kategoria: A4000
[#1] A4000+Mediator
kupiłem właśnie mediatora Mediator PCI 4000Di MK3 do A4000 040 64mb ramu
WB 3.1, kick 3.1, zawartość z CD przeniosłem na CF bo system mam na CF 4GB i zainstalowałem wszytko poprzez instal + dałem konfig proponowany przez instalator
no i nie mam pojęcia do dalej
pewnie trzeba teraz porobić jakieś ustawienia w systemie
karta Voodoo3 + siec tplink TF-3239DL na chip 8139D+usb na pci przerobiony do amigi+SB CT 4810
chciałbym się trochę pobawić jeszcze przed AP
pomóżcie, proszę
w instrukcji nic nie tylko montaż do A4000 mediatora i opis zworek

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 12:41:04 przez JacK_Swidnik
[#2] Re: A4000+Mediator

@JacK_Swidnik, post #1

Do mediatora powinieneś dostać płytę ze sterownikami do kart PCI.Jest tam też mała instrukcja co do ustawień. I jeśli masz Voodoo 3 to trzeba zainstalować Picasso 96 (powinien być na tej płytce, abo pobierz z sieci) i sterownik do tej karty. No i trzeba ją wybrać w prefsach. Na płytce opisane jest krótko na co trzeba zwrócić uwagę.
[#3] Re: A4000+Mediator

@AS, post #2

Płytkę mam i zgralem na Cf jak pisałem.
Nie znam J.angielskiego. Slabo.
Przydala by się w j.polskim lub zrzuty ekranów bo jestem wzrokowcem.
Wiem juz ze mam podmienic pliki do vooodoo jakies
[#4] Re: A4000+Mediator

@JacK_Swidnik, post #3

Mediator instalacja

Tu jest ładnie opisane co i jak. Ja aktualnie walczę z V3 na 1200, na razie przegrywam także życzę powodzenia.
[#5] Re: A4000+Mediator

@codi, post #4

Wstyd sie przyznać. Tak se namieszalem z ta instalacja ze teraz mi system.nie startuje wcale.
[#6] Re: A4000+Mediator

@JacK_Swidnik, post #5

Nie przejmuj się, to nie Twoja wina, że spece z Commodore tak zaprojektowali Amigę i jej system, przy okazji nie dodając wielu rzeczy, że musiałeś namieszać z instalacją i przez to system nie startuje wcale.
A tak serio, może warto spróbować ClassicWB zamiast męczyć się i uda się ruszyć Amigę z posad świata retro.
[#7] Re: A4000+Mediator

@JacK_Swidnik, post #5

Najlepiej przenies sterowniki do kart Mediatora w jedno miejsce, aby nie były uruchamiane podczas startu Amigi.
Teraz pojedynczo wlaczaj je i sprawdzaj czy np. pojawiły się rozdzialki voodoo w screenmode.
Gdyby cos nie zaskoczylo, przy użyciu snoopdos sprawdzisz czego brakuje
[#8] Re: A4000+Mediator

@Norbert, post #7

Nie chce clasicwb, nie pasuje mi za dużo bajerów.
Są sobie postawiłem czysty wb 3.1 i dodałem tylko to co używam.
Doinstalowalem mediatora i sterowniki. Wszytko dzialalo do czasu jak zaczolem bawić sie ustawieniami Picasso tego config

Jak wejść w setup i w edycje bo pewnie jakis wiersz jest dopisany w autostarcie.

Jak jutro nie uruchomię to mi chłopaki w piatek pomogą na AP


Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 20:35:44 przez JacK_Swidnik
[#9] Re: A4000+Mediator

@JacK_Swidnik, post #8

Ustawiłeś jakis tryb w sterownikach P96 na voodoo?
Jeśli tak, to podłącz monitor pod voodoo.
[#10] Re: A4000+Mediator

@_Skiba, post #9

Podloczony byl i jest i nic się nie dzieje.
Dobra zostawie. Jutro przygotuje sobie tylko nowa czysta instalacje na drugiej karcie Cf żeby w piatek nie tracić czasu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem