[#1] Pytanie A1000 ram expansion
Witam
Rozebrałem Amigę 1000 do czyszczenia (w końcu) i okazuje się że ma ona w środku coś takiego:
http://amiga.resource.cx/exp/dramex4m

oprócz tego Amiga ma na przedzie podłączone 256 kilo rozszerzenia a i tak po załadowaniu kickstartu i workbencha pokasuje tylko coś około 380 kb.

zdziwiło mnie to bo informacja na stronie sprzętu mówi że to jest 4 mb ramu a Amiga widzi tylko 512 łącznie (po załadowniau kicka oczywiście mniej)

pytania:
- czy ktoś coś takiego ma?
- czy to faktycznie jest rozszerzenie pamięci
- jak sprawdzić czy to moje jest sprawne?

wkłada się to w miejsce procesora a sam procek w tę kartę. Amiga uruchamia się bez probleów i działa stabilnie stąd moje zdziiwnia, że mam jakby rozszerzenie ale jakby nie widoczne
[#2] Re: Pytanie A1000 ram expansion

@retronav, post #1

A czy nie trzeba dodać ręcznie pamięci?
[#3] Re: Pytanie A1000 ram expansion

@retronav, post #1

Kości pamięci są w podstawkach ?
Sysinfo co pokazuje?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem