kategoria: Karty CF
[#1] Amiga nie widzi PCMCIA :(
Ostatnio zainstalowałem sobie kości 3.1 i 3.9 na karcie. Nie chciało chodzić, więc musiałem coś zmieniać w boot sequence.
Teraz wszystko chodzi ale... Wkładam karty w przejściówki PCMCIA i nie widać. Wczytałem stary WB 3.1 - widzi.
Co tu jest nie tak?

A1200, ACA1233, CF 8GB 3.9
[wyróżniony] [#2] Re: Amiga nie widzi PCMCIA :(

@Kagaster, post #1

W bootmenu widać CC0: ?
Uzywasz tej samych plików i mountlisty dla urządzeń na PCMCIA ?
[#3] Re: Amiga nie widzi PCMCIA :(

@Kagaster, post #1

Używasz może BetterWB? Jeśli tak, to podmontuj ręcznie mount CF0: i karta od razu powinna wyskoczyć na blacie. Prepcard+ z BetterWB nie montował mi karty.
[#4] Re: Amiga nie widzi PCMCIA :(

@Kagaster, post #1

Masz w 3.9 wszystkie potrzebne pliki na swoich miejscach na partycji z OS - L/fat95, DEVS:compactflash.device, DEVS/DOSDrivers/CF0 ?
[#5] Re: Amiga nie widzi PCMCIA :(

@Tomski, post #3

To będzie to. Znajomy mi zrobił karte Cf z 3.9 z dodatkami BetterWB.
Możesz wyjaśnić jak podmątować? Jestem trochę zielonka z tego :(
[wyróżniony] [#6] Re: Amiga nie widzi PCMCIA :(

@Kagaster, post #5

Wpisz w cli/shellu:

mount cf0:
[#7] Re: Amiga nie widzi PCMCIA :(

@Tomski, post #6

Super. Poszło. Tylko jak zrobić aby było to na stałe i nie trzeba byłoby za każdym razem tego robić po resecie?
[wyróżniony] [#8] Re: Amiga nie widzi PCMCIA :(

@Kagaster, post #7

Dopisać linijkę w startup-sequence lub user-startup
[wyróżniony] [#9] Re: Amiga nie widzi PCMCIA :(

@Kagaster, post #7

Skopiuj plik "CF0" z ikonką z SYS:Storage/DosDrivers do SYS:Devs/DosDrivers
[#10] Re: Amiga nie widzi PCMCIA :(

@madman15, post #9

Próbowałem dodać te linijkę, i mam jakiś error. Możesz dokładniej wyjaśnić gdzie ją dodać?

Nie mogę znaleźć katalogu SYS:Storage :(

Czy byłoby możliwe żeby ktoś obczaił mój obraz i zrobił poprawki? Ewentualnie zrobił mi "perfect setup" na zamówienie. Nie chcę za darmo.
[#11] Re: Amiga nie widzi PCMCIA :(

@Kagaster, post #10

SYS: to partycja systemowa (np. DH0). Sprawdź dokładnie, jak ci montuje CF0 ręcznie to musi ten plik być gdzieś w katalogu ścieżki głównej (montowanym komendą PATH).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem