kategoria: A600
[#1] A600 możliwości rozbudowy....
Dzień dobry,
Parę dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem A600HD (z 20MB dyskiem :)). Zastanawiam się teraz nad możliwością rozbudowy... Myślałem o zakupie Furii rev. 2, dodatkowego 1MB CHIP oraz jakiegoś trwałego zamiennika HDD - tutaj prosiłbym o pomoc w wyborze:
1. jaką kątówkę kupić aby można byłoby ją zamontować obok Furii.
2. czy montaż Furii jest równoznaczny z usunięciem ekranu?
3. czy wybrać przejściówkę - adapter kart CF czy SD?
4. pozostać przy obecnym Kickstarcie, czy też myśleć o wymianie na 3.1 (a może jeszcze lepiej przełącznik kickstartów)?
Dziękuję za odpowiedź.
Zbyszek
[#2] Re: A600 możliwości rozbudowy....

@zzielinski, post #1

Wypowiem się tylko na temat pytania 4. Najlepiej przełącznik 1.3/3.1, nie będzie problemu z zabawą z grami które uruchomią się tylko pod 1.3.
[#3] Re: A600 możliwości rozbudowy....

@Stoopi, post #2

Jak ten dodatkowy 1mb to najlepiej od razu z zegarem kupić.
[#4] Re: A600 możliwości rozbudowy....

@wsklive, post #3

Na Alle paliozor sprzedaje takie rozszerzenie 1MB CHIP + RTC co pewien czas. Ew. może jeszcze mieć Architect1200 lub dez3.
Można wziąć kickstart 3.1 a 1.3 wgrać z dyskietki
Co do karty CF lub SD jako dysku to jeśli nie masz kompatybilnej CF to taniej będzie kupić adapter sd2ide

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 18:54:15 przez jimmy
[#5] Re: A600 możliwości rozbudowy....

@zzielinski, post #1

Jeśli chcesz myśleć potem o scandoublerze to kupno A604n jest dobrym wyjściem.
[#6] Re: A600 możliwości rozbudowy....

@Stoopi, post #5

Niedawno na naszej giełdzie oferowałeś a604n w dobrej cenie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 19:01:16 przez jimmy
[#7] Re: A600 możliwości rozbudowy....

@jimmy, post #6

Tak, chętnych było dużo. Najszybsza osoba zadzwoniła do mnie po paru minutach. :P Sprzedawałem swoją Amigę 600HD i trochę rzeczy z mojego zbioru retro-komputerów by mieć kasę na Amigę 1200. Udało się i teraz zdobi moje biurko. :]
[#8] Re: A600 możliwości rozbudowy....

@zzielinski, post #1

Nie może to być adapter wpinany bezpośrednio w płytę,chyba że kupisz taki który będzie wyprowadzał kartę CF w stronę lewej krawędzi Amigi.U mnie z Furią zamontowałem adapter SD na krótkiej taśmie,która pozwalała ładnie ułożyć wszystko razem.Moja Amiga 600 nie miała fabrycznie górnego ekranu jak w Amidze np. 500.Nie wiem czy były wersje z ekranem.
[#9] Re: A600 możliwości rozbudowy....

@zzielinski, post #1

To ja polecam:
- adapter SD-IDE 44pin, taki link
- adapter kątowy wpinany w złącze na płycie, który pozwala zamocować kartę SD po lewej stronie, robiąc miejsce dla Furii, oraz "naprawia" działanie diody HDD w Amidze, tak to wygląda link
- czytnik kart CF taki link
O w/w pozycje zapytaj użytkownika pong777 z tego forum.
Do tego jakaś starsza karta CF o mniejszej pojemności, wraz z czytnikiem kart CF pozwoli przenosić dane pomiędzy PC a Amigą.
- kick 1.3/3.1 jak najbardziej
[#10] Re: A600 możliwości rozbudowy....

@dawid84, post #8

Nie może to być adapter wpinany bezpośrednio w płytę,chyba że kupisz taki który będzie wyprowadzał kartę CF w stronę lewej krawędzi Amigi.
Mój KA47 + SD2IDE się znakomicie zmieszczą.
[#11] Re: A600 możliwości rozbudowy....

@Krashan, post #10

Dokładnie o to mi chodziło :)
Do całości jeszcze koniecznie rozszerzenie 1MB pod klapkę.
[#12] Re: A600 możliwości rozbudowy....

@Krashan, post #10

Mój KA47


Gdzie go idzie zakupić ??
To ten u Ponga na allegro ?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 21:06:22 przez Blady

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 21:07:23 przez Blady
[#13] Re: A600 możliwości rozbudowy....

@Blady, post #12

Można u Ponga, można u mnie bezpośrednio. Jak kto woli .
[#14] Re: A600 możliwości rozbudowy....

@Blady, post #12

@ Blady
Wiadomo, że u producenta taniej szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem