kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, Sprzęt
[#1] Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą
W związku z tym że w wątku Monitor LCD dla Amigi bez SD trudno wyszukać informację o działających monitorach LCD proponuję stworzyć nowy wątek którym podawane będą modele monitorów LCD działających bezpośrednio przez przejściówkę VGA (bez żadnych dodatkowych urządzeń !!!). Proszę o odpowiedzi z modelami.
[#2] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@biolog77, post #1

Benq BL702A testowany z A500+, A600, A1200, A2000, A4000 i CDTV
[#3] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@biolog77, post #1

Tu masz w miarę aktualną listę.
link
[#4] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Jenot, post #3

Nie chodzi mi o taką opowiedz – po pierwsze tu jest lista nie tylko działających a po drugie test na Atari nie daję 100% pewności w wypadku Amigi.
Proszę o modele przetestowane na Amidze.
[#5] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@biolog77, post #4

Jest lista działających i niedziałających - wiesz od razu że jakiś model nie działa. A co do Atari to uwierz mi - jeśli jakiś model działa z Atari ST to na pewno zadziała z Amigą. Ja opierałem się na tej liście szukając na Allegro monitora LCD do Amigi.
[#6] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Jenot, post #5

To proszę żebyś podał te które masz przetestowane – deklaruje się że na koniec zbiorę wszystko w jedno spójną listę.
[#7] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@biolog77, post #6

Nec Accusync 71vm, Nec Multisync 1550M. Te dwa miałem i działają w zasadzie bezproblemowo (w niektórych trybach obcinają z dołu ok. centymetr ale to niestety przypadłość większości LCD pod Amigą).
[#8] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@biolog77, post #6

Może taką listę podwiesić gdzieś na ppa, co by została dla potomnych. Aktualnie lista monitorów rozrzucona jest po różnych wątkach. Z amigami współpracują Samsungi MP, ale nie po VGA - a po SCART.
[#9] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@codi, post #8

No ale to juz jest lcdTv jak mõj syncmaster 741MP i wszystko ma na nim działać!
[#10] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@biolog77, post #1

Dobrze działa Dell 2001FP - trzeba tylko każdorazowo "centrować" obraz po włączeniu/restarcie.
[#11] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@biolog77, post #1

NEC Accusync 71VM - Posiadam 2 sztuki, na pewno dzialają z A1200 oraz A600.
Na A600 troszke gorszy obraz.
[#12] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Geeman, post #11

Na 741MP obraz przez SCART niestety drży w pionie, radzę unikać, no chyba, że ktoś jest bardzo mało wymagajacu. Tak samo jak na większości LG M1721A (sprawdzałem łącznie 3 sztuki i tylko jedna jest OK - musi mieć inną elektronikę niż pozostałe, więc loteria...).

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 12:13:08 przez Jacques
[#13] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@biolog77, post #1

Działa każdy monitor który posiada odświeżanie pionowe od 50Hz.

Poziome odświeżanie w trybie VGA wynosi około 30KHz (Tryby Amigi X 2 dają nam odświeżanie VGA - dblPAL, dblNTSC)

Większość monitorów posiada częstotliwość pionową od 56hz. Musisz znaleźć taki który wyświetla obraz od 50Hz.

Taki monitor będzie działał na 90% z Amigą.
[#14] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Hubez, post #13

To akurat nie jest prawda. 50Hz odchylania pionowego gwarantuje poprawną pracę w trybach PAL ze scandoublerem, bez scandoublera zadziałają na pewno jedynie tryby DblPAL i productivity. Aby wyświetlić tryby PAL bez scandoublera potrzebny jest monitor, który da radę zejść do 15kHz HSYNC. Niewiele monitorów wyświetlających poprawnie 31kHz/50Hz wyświetli 15kHz/50Hz.
[#15] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@biolog77, post #1

[#16] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Jenot, post #14

,ale kolega Biolog pyta o obraz po przelotce VGA, więc chodzi tu o DblPAL, DbLNTST etc.
[#17] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Hubez, post #16

Po przelotce bez scandoublera ze wskazaniem na poprzedni wątek dotyczący monitorów 15kHz.
[#18] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Jenot, post #17

a czy ktoś miał testował HP Compaq LA2206xc moze?
ze wstepnego klikania w menu widze ze mozna tam ustawic dowolne odswiezanie w zasadzie.
[#19] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@softiron, post #18

Ustaw 1Hz i sprawdź czy faktycznie tak działa
Nie masz przelotki żeby sprawdzić z Amigą?
[#20] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Vato, post #19

no wlasnie nie mam. mam za to 2 monitory w ktorych mozna sobie popstykac pionowo, poziomo w zakresie od 0. pionowo na 1 to mam obraz ekniety w lewo i troche litery i krawedzie sie rozmywaja. ale nieznacznie.
na SACP wezme oba, moze jakas litosciwa dusza podratuje taka przelotka do testow.
[#21] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@softiron, post #20

Na SACP potestujemy i luzik. Ja zawsze mam przelotkę, ale nie pożyczę jaj poza party niestety bo potrzebna
[#22] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Vato, post #21

jak pomysł wypali to sobie taką nabędę.
[#23] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Jenot, post #7

Czy 71VM-BK to to samo co 71VM i analogicznie czy 1550ME to to samo co 1550M ?.Takie oznaczenia są na tylnich nalepkach.

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 00:09:59 przez biolog77
[#24] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@biolog77, post #23

Niestety nie mam już żadnego z tych monitorów więc nie jestem w stanie sprawdzić. Myślę jednak, że jeśli z przodu masz odpowiednie oznaczenie czyli Accusync 71VM lub Multisync 1550M to będzie OK. Poza tym wydaje mi się, że BK to jedynie oznaczenie koloru obudowy.

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 09:13:35 przez Jenot
[#25] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@biolog77, post #1

Ja używam telewizora Philips 20PFL5122/58 ,klasyczny LCD 20" matryca 640x480 i wejscie DVI ,działa idealnie z przejściówka vga.
[#26] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@biolog77, post #1

Używam iiyama XU2590HS duży działa od 15Khz - gry chodzą, boot menu chodzi i workbench w prawie wszystkich trybach. Ma głośniki (słabe ale grają z amigą) Używam dblPal obecnie do Systemu. Używam zwykłej przelotki kabelkowej 1do1 bez dodatkowych układów.
Moniter działa też z PC - ma wybornik portów, można się przełączać pomiędzy DVI,VGA(amiga), HDMI.
[#27] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Lukasz1977, post #26

OK to proszę więcej takich informacji. Tak jak obiecałem zbiorę to pózniej w tabelę.
[#28] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@Lukasz1977, post #26

Jak z proporcjami? Da się ustawić 4:3 czy rozciąga?
[#29] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@gerul, post #28

Witam

Mam okazje kupić w dobrej cenie monitor EIZO FlexScan L 685
One chyba kiedyś były bardzo drogie, używane w redakcjach itp.

W danych technicznych dosyć szerokie zakresy częstotliwości, może da się wyświetlić 15kHz?

Tu dane techniczne:

www.eizoglobal.com/support/db/files/catalogs/lcd/L685.pdf
[#30] Re: Monitor LCD działające po przejściówce VGA z Amigą

@elekdj, post #29

Niestety nie wyświetla, ale za to piękny obraz i kolory pod emulatorem amigi, polecam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem