kategoria: A600
[#1] A600 memory card 2mb na pcmcia, a whdload, czy to działa?
Czołem, zastanawia mnie jedna kwestia: jak sprawuje się karta rozszerzenia pamięci sram 2mb (dla A600) na slocie pcmcia? Czy jest ona kompatybilna ze standardowym rozszerzeniem 1mb pod klapke? Czy uzyskane w ten sposób łączne 4 mb pamięci pozwolą na swobode korzystanie z whdload?
[#2] Re: A600 memory card 2mb na pcmcia, a whdload, czy to działa?

@tommysi, post #1

To są dwa różne rodzaje pamięci z punktu widzenia Amigi. Rozszerzenie pod klapką to CHIP RAM - czyli pamięć graficzna potrzebna dla gier i WB. Natomiast karta SRAM wkładana w PCMCIA jest traktowana jako FAST RAM czyli rozszerzona pamięć wykorzystywana np. przez WHDLoad.
2 MB fast powinny dać radę z WHDLoad choć "swobody" przy większych (kilkudyskietkowych) grach może nie być.
Jeśli masz kupić dopiero taką kartę to lepiej zainteresuj się rozszerzeniem A6095 - do kupienia u Architect1200 (poniżej 200PLN). Karta daje łącznie 9,5MB FAST RAM a slot PCMCIA masz wolny np. do karty sieciowej albo przenoszenia plików z PC.
[#3] Re: A600 memory card 2mb na pcmcia, a whdload, czy to działa?

@tommysi, post #1

Bardzo dobrze
Tak
Tak*
:)

*Z tym swobodnie to może bym nie przesadzał, pod WHDLoad przydałoby się nieraz trochę więcej pamięci, ja bym bardziej szukał 4MB Sram a najlepiej coś podpinanego pod procka, bo tam można 8-10MB podpiąć
[#4] Re: A600 memory card 2mb na pcmcia, a whdload, czy to działa?

@UJP, post #3

Mam gołą A600 1MB CHIP + zapożyczoną 2MB SRAM CARD PCMCIA. Na WB3.1 na romie 37.299, startuję dyskietki A600 BOOT. WHDLoad działa na kilkunastu grach jakie dałem radę sprawdzić oraz demoscenie (też niektóre). System widzi SRAM CARD jako inny rodzaj pamięci, co ciekawe np. HiredGuns zachowuje się jak by było 2MB CHIP (działają dodatkowe efekty dźwiękowe). Aktualnie PCMCIA wiesza mi system (sprawdzam co się stało więc na ten moment nic nowego nie podpowiem).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem