[#1] Jak dodać aplikacjom systemowym Chip Ramu ?
Witam
Ostatnio dokupiłem do mojej Amigi kartę 1230 Elbox więc pamięci ram (Fast) mam pod dostatkiem ale ciągle brakuje mi pamięci chip dla aplikacji takich jak Birdie , paterny na ekrany i okna , NevIcons itp.
Zainstalowałem program VMM ale nie za bardzo wiem jak na nim wymusić zwiększenie pamięci chip.Nie mogę skorzystać z Fblit-a bo mam zainstalowane MCP a one się gryzą.
A1200/Rom 3.0/WB 3.1/Elbox 1230 MKII/2Mb Chip !/48 Mb Fast i oczywiście HD 3.2 Gb
Proszę o w miarę obszerne informacje.
Pozdrawiam wszystkich czytających :)
NowyIZielony

[#2] Re: Jak dodać aplikacjom systemowym Chip Ramu ?

@Nowyizielony, post #1

FBlita można używać wraz z MCP, wystarczy poczytać dokumentacje :P

[#3] Re: Jak dodać aplikacjom systemowym Chip Ramu ?

@Nowyizielony, post #1

W żaden sposób nie zwiększysz ilości pamięci Chip, to ograniczenie sprzętowe. VMM umozliwia obsługę pamięci wirtualnej, ale nie jest ona widziana jako chip ram.
Jedyne co możesz zrobić, to oszczędzać chip ram:
- używać łatek przenoszących struktury systemowe do FastRAM
- zainstalować FBlita (bezproblemowo działa z MCP, pewnie któraś łatka z MCP się gryzie, wyłącz wszystkie, zainstaluj FBlit i po kolei włączaj wszystkie łatki MPC aż znajdziesz winowajcę)
- po instalacji NewIcons wymusić korzystanie z trybu RTG dla ikon
[#4] Re: Jak dodać aplikacjom systemowym Chip Ramu ?

@wali7, post #3

lub zainstalowac karte graficzna - rozwiazanie najlepsze jednak najkosztowniejsze.

[#5] Re: Jak dodać aplikacjom systemowym Chip Ramu ?

@Nowyizielony, post #1

Wątek przewijał się na forum kilkanaście razy. Poszukaj, a na początek:

artykuł
[#6] Re: Jak dodać aplikacjom systemowym Chip Ramu ?

@Nowyizielony, post #1

To ja trochę zaśmiecę wątek ;)
łaty i inne w moim Startup-Sequence:
------------------------------------

TurboVal NOFLASH
;-szybsza walidacja dysku, pierwszy wpis na S-S

FastExec REBOOT NOEXEC PATCH FASTSSP FASTVBR FASTMEM FASTINT CACHE 0x00000001
;-FastExec przenosi parę drobiazgów z CHIP do FAST

;MakeDir... - to tak, żebyś wiedział, w którym miejscu S-S jestemy
;Resident dla Assigna
;Assign >NIL: ENV:...

PatchControl DO_LAUNCHER
;-programik z pakietu MCP - pilnuje, żeby łatki się nie gryzły

SetPatch QUIET
;-tu wiadomo ;)

StackAttack
;-Bardzo ważny programik dla łatających system - łatanie systemu powoduje zwiększenie zapotrzebowania programów na stos (ustawienia Stack w ikonie programów) - StackAttack automatycznie zwiększa stos aplikacji, dzięki czemu wzrasta stabilność systemu. W tym momencie StackAttack jest ładowany i instaluje patch na stack, aktywowany będzie później.

MCPRamLibPatch >NIL:
;-Kolejny programik z pakietu MCP - łata na RamLib

MCP
;-wiadomo - później napiszę Ci co trzeba w nim wyłączyć, żeby nie gryzł się z resztą...

;Version i FailAt...

Run >NIL: C:MagicWB-Demon 4,123,123,123 5,175,175,175 6,170,144,124 7,255,169,151 8,0,0,255 ; Don't remove this entry!
;-Bo MagicWB jest jak Lenin - wiecznie żywy ;)

;Assigny... T:, Clips:, REXX:, Keymaps: itd

FBlit
;-na domyślnych ustawieniach

BlazeWCP
;-Hmm... po cholerę to mam (?) i tak nie kożystam z niego...

;BindDrivers;
;Mount...
;AddDatatypes...
;SetEnv Workbench $Workbench
;SetEnv Kickstart $Kickstart
;UnSet Workbench
;UnSet Kickstart

FastIPrefs NOWAIT NOGAUGE LOCKPEN NOFULLWB; NoMemPatch; <-if machine crash
;-zamiennik IPrefs - następne rzeczy z CHIP do FAST, jeżeli po instalacji łaty komputer się wiesza, to usuń średnik po NOFULLWB z tym, że właściwie z aktywną opcją NoMemPatch przestanie być dla Ciebie użyteczny, więc jeżeli się wiesz, to powróć do (r) IPrefs

;Conclip
;Path
;Execute S:User-Startup

StackAttack AUTO
;-aktywacja ww. StackAttack

;LoadWB DELAY
;-opcja DELAY czeka z pokazaniem WB, aż załadują się programiki z WBStartup

FText
;-wszystkie teksty z CHIP do FAST - nieźle przyspiesza wyświetlenie napisów no i oszczędza CHIP

;EndCLI czyli koniec
---------------------------------
To by było na tyle, jeżeli chodzi o S-S. W User-Startup mam assigny, MUI, NewIcons itd.

Funkcje, które mam wyłączone w MCP:
-AppChange
-AssignPrefs
-AutoMount
-Cachefont
-Default PubScreen
-Force Hires Pointer
-LeftyMouse
-MapUmlauts
-Memory Patch
-Mouse-Speeder
-No Capslock
-NoTopaz
-PointerPatch
-Power Saver
+Processor - jest włączony, ale wykorzystuję z niego jedynie: Instruction Cache i FastGary - reszta jest wyłączona - to własnie w tej opcji powstaje największe zamieszanie w łatach
-PubModes
-QuickDraw - to ta opcja gryzie się z FBlitem o ile mnie pamięć nie myli
-Screen Blanker
-Screen Dimmer
-ScreenManager
-ScreensMenu
-ShapeShifter
-Snap
-Solid Windowmoving
-Solid Windowsizing
-Sun Options
-WBGauge

Używam MCP 1.32 - w różnych wersjach MCP nie zawsze były wszystkie wymienione przezemnie łaty (np. wczesne 2.x były mocno okrojone) - jeżeli nie możesz znaleźć podanej przezemnie funkcji - to znaczy, że wersja, którą masz akurat jej nie obsługuje no i bardzo dobrze... ;)

Ech te uśmieszki... nie da rady napisać C: Patch...

P.S. To jeszcze napiszę jakie są efekty tego łatania:
Mam WorkBench w rozdzielczości 724x566 i 256 kolorów, w tle obrazek 724x566 (128 kolorów). Po starcie WB - wolnego CHIP: 1,720 MB. Jeżeli potrzebuję więcej CHIP uruchamiam WB bez podkładu i w rozdziałce 640x256 (8 kolorów) i mam 1,9MB CHIP do dyspozycji.



Ostatnia modyfikacja: 19.10.06 14:08
[#7] Re: Jak dodać aplikacjom systemowym Chip Ramu ?

@APC74, post #6

Dziękuję
Taka garść pomocy powinna mi wystarczyć jak tylko będę mial chwilę sprawdzę.
Pozdrawiam wszystkich czytających.

[#8] Re: Jak dodać aplikacjom systemowym Chip Ramu ?

@APC74, post #6

nie wiem jak ci sie udalo uzyskac 1.9 CHIP w takiej rozdzielczosci i w takim bitplanie

wszak otwarcie screenu to ok 200 kb Chip RAM

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem