kategoria: A2000/A3000
[#1] Identyfikacja karty
Hej.
Mam prośbę o pomoc w identyfikacji tej karty. Na płytce drukowanej jest napis DM-Elektronik oraz Konv 1.



Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 20:24:24 przez km-l
[#2] Re: Identyfikacja karty

@km-l, post #1

Od razu rzuca się w oczy niebieska linia opóźniająca, stosowana m.in. w starych telewizorach kineskopowych. Jest to ewidentnie karta analogowa. Zrób zdjęcie pokazujące napisy na układach scalonych.
[#3] Re: Identyfikacja karty

@RomanWorkshop, post #2

Od tej karty jest wyprowadzony na przedni panel Amigi potencjometr. Ta A2000 prawdopodobnie pochodzi z salonu fryzjerskiego. Po starcie uruchamia się program z fryzurami. Może dzięki tej karcie wstawiana była twarz klientki? :)



Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 20:51:01 przez km-l
[#4] Re: Identyfikacja karty

@km-l, post #3

Układy TDA to: dekoder obrazu PAL oraz generator sygnałów synchronizacji pionowej i poziomej. Mogę strzelać, że karta zamienia obraz PAL (gniazdo chinch) na obraz RGB dla starego monitora analogowego (złącze DB9).
[#5] Re: Identyfikacja karty

@RomanWorkshop, post #4

cholera kupiłem amigę i mam w niej taką kartę właśnie, Panowie jestem już bogaty ? hahaha
[#6] Re: Identyfikacja karty

@QUAD, post #5

Możesz zainwestować w salon fryzjerski teraz :D
[#7] Re: Identyfikacja karty

@Vato, post #6

no w sumie moja jest fryzjerką i ma salon, ale mojej amigi niedostanie hehe

apropos Vato, w pracy się pracuje a nie pisze na forum, jak by to widział twój boss to by było :)

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 16:59:33 przez QUAD
[#8] Re: Identyfikacja karty

@QUAD, post #7

Mój boss mnie widzi raz w miesiącu... wtedy akurat pracuję
Teraz też pracuję tylko mam taką podzielność uwagi że i forum obskoczę hahaha!


Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 18:09:50 przez Vato
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem