?
[#18] Re: Instalacja ClassicWB na A1200

@MariuszK, post #17

Blizzard 1230 8,16 lub 32 MB
Apollo 1230
Rom 3.1
Tak,na mniejszych partycjach wyskakują błędy.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 13:48:12 przez ak47
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem