kategoria: A4000
[#1] A4000 i pionowe pasy AGA
Mam taki problem.
Kiedyś pokazały misie takie pasy jak na na załączonym zdjęciu, potem same znikły (znikały też jak amiga trochę podziałała/nagrzała się) ,nie było ich przez jakieś pół roku. Teraz od tak pokazały się znowu.
Wykluczam problem z softem, wyciągam wszystkie karty zorro i sacandoubler też efekt jest ten sam.
Czy ktoś miał taki przypadek i wie co to może powodować.

[#2] Re: A4000 i pionowe pasy AGA

@Risc, post #1


Inny kabel sprawdzales?
Dzieje sie to w pal czy dblpal, multiscan itp?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 14:50:13 przez Norbert
[#3] Re: A4000 i pionowe pasy AGA

@Risc, post #1

Mialem kiedys to samo w A1200. To byl poczatek konca dzialania plyty glownej.
W twoim przypadku proponowalbym w pierwszej kolejnosci wymiane SIMMa odpowiedzialnego za pamiec CHIP.
Jesli to nie pomoze to usterka moze byc powazneiejsza.
[#4] Re: A4000 i pionowe pasy AGA

@Norbert, post #2

na każdym trybie tak się dzieje, kabel też wykluczam.
Powalczę z kartą procesora (upgrade z 040 na 060- tzw.A3660) i tym simm od chip
[#5] Re: A4000 i pionowe pasy AGA

@Norbert, post #2

udało się,problem był po stronie slotów zorro, po ich wyjęciu wszytko wróciło do normy.
Wyczyściłem je i zamontowałem ponownie, Amisia działa jak należy.
[#6] Re: A4000 i pionowe pasy AGA

@Risc, post #5

Ja obstawiałem na pamięć czytając ten wątek. Ale skoro już działa to fajnie. Takie pasy spotykam na serwisie w PCtach :)
[#7] Re: A4000 i pionowe pasy AGA

@Risc, post #5

Możesz mieć gdzieś w okolicach układu LISA zimny lut jak montujesz lub wymontowujesz sloty wtedy płyta się trochę napręża i łączy do jakiegoś czasu aż znowu przestanie.
Miałem podobny problem w swojej amidze.
[#8] Re: A4000 i pionowe pasy AGA

@superbonio, post #7

U mnie występowały podobne interferencje. Śmieszne ale zawsze gdy założyłem płytę od obudowy więc myślałem, że coś się grzeje. Okazazało się, że pomogło uziemienie obudowy i wszystkiego co możliwe. Czytałem również, że należy z powodu interferencji oddalić kartę dźwiękową od graficznej. Zniknął mi dźwięk w słuchawkach z soundblastera, chodzi o pomruki jakby ram szeptał, reszta dźwięków oczywiście ok. Trzeba się pozbywać niepotrzebnych elektronów. Niezawsze kable łączeniowe muszą być zjawiskiem problemów.
[#9] Re: A4000 i pionowe pasy AGA

@superbonio, post #7

Na razie jest OK, ale zimnych lutów nie wykluczam, samo się kiedyś pojawiło i samo znikło by znowu się pojawić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem