kategoria: Programy
[#1] X-Copy i turbo
Która wersja X-Copy nie wiesza się przy obecności karty turbo?
[#2] Re: X-Copy i turbo

@Tomski, post #1

Używam X-Copy '93 Pro, ale - po prawdzie - pierwsze słyszę, że którakolwiek wersja się wiesza.
(Mam 68030 i 68060 na drugiej A1200, w obydwu wypadkach wszystko pracuje poprawnie.)
[#3] Re: X-Copy i turbo

@Tomski, post #1

Mam dwie wersję 6 i jakąs wcześniejszą. Nie pamiętam czy obie się wieszały, bo dawno nie używałem. Ja jednak winiłem o to raczej obecność dwóch stacji dyskietek. Najczęściej system zawieszał się przy wyjściu z programu, jakby przy teście obecności dyskietek w stacji.
[#4] Re: X-Copy i turbo

@Rafał A-3000, post #3

Dwie stacje dyskietek mam. Sprawdzę jak się zachowa X-Copy gdy podpięta będzie tylko DF0: .
[#5] Re: X-Copy i turbo

@Tomski, post #1

A to musi być xcopy?
Są przecież inne tego typu programy i działające pod WB np. SuperDuper
[#6] Re: X-Copy i turbo

@Norbert, post #5

Ja używam X-copy 93 z fioletowym tłem. Działa z ACA1233. Inne wersje mają problem z poprawnym wyświetleniem obrazu. Zaznaczam że problem pojawia się tylko pod WB 3.9. Startowane z dyskietki działały ok (o ile dobrze pamiętam)
[#7] Re: X-Copy i turbo

@snifferman, post #6

To, rozwijając temat, o bezproblemowym działaniu z 68030 i 68060 mówiłem, mając na myśli środowisko WB 3.1. Jednocześnie, ilość stacji nie wpływała na błędy wyświetlania. Również mowa o XCopy z fioletowym tłem.

[#8] Re: X-Copy i turbo

@Tomski, post #1

mount rad:
diskcopy df0: rad:
(zmiana dyskietki)
diskcopy rad: df0:


Zamiast rad: można użyć np. fms.device (fmsdisk z Aminetu) który mountuje/nagrywa ADFy.

I już.OK
[#9] Re: X-Copy i turbo

@F7sus4, post #7

Właśnie na tej wersji mnie się wiesza X-Copy.
Mam Workbench 3.9, DO5.82, A1260 oraz DF0: i DF1: . Dzisiaj zrobiłem testy. Przy odłączonym flopie DF1: nie wiesza się program. Działa wtedy X-Copy ok. Nie licząc tego, że nie widzi dyskietki w napędzie DF0:. Ale wina jest po stronie A1200 made of Escom.
Odpaliłem Amigę ze specjalnej dyskietki z X-Copy(inna wersja X-Copy, dzięki Dorian3D), z podłączonymi dwoma napędami DF0: i DF1: . Program działa i nie wiesza się. Wykrywa dwa napędy. Nie widzi dyskietek w napędach - DF0: stacja Escom'owska, i DF1: przerobiony soniak z pieca. Tak, że ma prawo X-Copy ich nie widzieć.
SuperDuper 3.0 kopiuje dyskietki pomiędzy oboma napędami bez problemu.
A odpowiadając na pytanie dlaczego X-Copy chciałem używać, to jedynym powodem jest to że ten program kojarzy mi się z Amigami z giełdy na Grzybowskiej, ze stolikami z rozstawionym sprzętem w budynku szkoły. Na każdym monitorze było widać ten program. Od taki powrót do przeszłości. Jak widać trzeba jeszcze mi napędy zmienić aby używać X-Copy.
A na marginesie jak się wychodzi z X-Copy:)?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 22:09:07 przez Tomski
[#10] Re: X-Copy i turbo

@Tomski, post #9

Wyjście jest w lewym górnym rogu.


Stację nie są widoczne w xcopy, czy nie rozpoznaja dyskietek?
Na tą pierwszą przypadłość jest rozwiazanie.
[#11] Re: X-Copy i turbo

@Tomski, post #9

A na marginesie jak się wychodzi z X-Copy:)?


Kliknij lewym klawiszem myszy w górny, lewy róg ekranu.
[#12] Re: X-Copy i turbo

@Norbert, post #10

Stacje są widoczne. Nie rozpoznaje dyskietek. A wiem, że dyskietki są dobre gdyż jedna to Apollo-install, z której to walczę z Apollo Scsi Module. Druga to Workbench 3.1 - też sprawna.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem